Přejít na obsah

IPV6


Návštěvník Klacek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Klacek

Má prosím někdo zkušenost s UPC IPV6. Když jsem po nich chtěl 6-tku tak mě řekli, že mám pevnou 4-ku, ale stejně mě přepnout nemůžou, to jde jen o zákazníků bez IČO. Příjde mě to takové divné jelikož platím daleko víc cca. 1200/měs. a nemám nárok a navíc sice to neřekl ten technik otevřeně, ale pochopil jsem že asi není o co stát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC ve své EuroDOCSIS síti používá DS-Lite - https://www.root.cz/clanky/upc-zacne-brzy-pridelovat-ipv6-zakaznici-ale-prijdou-o-verejnou-ipv4/

Jestliže chcete full dual stack či IPv6 only, je třeba si pořídit B2B službu a tam těch 1200Kč nejspíše na měsíční platbu stačit nebude.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, díky zvolené technologii DS lite se při přepnutí na IPv6 přijde o veřejnou IPv4 adresu, navíc, pokud sem to dobře pochopil, je pak nutné používat jejich modem jako router a nelze použít vlastní router. Čili skutečně není o co stát, bohužel.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Klacek

Tuďíž nejlépe přejít k VDSL T-Mobile nebo O2. T-Mobile dává full dual stack za 599 korun. O2 tuším dává neveřejnou 4-ku. Navíc mě pojede připojení i když nejde proud to není ani UPC schopno pořídit si zálohu. :D. DS-Lite určitě nechci a myslím si, že jako zákazník si můžu vybrat a ne že bude Liberty Global diktovat podmínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě UPC funguje, když v baráku vypadne proud. Nesmí vypadnout v místě, kde je napájen aktivní prvek (zesilovač atp.), to je stejné i u Cetinu. Ono se DS Lite používá v zahraničí už dlouho a to nejen v sítích Liberty Global. Když vidím, jakou rychlostí se obměňují síťové prvky u lidí, tak se obávám, že plný přechod na IPv6 a odbourání IPv4 bude trvat ještě dlouho.

Můžu se jenom zeptat, k čemu potřebujete IPv6?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Klacek
10 minutes ago, Marek-26 napsal:

Mě UPC funguje, když v baráku vypadne proud. Nesmí vypadnout v místě, kde je napájen aktivní prvek (zesilovač atp.), to je stejné i u Cetinu. Ono se DS Lite používá v zahraničí už dlouho a to nejen v sítích Liberty Global. Když vidím, jakou rychlostí se obměňují síťové prvky u lidí, tak se obávám, že plný přechod na IPv6 a odbourání IPv4 bude trvat ještě dlouho.

Můžu se jenom zeptat, k čemu potřebujete IPv6?

Že by pro přístup DVR z práce domů? Ale to už je pasé jdu k T-Mobile tam sice budu omezen uplinkem (10M) ale jako nouzovka to stačí. dokud v práci byla jen 4-ka tak jsem to řešil přesměrováním portů, ale proč se drbat pravou nohou za levým uchem a směrovat porty když teď u 6-ky to můžu mít bez námahy.

Upraveno uživatelem Klacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, či je až taký dobrý nápad vystrčiť DVR na verejnú adresu v internete.. osobne by som ignoroval celé IPv6 a urobil si VPN na svojej verejnej IPv4 adrese a tak pristupoval do domácej siete. Čo by iní dali za verejnú IPv4 adresu, keď musia používať kastrované DS-lite a preťažené AFTR NAT servery v Liberty..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nativní IPv6 bez ztráty IPv4 bych bral, ale ne za cenu toho, že místo 450 Kč za 200/20 u UPC budu platit 600 Kč za 100/10 DSL u T-Mobile (+ kolik se platí za pevnou linku?), to mi přijde jako zbytečně moc kvůli tomu abych nemusel forwardovat jeden port. Navíc na všechno co chci mít dostupné zvenku lezu přes SSH tunel, nic nevystrkuju ven a to už pak je úplně jedno.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...