Přejít na obsah

Vice PC najednou


Návštěvník mill

Doporučené příspěvky

Návštěvník Worm

1. Jména počítačů být stejná nemusí (možná dokonce nesmí), stejné musí být jméno pracovní skupiny. Ale to je teď už jedno.

 

2. No s tím firewallem nevím. U pořádných firewallů (Kerio, Zone Alarm) se většinou nastavují důvěryhodné počítače (jejich IP adresy), což mi přijde rozumnější než otevírat porty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Jména počítačů být stejná nemusí (možná dokonce nesmí), stejné musí být jméno pracovní skupiny. Ale to je teď už jedno.

 

2. No s tím firewallem nevím. U pořádných firewallů (Kerio, Zone Alarm) se většinou nastavují důvěryhodné počítače (jejich IP adresy), což mi přijde rozumnější než otevírat porty.

No tak to je to, co zrejme v tom XP FW nejde. A nebo jsem to nenasel (ale o tom pochybuju)

V ZoneAlarmu, kterej mam na PC to automaticky naslo sit a tu jsem dal povolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

kup si HW router router Ovislink eLive IP3047 (4-portový, 10/100Mbps, WAN), je mensi nez modem motrola od karnevalu a toji jen 859,- Kč bez dph, je to navic zaroven 4switcha firewall. Moc dobry, snadnos e isntaluje vynikajcne spolupracuje.. DHCP atd.. vsechno umi.. zprovoznil jsem to na 4 PC asi za 15 minut (vcetene litani po celym dome) opravdu parada!..

 

Nevinmprioc karneval nabizi ty routera 3x draz ! 2900 !

 

stejne tak jejich UTP kabely.. stoji 12 nebo 13 Kc/m

pritom v GM stoji ten sam 6,50/m

 

obdobe jsou an tom switche.. 4 switch koupim novej za 500 a ma pokrocily fce.., ale oni hop maji tusim za 1500..

 

proste jistota trojnásobku :)

 

jinak frci mito v pohjode na 4 pc msem spokojenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Karneval je smejd, ale cena routeru a ostatniho prislusenstvi bude dana spis tim, ze pro ne je to jenom doplnkovy sortiment pro zakazniky, ktery si to nejsou s to sehnat sami a jinde. A jednak se asi nebudou u tohohle snazit bejt pruzny a upravovat ceny podle trhu, jednak toho muzou mit zasobu a chtej aby se jim vratily penize. A abych si neodpustil priklad :) - v udoli si koupis klobasu rozhodne levnejc, nez na vrcholu sjezdovky :lol: (ale to souvisi hlavne s tim prvnim zduvodnenim - je to pro ty co si to nejsou schopny/nechtej sehnat sami a jinde)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jedine co ti staci urobit je zmenit MAC adresu potom ti ju uz modem prepusti, pokial dobre viem notebooky maju menitelnu MAC, tak si ju jednducho zmen na taku ako mac v desktope, alebo si stiahni softik makeupmac, alebo makeupmac, nejak tak sa to vola a tym to uz vsetko urobis, vsetko to velmi rychlo vygooglis :ň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nevím, o čem přemýšlíš. Ten Tvůj Edimax funguje tak, že Wi-Fi a čtyři vnitřní zásuvky jsou ve vnitřní síti - LAN a jedna RJ 45-tka je ve vnější síti - WAN. Edimax - neznám ho detailně - tedy funguje jako router pro jedno připojení na vnější síť pro pět počítačů - z toho jeden po Wi-Fi. Já mám podobnýho Ovislinka, jenom má Wi-Fi na vnější straně. Podívej se do konfigurace Edimaxu a nastav na něm údaje, které Ti dali od Karnevalů. Pak se podívej zda umí, či neumí DHCP. Pokus ano, spusť ho a na počítače si nastav IP z DHCP (nikoliv pevnou), jako gateway nastav číslo Edimaxu, zbytek nech tak, jak máš od Karnevalu. Veškeré počítače uvidí ven na síť a přitom budou za Firewallem, který ten Edimax podle údajů výrobce umí. Budeš moct bez obav ve vnitřní síti sdílet disky a tiskárny a veškeré služby, které by Ti jinak nejely. Tedy pokud bys měl chráněný každý počítač zvláštním firewallem. Až dostaneš veřejnou IP, tak ji nastav na Edimaxu a pojedeš bez problémů mimo Karnevalí síť. Myslím si, že tenhle systém rozdělení vnitřní sítě a sítě vnější, je mnohem lepší a bezpečnější, než se snažit zapojit veškeré počítače přímo do Karnevalu. Já to tak mám už dlouho, bez ohledu na providera a vunguje to se všema bez problémů. Navíc mám i souborový server, takže nepotřebuju na jednotlivých počítačích tak velké disky a můžu je sdílet ze serveru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

2Starosta:

zrovna se chystám rozjet malou síť (8 počítačů, jedna síťová tiskárna a jedna normální tiskárna na LPT - přes printserver).

zatím to mám vymyšlený takto:

ke kabelovýmu modemu od Karnevalu napojím tento router:

Edimax BR-6104P Router + 10/100 switch +PS

na něm nastavím přes konfig.rozhraní údaje od karnevalu

k tomu routru připojím na PS tiskárnu, dva počítače, tu síťovou tiskárnu a na poslední čtvrtý port připíchnu Edimax Switch 3108P 8x10/100 256k Buffer a do něj ostatní počítače.

DHCP ten router umí, takže jestli jsem to pochopil, tak na jednotlivých pracovních stanicích nebudu v podstatě nic nastavovat - protože se nastaví podle routeru, myslím tím, že se jim přidělí IP adresy automaticky... Podle toho co vím, tak router v podstatě směrem ven bude fungovat na jedné jediné IP adrese, a jelikož si pamatuje dotazy z LAN, tak odpovědi z WAN pak přepošle na to správné PC, kterému data patří. Takže pokud použiju router, tak nepotřebuju od karnevalu pro každé PC jednu IP adresu, na bezproblémový chod stačí prostě jen jedna IP adresa, je to tak? A musí to být pevná IP nebo stačí neveřejná IP? Jestli mi tam najdete nějaké nesmysly, tak mne prosím opravte, ušetříte mi tím opravdu hodně času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne ti staci neverejna pevna IP. Budes sice o nektrere moznosti ochuzen, ale sit i internet by mely byt funkcni. Ale zadny profik nejsem, jen jsem za cas neco malo pochytil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...