Přejít na obsah

Zmena IP adresy


Návštěvník upcman

Doporučené příspěvky

před 18 hodinami , Ondřej55 napsal:

Zdravím, nevíte náhodou jak postupovat v případě cihly? Mám IPv4.

Změnil jsem MAC adresu síťové karty a přidělil zařízení novou lokální adresu, ale IP adresa se stále nemění.

Co jste kde vyvedl, že potřebujete změnit svou IP adresu?.

Jinak by zase mělo pomoci vypnutí STB na delší čas ....

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník ApacheSK

Pre tých ktorí písali/volali o prechod na IPv4

1) Vedia ma naspäť presunúť i keĎ im iba napíšem na Helpdesk cez mojeUPC?

2) aký dôvod ste udali pri žiadosti, pretože mi príde také blbé iba povedať, že: "Potreboval by som, ak by bolo možné aby ste ma prosím opäť preradili na verejnú IPv4"

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Netreba udavat zadny duvod, opravdu jen reknes, ze chces IPv4 a to je vse.
A ani nepotrebujes to ponížené "pokud by to bylo mozne"... ono to mozne JE, takze ty, coby platici zakaznik, proste pozadas o prepnuti a tim to hasne. A UPC tve zadosti vyhovi... protoze nema zadny zavazny duvod ti nevyhovet.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

a ešte jedna otázka ohľadom adresy, lebo nemám v tom čisto.

UPC má dynamickú verjenu IP iba na modem alebo dalo by sa nejako priradiť i na zariadenie? to by vyriešilo menšie "komplikácie" ktoré sú samozrejmosťou ale veľa veci by mi to uľahćilo, ale to uź nie je potrebné, len také "odľahčenie" menšie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je Compal v režimu bridge (v administraci je to označeno jako Modem Mode / režim Modem), pak se to bude chovat jako staré modemy - veřejnou adresu dostane přes DHCP připojené zařízení, bohužel to taky znamená nemožnost cokoliv nastavit a žádné wifi.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
23 minutes ago, xtonda said:

bohužel to taky znamená nemožnost cokoliv nastavit a žádné wifi

Nesmysl. To "cokoliv nastavit" + WiFi samozrejme zajisti vlastni router a vlastni WiFi, zapojene hned za ten modem v bridge rezimu.
A predevsim to znamena naopak MNOHEM VETSI MOZNOSTI NASTAVENI v porovnani s tim vyklestenym paskvilem s necitelnym GUI, ktery je v Compalu.

Jen blazen (nebo ten, kdo dobre vi, co dela a jake to znamena riziko) by natrvalo pripojil koncove zarizeni rovnou do modemu, tj. primo do Internetu.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Bridge režimom by to šlo, ale nemám bohužial žiadny iný router, max starý LinkSys, ale ten už asi ani nerozchodím, a mám celkom aktívnu domácnosŤ čo sa týka Wifi, to by nedopadlo dobre na bridge režim napriamo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Porad neni jasne, kam miris, nebo ceho potrebujes dosahnout...

IP adresu dostava prirazenou zarizeni, pripojene primo do site UPC, tj. bud router, zabudovany v Compalu (v pripade "standardniho" rezimu), nebo router tvuj (v pripade rezimu bridge).
Kterou cestu zvolis, je na tobe.

Jestli je pro tebe problem jit do nejblizsiho kramu a koupit za par stovek vlastni router s WiFi (treba proto, ze mas pred vanocema vitr v penezence 😉 ), nech Compal ve standardnim rezimu... a uvidis, jak moc ti ten vyklesteny firmware (ne)bude vadit a jak moc te to (ne)bude nutit sehnat tech par stovek a co nejdriv koupit vlastni normalni router s WiFi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 minutes ago, Evzen said:

Nesmysl. To "cokoliv nastavit" + WiFi samozrejme zajisti vlastni router a vlastni WiFi, zapojene hned za ten modem v bridge rezimu.
A predevsim to znamena naopak MNOHEM VETSI MOZNOSTI NASTAVENI v porovnani s tim vyklestenym paskvilem s necitelnym GUI, ktery je v Compalu.

Samozřejmě bylo myšleno cokoliv nastavit v tom Compalu, tam se po přepnutí do režimu Modem skutečně nic moc nastavit nedá a ono ani u zařízení v režimu modem není co nastavovat. A samozřejmě pokud chci používat wifi nebo připojit víc než tři zařízení (pokud stále platí, že u vyšších domácích tarifů UPC přiděluje max tři IP), tak potřebuju vlastní router, je otázka co bude stát takový co bude lepší než ten Compal, aby to vůbec mělo smysl. Já používám jako router PCčko s dvěma síťovkama, Ubuntu a iptables. Asi před dvěma týdny mi vyměnili  starý obyč modem Ubee za Compal, tak to nechám nějaký čas jako router abych vyzkoušel co to umí a kolik vytáhne AC wifina, ta moje má jen 3x3 N.

ApacheSK, a proč tu veřejnou potřebuješ? Možná by stačilo použít funkci Port forwarding nebo DMZ.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...