Přejít na obsah

Cisco EPC3208 - konrola parametrů


Návštěvník d3vaS

Doporučené příspěvky

Návštěvník d3vaS

Dobrý den,

stručný technický dotaz:

zatím používám UPC internet 150Mb/s ale chtěl bych upgradovat na rychlejší, aspoň 300Mb/s.

 

Operátorka mi řekla, že si není jistá, zda to můj starý CISCO zvládne (tento modem je v mém vlastnictví, odkoupen a proto bych ho nechtěl zatím měnit)

A také, že to záleží na parametrech sítě v mé lokalitě. A proto bych se chtěl zeptat, zda tu je někdo, kdo se v tom vyzná a mohl by mi zkontrolovat a říct, zda jsou moje parametry OK.

Jedná se o: Cisco EPC3208

Moc děkuji.

Parametry viz:

CISCO2018.jpg

Aktualní naměřené paramety na seedtest.com

speed50918.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrsei

mám ho s tarifem 300/20 a naprostá spokojenost... signál okolo 39,0-39,4dB. Rychlost jede jak má, kolísání a ni výpadky neznám... Přesto mi ho chtějí sebrat a nahradit něčím novým. Už volali v srpnu, ale byl jsem na dovolené, takže čekám, že to přijde každým dnem... Já osobně nemám důvod měnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Cisco EPC3208 - konrola parametrů
Návštěvník marosf

Parametre výborné. Takmer dokonalé. DS Rx je do 64dB (ideál 60dB. Od 80dB už veľa). DS SNR nesmie klesať pod 30dB. No a Upstream Tx máš okolo 102dB. Nemalo by klesať pod 90dB. Na slovenských EPC3208 sa nedá dostať do UI a signálové hodnoty neviem. Mám max 500Mbps a nie je problém dostať sa cez 400Mbps. Viac nejde alebo z dôvodu modemu, alebo skrátka agregácie a pod. Neriešim.

Takže pre zhrnutie. Áno, modem bez problémov dá 400Mbps, netreba meniť za Compal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hranica pri 8 download kanaloch je okolo 400 Mbit (zvysok je rezia DOCSIS), Compal pri 500 Mbit programe pouziva 16 download kanalov.. no prisiel mi vcera mail, ze musim vymenit modem (mam Technicolor s Broadcom chipsetom, nechcem ten Intel Compal kram!), tak som pisal na podporu, tu je odpoved 🙂

Výmeny modemov Cisco , Ubee a Technicolor , prebiehajú po celom Slovensku.  Samozrejme nakoľko je to proaktívna výmena z našej strany máte ako klient možnosť odmietnuť výmenu modemu. Musím ale upozorniť , že pokiaľ sa modem pokazí dostanete už len modem Mercury - Compal.

Tak sa treba modlit, aby dlho vydrzal (vacsinou odchadza napajaci adapter).. a dufat, ze s prichodom DOCSIS 3.1 budu nasadene modemy s Broadcom chipsetom (kedze Intel Pumagate sa vztahuje aj na DOCSIS 3.1 chipset od sudruhov z Intelu).

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím na výběr z modemů moc není. Cena začíná na 3500Kč a kromě Arrisu, který se asi nejvíce podílel na uvádění do praxe v Austrálii a prakticky veškerý background běží na něm, dělá ED3.1 modemy ještě Netgear a jeden či dva udělala Motorola. A tím asi tak končíme.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není třeba, aby modemů bylo tisíc. Stačí dva tři s rozumnou kvalitou za přijatelnou cenu a nemusíme tady vzlykat nad neodladěnými čipsety :). Případně kdyby bylo UPC  univerzálnější. Tím myslím kdyby specifikovalo parametry modemu a pustilo do své sítě modemy i z jiných distribucí. Současný přístup mi přijde trošku hardcore. Něco jako kdyby ti každý mobilní operátor povolil ve své síti pouze z jeho lokální distribuce dodaný telefon.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemecka Unitymedia musi zo zakona pripojit vlastny EuroDOCSIS modem zakaznika - no ma tak striktne nastavene technicke poziadavky (min. 24/8 DOCSIS 3.0), ze okrem AVM Fritz modemov/routerov (ktore su jedine ako-tak dostupne na volnom trhu) iny modem nepripoja.. je par nadsencov, co si zohnali Technicolor TC4400 (DOCSIS 3.1, spatne kompatibilny s EuroDOCSIS 3.0) a Unitymedia im to pripojila do siete.. ale maju problem s konfiguraciou DS-Lite (resp. s vytvorenim IPv4 tunela na AFTR server), cisty IPv6 funguje bez problemov.. a zopar stastlivcom, co maju stare zmluvy spred 6 rokov a viac a nechali im IPv4, tak aj to 🙂

P.S. DOCSIS 3.1 uz nerozlisuje US/EU sirky kanalov a obidva su zahrnute v specifikacii..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...