Přejít na obsah

Vice PC najednou


Návštěvník mill

Doporučené příspěvky

Návštěvník Derek
Ale jo, jde to. Měl jsem taky připojené dvě PC s neveřejnými IP (1 Eth. + 1 USB) a normálně jsem mezi nima tahal data pomocí FTP. Sice se to občas zpomalovalo, to nevím proč, ale zase se to pak rozjelo. Přenesená data nejsou počítána do limitů, modem je vyměňuje přímo mezi PC (neposílá je do Karnevalí sítě).

 

Rikas ze si to tahal pres FTP a pritom ty data lezly pres modem, jak si to provedl ? rozjel si ftp server na jednom z compu a pripojoval ses k nemu pres lokalni IP ?

A jaka teda byla vysledna rychlost ? odpovidajici nasemu uploadu nebo limitovana jenom "kabelama" (eth a usb) ?

Resim prave, jestli si poridit usb kabel na propojeni compu - potrebuju tahat z/do notebooku a tam neni palirna ani sitovka a v desktopu mi zase nejede floppka (beztak je pomala) ... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rikas ze si to tahal pres FTP a pritom ty data lezly pres modem, jak si to provedl ? rozjel si ftp server na jednom z compu a pripojoval ses k nemu pres lokalni IP ?

A jaka teda byla vysledna rychlost ? odpovidajici nasemu uploadu nebo limitovana jenom "kabelama" (eth a usb) ?

Resim prave, jestli si poridit usb kabel na propojeni compu - potrebuju tahat z/do notebooku a tam neni palirna ani sitovka a v desktopu mi zase nejede floppka (beztak je pomala) ... :?

 

Přesně tak, taky jsem posílal data mezi desktopem a notebookem. Na jedné straně jsem spustil aplikaci ftp serveru a na té druhé se k němu pomocí ftp klienta připojil. A posílání dat může začít. Download a/nebo upload. :idea:

Ftp serverů se dá sehnat spousta, já používal nějakou velmi primitivní free aplikaci, která se ani nemusela instalovat, stačila rozbalit a jednoduše nakonfigurovat (uživatelské jméno/heslo, viditelné adresáře, práva pro čtení/zápis,... a třeba pro jistotu i omezení přístupu jen z konkrétních IP adres).

 

Co ti už nepovím, je rychlost, jakou to běželo. Asi to bylo fakt jen omezené použitým HW a technologií. Cca tak 600 kB/s? Možná, bez záruky. Ale jak jsem psal už výše, někdy se stalo, že se to nějak zadrhlo a nějakou dobu se to hrozně plížilo. Fakt nevím proč. Ale v principu vše funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Vyborne. Tak jestli te muzu poprosit za sebe, ale treba i za dalsi zajemce - postni sem link nebo alespon jmeno toho free ftp serveru, urcite se bude hodit :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Ale jo, jde to. Měl jsem taky připojené dvě PC s neveřejnými IP (1 Eth. + 1 USB) a normálně jsem mezi nima tahal data pomocí FTP. Sice se to občas zpomalovalo, to nevím proč, ale zase se to pak rozjelo. Přenesená data nejsou počítána do limitů, modem je vyměňuje přímo mezi PC (neposílá je do Karnevalí sítě).

Taky jsem tohle zkousel ale slo to jen 20 kbs - coz je rychlost kterou normalne uploaduju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Tak jsem to konecne otestoval.

Bohuzel ackoliv ten TYPSoft Ftp server je jednoduchej a prehlednej, i pres hodinovy laborovani s nastavenim se mi ho neporadilo rozjet, ftp klient na druhym compu furt hazel nejakej divnej error. Nastesti jsem se nevzdal a vymenil ho za GuildFTPd a bum, vse jelo jak ma :)

Tahal jsem archiv cca 230 MB, rychlost byla kolem 600-650 kB/s.

 

Vysledky me velmi potesily, pac jsem tim vyresil problemy s pretahovanim dat mezi desktopem a notebookem. Takze diky moc za podnet :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Me to doma jede pres kabelovy modem jako normalni sit, nepouzivam zadny FTP server. Jeden komp je pres USB, druhej pres ethernet a v poho se vidi navzajem, vcetne prenosu dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...