Přejít na obsah

UPC na Slovensku uvádza internet s rýchlosťou 1 Gbit/s


Návštěvník Marek

Doporučené příspěvky

Návštěvník kayman

Ten Compal potrebuje nejaký čas na "zahriate" alebo čo? Už ho mám pripojený, pár krát sa reštartol kým sa ustálil v bridge móde. Ale rýchlosť je pomalšia ako som mal s ciscom.  Dokonca aj na speedmetri na upc.sk mi to dáva teraz 310/15, cisco chodilo stabilne počas celého dňa 330/31+-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Ale Cisco nemalo žiadny problém :). Kábel je 5 ročný, iba ak by sa o neho nejako zavadilo alebo čo.. Aj v zemi je nový od chodníka keďže ho pri kopaní základov presekli (upozorňoval som na to, že tam je) a upc technik vtedy nadpojil nový až k nám do domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroluj F konektor na koaxiálním kabeleu, kterým jsi připojoval modem, pokud Cisco jelo a s ničím jiným si nemanipuloval, tak by mohl být problém tam, jinak to Cisco už jsi vrátil, nebo ještě máš, kdybys ho měl ,můžeš ho tam připojit, on se sice na síť nepřihlásí ale  signál ukáže.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Mám ho, je zakúpené (z bazáru a cez upc zaregistrované na mňa), mám aj ubee čo som dostal keď som v upc začínal. V tom ciscu si pozrieť signál neviem vôbec, žiadna z tých štandardných ip adresies (192.168.100.1, ..) nefungovala. Ale z UPC mi napísali, že signál pred výmenou modemu bol v poriadku a teraz je horší, takže idem káble skontrolovať, prípadne si vyrobím nový a skúsim vymeniť či sa dačo zmení.

Inak ešte kým som sa musel o juniora večer postarať tak som reštartol compal a upload už je OK - rýchlosť a 4 kanály, ale všetky 49-50dBmV.

edit, pri downloade ešte rozmýšľam či nie je ten môj mikrotik zátka, mám hex a mal by zvládať aj gigabit, ale to by nesmel mať žiadne pravidlá na firewalle a podobne. Sranda by bola, že by stíhal presne to čo cisco :).

Pripojil som priamo zo steny kábel do compalu a hneď bol upload na 42. Tak som šiel odtiaľ postupne a nakoniec bol asi problém v rozbočovači (na 4 výstupy (modem/tv/fm tuner)). Keď som tam dal obyčajnú rozdvojku a ten istý kábel čo pôvodne tak už to má upload na 42/43. Alebo som to mal naozaj len zle upevnené, ale sranda, že sa to zlepšilo výmenou rozbočovača. Našťastie to rádio nikto nepočúval už dlho tak bude stačiť len modem a tv rozdvojka.

https://imgur.com/a/M8fxc5Q

Avšak, pri diagnostike v compale sa mu stále dačo nepáči 🙃.

Upraveno uživatelem kayman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cisco v UPC SK ma zablokovane webove rozhranie, takze na nom uzivatel nic nevidel.. iba Technicolor/Ubee maju pristupne webove rozhranie. Co sa tyka rozbocovacov - pri tvojej urovni signalu dat jeden dvojportovy (utlm 3,5 dB) na privod zo steny/ulice, na jeden port Compal, na druhy pripojit potom zvysok (cez dalsi rozbocovac).. ale idealne je to dat nejakemu technikovi, ktory da kvalitne rozbocovace, kable aj konektory.

Jasne, ze sa to zlepsilo vymenou rozbocovaca - ten viacportovy ma na kazdy port utlm 7-8 dB (o tolko sa ti znizi uroven signalu), fyziku neobabres!

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Preto som skúsil ten dvojportový :). My máme kabel z ulice rozdvojený u nás na (spoločnorodinnom) dvore, pôvodne to šlo do domu vzadu, ale je tam rozbočovač teraz. Robil to technik z upc len som sa dopredu dohodol, že si kúpim vlastnú krabičku a dáme to na ten dom vzadu lebo upc by bola aj drahá aj vraj škaredá. Takže to mám vo vodeodolnej plastovej krabičke a to schované za drevený domček na kvetiny. Takže tam je prvá strata. Nemuseli sme, ale rozkopať 30m chodníka takto.

Odtiaľ mi nechal technik kábel do domu (ktorý som musel zaplatiť :D), do základov dali chráničku a v nej ide kábel dnu na miesto kde mám modem (a aj tv). A zvyšok mi povedali, že si môžem spraviť sám. Takže som si nacvakol kompresný konektor na to, kúpil rozbočovač, troj výstupový som nenašiel. Útlm má cez 7dB, presne ako quadra2030 píšeš.

Ale mám aj taký na stenu, vraj ich používa aj UPC. Tie som dal do izieb kde nám elektrikár doviedol koax. No asi na to dám prívodný kábel, pozerám, že to má dobré parametre a je tam vyvedené data, tv, radio. Nikdy sa to asi v tých izbách nepoužije keďže nepozeráme toľko TV a aj tak deti keď vyrastú budú všetko cez horizon pozerať ak vôbec. Toto je ono - MM4-65DX-SGI. Kamarát mi vtedy vyhovoril legrand zásuvky čo mi tam elektrikár chcel dať, že sú zlé. Len nemám tú krabičku, myslím, že som to mal aj s nimi, ale našiel som len obyčajnú elektrikársku no sedí to tam :).   edit: pozerám, že data je po 1000MHz takže docsis 3.1 by nešlo asi?

Tak vyskúšam, keď nepomôže tak si nechám technika prísť, čo sa mi v tejto dobe moc nechce.. Inak neviem prečo by to malo byť nelegálne keď to mám v podstate s požehnaním upc. Zaujímavé, že toľko rokov nebol problém a aj v upc mi potvrdili, že pred výmenou za compal bol signál OK. Len aby nebol nakoniec ten compal chybný.

Upraveno uživatelem kayman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...