Přejít na obsah

Vice PC najednou


Návštěvník mill

Doporučené příspěvky

Takže akce síťování uspěně dokončena :twisted:

 

zapojení kabelový modem -> 4 portový router edimax

z routru 3 počítače a jeden 8 portový switch

ze switche jedna síťová tiskárna a 5 počítačů

 

na routru jsou nastaveny IP a DNS podle informací od Karnevalu, povoleno DHCP

na pracovních stanicích je nastavena automatika (řídí DHCP), internet funguje, tiskárna funguje, zatím spokojenost (ale určitě narazím na nějakej program, kterej nebude na takto nastavený síti pořádně fungovat, ale zatím jsem na něj nenarazil, takže to nebudu řešit).

 

pouze jeden tip: nenechávat tiskárnu na řízení DHCP, po výpadku elektřiny totiž dostane tiskárna přiřazenu jinou IP a je to v pytli, nikdo nemůže tisknout (a to jsem při instalaci tiskárny na každým komplu nechával vyhledávat její MAC adresu - stejně se to pak řídilo podle IP adresy), takže jsem přímo v menu tiskárny nastavil její IP na 192.168.2.102, opravil to na všech stanicích a voilá, funguje... třeba ze mne ještě nakonec něco bude :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mohl by jsi podrobněji napsat, co si nastavil na tom WANU na routeru? Jako Static, pppoe nebo pptp a tak, nějak se nemůžu dostat ven z místní lan za router Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, mám dotaz, momentálně mám neveřejnou IP adresu a mám zapojené dva počítače přes router EDIMAX BR-6104K, ale chci jsi dokoupit veřejnou IP adresu a připojit třetí počítač a zajímalo by mě jestli se dá přes tento router nastavit to že by na jednom počítači jela ta veřejná IP na těch dvou neveřejná, a pokud ne bude můj počítač vidět na internetu, když jede přes router? ( použití výstupu USB nelze modem je asi 20 m od počítače) dik moc za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

DMZ to sice podle manuálu má, ale zřejmě pouze pro opačný směr (také ho používám). Dá se nastavit, aby z venku někdo přistupoval přes externí IP adresu na PC na vnitřní síti, ale nedá se zařídit (nebo to neumím), aby se jedno PC z vnitřní sítě jevilo na Internetu s jinou IP adresou, než je adresa routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Ahoj všem, mám dotaz, momentálně mám neveřejnou IP adresu a mám zapojené dva počítače přes router EDIMAX BR-6104K, ale chci jsi dokoupit veřejnou IP adresu a připojit třetí počítač a zajímalo by mě jestli se dá přes tento router nastavit to že by na jednom počítači jela ta veřejná IP na těch dvou neveřejná, a pokud ne bude můj počítač vidět na internetu, když jede přes router? ( použití výstupu USB nelze modem je asi 20 m od počítače) dik moc za radu.

 

Kup si router Asus SL500 ten umi nekolik venkovnich IP adres, nastaveni presmerovani podle libosti. Nejlepsi bude, kdyz si stahnes jeho manual, tam je to popsano i s obrazkama. Jedinej problem je, ze tento router podporuje pouze IE a s mozillou ci firefoxem odmita regulerne pracovat (nedodrzuje standart a nepracuji tam nektere dulezite volby bez kterych nejde nastavit routr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...