Přejít na obsah

Zmena IP adresy


Návštěvník upcman

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen
2 hours ago, Standa said:

Zmena MAC za routerem vam moc nepomuze. DHCP si pamatuje MAC modemu ...

Tak jaktoze jsem schopen opakovane ziskavat dve ruzne externi IP adresy, podle toho, jestli nahraju do sveho routeru stock firmware (tj. jednu MAC adresu WAN portu) nebo Gargoyle (tj. druhou MAC adresu WAN portu)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

Aby ste ma pochopili co tym sledujem. Modem potrebujem prepnut do rezimu bridge, na PC cez vyssie spomenuty sofrware zmenim mac adresu modem mi prideli novu ip adresu a nasledne prepnem modem spat do rezimu router. Potrebujem len jednorazovo zmenit ip adresu to je vsetko

 

Vypnutie modemu na cca 1/2 dna nesuvisi so zmenou ip adresy

Upraveno uživatelem upcman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vrátíš modem zpět do režimu router, vrátí se ti zpět ta původní veřejná IP adresa.

Dá se říct, že veřejná IP adresa se ti změní i v okamžiku, kdy přepneš modem z režimu router do režimu bridge. Protože jedna veřejná IP je přidělena na základě MAC adresy modemu (když je v režimu router) a druhá/jiná veřejná IP adresa je přidělena přímo počítači na základě MAC adresy počítače (když bude modem v bridgi).

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby ste ma pochopili co tym sledujem. Modem potrebujem prepnut do rezimu bridge, na PC cez vyssie spomenuty sofrware zmenim mac adresu modem mi prideli novu ip adresu a nasledne prepnem modem spat do rezimu router. Potrebujem len jednorazovo zmenit ip adresu to je vsetko
 
Vypnutie modemu na cca 1/2 dna nesuvisi so zmenou ip adresy
Souvisí s tím to, že skončí zápůjčka IP adresy a modem dostane novou z dostupného rozsahu.
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

tak ako bolo vyssie spomenute, poziadat o zmenu z ipv6 na ipv4 prostrednictvom zakaznickej linky. Po potvrdeni zmeny zo strany UPC, je potrebne vykonat tovarenske nastavenia modemu. Po vykonani tovarenskych nastaveni je potrebne sa dostat do administracneho rozhrania modemu a v menu rezim modemu zmenit na bridge. Nasledne sa modem zrestartuje a kedze pocitac mam pripojeny cez kabel, prideli inu ip adresu. Kedze modem vyuzivam ako router, obnovil som povodne nastavenia zmenou z bridge na router. opat doslo k zmene ip adresy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondřej55

Zdravím, nevíte náhodou jak postupovat v případě cihly? Mám IPv4.

Změnil jsem MAC adresu síťové karty a přidělil zařízení novou lokální adresu, ale IP adresa se stále nemění.

Upraveno uživatelem Ondřej55
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...