Přejít na obsah

GigaCube MC888 Ultra - častá nedostupnost stránek


Doporučené příspěvky

Zdravím, pořídil jsem si od VF internet Bez kabelu Naplno 5G a k němu mám modem GigaCube MC888 Ultra. Jelikož mám vysílač 5G kilometr od baráku, není žádný problém se stabilitou / rychlostí, to běhá jak má. Problém je ale s tím, že když jsem k modemu připojen přes wifi, ať už přes mobil nebo přes NB, často jsou některé webové stránky nedostupné - typicky např. seznam.cz. Ale ve stejný moment se bez problému dostanu na jiné weby (např. na idnes), aplikace sociálních sítí v ten moment taky fungují (FB, IG, Discord, ...)

Když ve stejnou dobu využiji stolní PC, které mám k modemu GigaCube připojeno síťovým kabelem, dostanu se i na tyto nedostupné weby bez problému. To stejné, pokud se na NB, který je připojen přes wifi, připojím do firemní VPN, funguje to OK. Odpojím se od VPN, opět se na seznam.cz nedostanu. 

Zatím jediné spolehlivé řešení, jak se z této situace dostat je to, že restartuju modem GigaCube a pak to běží OK - někdy hodinu, někdy několik hodin a pak se situace opakuje. Vždy je problém jen na zařízeních, které jsou k modemu připojeny přes wifi. Na jediném zařízení, co je připojen síťovým kabelem, tento problém není. 

Jen podotýkám, že modem GigaCube MC888 jsem od zprovoznění nijak zvlášť nenastavoval, ponechal jsem tovární nastavení a začalo se to projevovat od prvních dnů.

  • Bez kabelu Naplno 5G
  • -
  • -
  • -
  • Kašava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...