Přejít na obsah

Cisco DOCSIS modem


Přejít na řešení Vyřešil Veronika - Vodafone,

Doporučené příspěvky

@Marek-26Děkuju moc za vyčerpávající informace.

 

Bohužel z toho nevyplívají úplně povzbudivé závěry, nákup v zahraničí nedává smysl, protože je otázkou kdy nebudu splňovat zabezpečení a nebudu mít net.

Co se týče limitu rychlosti, teď jedu na 300megabitu, opravdu nevidím jediný důvod pro vyšší rychlost, těch 300 stačí na cokoli, čili limitace do 500 mě opravdu netrápí.

 

Co s týče Compalu tak ten mi nechtějí dát. Proto jsem zkoumal alternativy, včetně bázoše, kde mi ale zase řekli, že ten nevpustí protože už byl registrován. Je tomu skutčeně tak?

 

Zkusím tedy dále boxovat za Compal v pronájmu, třeba se někam dobereme ... Ten Compal umí čistý bridge režim?

 

Co se týče toho aktuáního Vodafone station, netušíte zda umí čistý bridge? Někde jsem četl, že ne, někde, že ano. Potažmo netušíte jakou má v tomto režimu spotřebu?

 

Ještě jednou moc děkuji, dozvěděl jsem se toho od vás více než od 3 techniků vodafonu.

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaRaTen 300 Mbps tarif se bude rušit. Když byste čekal na automatický převod, asi by vám to změnili na 500. Já jsem při výměně modemu řekl, že chci 300 snížit na 250 a dostal jsem automaticky Compal. Ani mě nenapadlo se na modem ptát, protože jsem předpokládal, že už všem dávají jenom VF Station.

 

Kuriózně mám teď 250/25 místo 300/20, takže jsem si mírně polepšil u uploadu. 😄

 

Bridge by teď měl fungovat všude, pokud jste v režimu IPv4-only. U VF Station jim trvalo dost dlouho, než to firmware začal umožňovat, ale nakonec se uživatelé dočkali, co jsem tady četl.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaRaVodafone station umí bridge už poměrně dlouho (několik let, na začátku neuměl a holt se to s ním táhne). V bridgi má u mě spotřebu 11,7  W (měřeno v zásuvce poměrně přesným Voltcraftem), která je srovnatelná jako spotřeba bridgovaného Compalu (rozdíl v desetinkách W) a i pocitově topí zhruba stejně.

Upraveno uživatelem Ondrej1
  • Super
  • -
  • -
  • Compal CH7465, Vodafone Station WiFi 5
  • Zlín
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny modemy které Vodafone nabízí lze přepnout do bridge módu a používat jako hloupý modem s tím že bude mít pak nižší spotřebu energie, jediná podmínka je že musíte mít přidělenou IPv4 adresu, pokud vám Vodafone přidělí IPv6, tak si musíte požádat o změnu na IPv4, bez toho nelze modem do bridge módu přepnout. 

Co se týká vlastních modemů ať už nových nebo z bazaru, tak lze použít pouze moderní modem s DOCSIS 3.1 a takové modemy u nás prakticky nejsou k sehnání, takže vlastní  Compal který umí jen DOCSIS 3.0 tedy nelze použít a Vodafone ho do sítě nepřipojí. 

 

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondrej1Díky, co jsem našel nejaké meření, tak Compal se dostal na 11.9W v průměru za 12d, ale v plné polní, ne jev režimu bridge, tam předpokládám, že by se měl dostat podstatně níže, viz vodafone statios 24w vs. 11.7w. Měřil jste ten compal v brigi nebo i s wifi apod.? Dídy moc.

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaRaMěl jsem Vodafone Station (VS) ještě na wattmetru a než jsem ho odpojil ukazoval 11,7 W (v bridgi). Do tohoto wattmetru jsem zapojil v práci bílý Compal (rovněž v bridgi) a v tuto chvíli ukazuje 11,0 W. Čili ty rozdíly jsou fakt v desetinách wattu. (Rukometrická zkouška by dokonce řekla, že Compal topí víc).

