Přejít na obsah

starý odkoupený modem EPC3208 a internet300+


Návštěvník Drejkys

Doporučené příspěvky

Návštěvník kayman

Tak vymenený Mikrotik, ten starý už nezvládal NATovať všetky pravidlá. Teraz to už je asi limit cisca :). Hlavne, že ma v UPC presviedčali, že viac ako 100ku nedá..

Screenshot-2019-4-23 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale dá i víc jak oněch 100. Na rychlost 300 je to ještě relativně v pohodě, ovšem ne vždy je možno této rychlosti dosahovat. Jak se tu psalo, Cisco si načte 8 po sobě jdoucích kanálů a některý z nich může být vytížený či zarušený a pak už je to znát.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Upload stíhal aj predtým bez problémov. Mal RB951G, teraz mám hEX (tretiu verziu). Ono, bez firewallu/NAT a podobne stíhal aj starý. Ale človek nemá mikrotik len aby nič také nastavené nemal, to by som mohol ostať s Ubee :).

Ja som zabudol k obrázku doplniť, že ide o Cisco a nie Mikrotik, ktoré ma v UPC presviedčali aby som si ho nedával (riešil som dokonca kúpnopredajnú zmluvu so starým majiteľom čo sa na Slovensku moc nerobí (celkovo presun modemu na niekoho iného, v ČR je to bežnejšie)). Tie kanály viem, písal som tu aj o nich. Ale som v rodinnom dome, veľa susedov UPC nemá, zvyčajne telekom. Len sused ma štve lebo je lenivý si spraviť kabeláž tak má všetko cez wifi čo mu tá krabička od UPC nezvláda tak mu už namontovali do domu dva wifi repeatre.. A to sú len tie čo s veľmi slabučkým signálom zachytím v mojom dome :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Poté, co jsem přešel z internetu 200 na 300 mi poklesla rychlost.

UPC test rychlosti je 316/22, ale na všech ostatních testech (nperf,speedtestnet,...) jsem rád že mám 100 Mbit. S tarifem 200 jsem měl asi pře půl rokem 160, pak to klesalo na 130. Nejsem stále v bridge, ale to evidentně nemá vliv.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...