Přejít na obsah

UPC na Slovensku uvádza internet s rýchlosťou 1 Gbit/s


Návštěvník Marek

Doporučené příspěvky

Návštěvník kayman

@quadra2030 Tak bacha na Adolfa 😄.

Bez mikrotiku som to otestoval až dnes ráno, ale nechcelo sa mi veriť, že to by to nedával s minimom pravidiel vo firewalle a s fasttrack. Ide to naplno. Zapojím ho späť a ide to naplno. Problém bol, že kvôli práci a HO musím nabootovať do windowsu a ten to nejako nedáva. Teraz otestované. Rýchlosť vo windowse 444 a postupne to po hodine ešte sa spomalilo. Linux už tri hodiny drží 515-520/30.5. Cez mikrotik. Už som pozeral ceny RB4011 😂 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen Každá síť elektronických komunikací může sloužit státu v krizových situacích, takže Marek-26 má pravdu. Ostatně i z tohoto titulu mají sítě elektronických komunikací jistá privilegia, např. při jejich budování není třeba souhlas majitelů pozemnků, nemovitostí apod.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník pejoluck

Ako tak citam vasu diskusiu, mal by som jednu otazocku, odkedy je u nas v meste (Sabinov) optika od UPC, tak som zakaznikom, mozno 6-7 rokov, pocas rokov som to zvysoval stale na max rychlost, posledne 2 roky 500mbps, v novembri som siel na 600, vsetko slo v pohode do januara, od januara ani 300, UPC vymenilo routre, zasuvky, kable vsetko stale vravia ze namerane hodnoty na sieti, signal a vsetko je v poriadku, lenze realne ten net cez den ide tak 150-280, a nevedia to vyriesit nijako, lenze ono tu rychlost prepisti tych 500 okolo 3-5 rano, nie stale, ale cez den nic ... uz si neviem rady, kazde 2-3 dni tu pride technik, cosi premeria, vymeni router a odide, vcera mi dokonca volal nejaky telefonista od nich, ze vraj infrastruktura siete je na maxime a preto mi to neide, cize 2 roky kym som mal 500mbps to slo bez problemov, a nemyslim  len merania na speedtest ale aktualne stahovania hier - a co som vysiel v novembri na 600, tak 1.5 mesiaca to slo medzi tych 500-600 a teraz to padne pod 300 ... nevie niekto poradit? btw menil som aj utp kabel ku kompu, a skusal viacere kompy co kamosi doniesli, ci nahodou neje problem v sietovke a tak.

Compal Router - https://imgur.com/gallery/uUhxVa9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v dávnejch dobách, když sem měl v česku internet od upc já, tak k takovejm problémům taky několikrát došlo, naštěstí to ale nikdy nezašlo tak daleko, aby sem posílali technika něco měřit a měnit - prostě sem službu reklamoval, týpek na telefonu mi oznámil, že je aktuálně lokalita přetížená, dostal sem slevu a čekal sem jednou snad i tři měsíce, až to dají do pořádku 😐

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Njn, je treba si uvedomit, ze tam nezijes sam - dalsi lidi prichazeji, pripojuji se k Internetu... pripojuji cim dal vic zarizeni... deti dorustaji a taky zacinaji pouzivat Internet... jenom ty linky zustavaji a tak se - zvlast v dnesni dobe homeofficu a neustalych videohovoru - muze stat, ze holt kapacita uz nedostacuje.

Analogie - kdyz jsem se pred 11 lety prestehoval, byli jsme v baraku jedini, na cele ulici tak 10 aut a mista na parkovani plna prdel... Ale od te doby uplynulo hodne vody, jsou postaveny novy baraky, vsude bydli lidi, kazdej si nakoupil auta a zaparkovat vecer je nemlich stejnej problem jako pred tema 11 lety na Kamennym vrchu, odkud jsme tenkrat utekli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...