Pár poznámek. VS šel k prvním zákazníkům ve značně nedodělaném stavu. Vodafone se potřeboval pochlubit gigabitovou sítí a šlo to ven nepřipravené. Recenze z té doby jsou poměrně zdrcující. A oprávněně. Z té doby asi může pocházet ten údaj o 24 W. Od té doby na tom ale Vodafone poměrně zapracoval a dnes není větších důvodů ke stížnostem ve srovnání s Compalem (jsou-li v bridgi). Já když jsem měl VS v router módu, tak měl lehce přes 15 W, ale bezpečně pod dvacet. A to v době kdy makal naplno, stahoval updaty.

U Compalu je situace do značné míry přesně opačná. Začátek nebyl zdaleka tak problematický, ale se zvyšováním rychlosti se projevil PUMA 6 chipset bug. A to je hardwarový problém, softwarem neopravitelný. U mě se třeba tenhle bug neprojevil (v práci ani doma), ale dost lidí ho tady řešilo a jediné řešení v té době byl odchod od Vodafonu. Třeba i k VDSL.

Jak říká ten rabín, zkusil jsem obojí a nedá se to srovnat, ale já bych dal přednost VS z těchto důvodů

  • nemá PUMA 6 bug
  • Compaly už se začaly měnit za VS viz https://www.techforum.cz/topic/62393-povinná-výměna-černých-compalů/  takže Compal rozhodně není future proof a nahánění se s technikem nepatří k mým oblíbeným činnostem.
  • za VS mi účtují nájem jako za Compal (vím u kchorporátu není tento argument future proof)
  • spotřeba není tak tragická, jak jsem si myslel a je s Compalem srovnatelná

naopak pro Compal hovoří následující

  • pokud chci modem přidělat na zeď, tak VS je koncentrovaný hnus (naštěstí nechci)
  • samozřejmě se kchoroprát bude snažit uživatele natlačit do (nej)vyšších tarifů (už to zkouší, ale rozhodl jsem se to s vyšším uploadem akceptovat).

Celé je to ale akademická debata, jak se ukazuje cesty Páně a Vodafonu jsou nevyzpytatelné a co vám přidělí, to budete mít. Cestou vlastního modemu bych rozhodně nechodil (taky jsem tak ušetřil hodně peněz), v dnešní době rychle se měnící sítě DOCSIS 3.0 - 3.1 - 4.0 je to slepá ulička.

Upraveno uživatelem Ondrej1
  • Super
  • -
  • -
  • Compal CH7465, Vodafone Station WiFi 5
  • Zlín
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondrej1Díky moc za rozvedení, závěr je jasný, jediné co dává smysl je pronájem Vodafone station, Compal nemá o moc menší spotřebu, mohou být problémy a stejně ho budou zjevně časem měnit, protože DOCSIS 3.0.

 

Ještě jednou díky moc, plán je jasný, vyhandlovat cenu tak abych se dostal na aktuální stav ;oD

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/14/2024 at 1:43 PM, Marek-26 said:

Např. modem Arris TM3402B/CE nemá WiFi a spotřebu má okolo 8W (uvádí se 5-7, max 10).

Arris TM3402B ma identicky hw s VF Station, dokonca rovnaky PCB, iba nema osadenu WiFi cast, aj fw ma rovnaku codebase a SDK (bez WiFi casti a VF brandingu), tak nevidim velmi dovod voci VF Station.. ked uz vlastny modem, tak Technicolor 4400 alebo pre dobrodruhov Arris 8200B z Australie (tam pouzivaju tiez Euro verziu certifikatov a kanaloveho rastra), tie maju Broadcom 3390 SoC.

Tento rok by sa mali objavit prve modemy/routery s Maxlinear Puma 8 a Broadcom 3392, ktore maju nove vlastnosti, napr. 4 OFDM kanaly na download, niektori operatori to oznacuju ako DOCSIS 3.1e, Puma 8 ma podporovat DOCSIS 3.1 ESD (do 1,8 GHz) a posunuty split az do 684 MHz (ultra high split).. no kym budu mat stabilny fw, uplynu roky.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...