Přejít na obsah

Wi-Fi router Comtrend WR-5804 na splátky ?


Doporučené příspěvky

Tak jsem asi narazil na nový kus HW.

po čtení vlákna o připojení od TM jsem se jen z legrace podíval jestli už u nás v ulici konečně připojili tu optiku kvůli které Cetim cca před 3 lety rozkopal celé Vršovice a potom nám snad rok trčela optika do sklepa a nic 😞

Ale dnes jsem zjistil že mám na svojí adrese možnost připojení 1000 / 500 !!!  A taky mne "zaujal" nový router Comtrend WR-5804 

Vidím 24 x 80Kč (1920,-)  což je novinka splátky vs nájem, alespoň jsem to tak pochopil, žádné jiné info jsem nenašel.

Ale co mne dorazilo je 2 LAN porty 😞  Oba sice 1Gb/s ale WAN zase jen 1Gb/s  v tu chvíli jsem si řekl, že jsem s  ASUSem TUF Gaming AX3000 dražším sice o cca 500,- ale jiná liga.

 

Co mne trošku mrzí, že Vodafone nemá u mne třeba 250/250  protože ten router jsem si kupoval mimo jiné kvůli podpoře VFN WireGuard a limituje mne ten upload 😞 

 

PS: To jsem se nějak rozkecal, chtěl jsem jen upozornit na nový kus železa a na cenovou politiku .

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku problém je, že Vodafone poskytuje optiku na různých sítích. Tu na svojí, vedle na Cetin, jinde TMa na spoustě míst přes místní lokální poskytovatele. A všude jsou různé podmínky, HW atp. Nedá se tak mluvit globálně.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sparrowjestli je WAN 1 Gb/s nebo 2,5 Gb/s, to je přece úplně jedno, vodafone nic rychlejšího než těch 1000/500 nemá 🤔 až pak snad někdy v tomhle nebo příštím století bude nabízet rychlosti na novější technologii, bude stejně potřeba 10 Gb/s WAN 🤔

ale ty dva LAN porty, to je vážně záhada 🤔 mám takový podezření, že někdo hledal zařízení, co na první pohled připomíná smartbox od modrý konkurence, aby se mohlo tvrdit, že je to o polovinu levnější a výhodnější 🤭

@Ivo2003a co by se v případě optiky na tom comtrendu používalo? 🤔

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to beru zpět. Ono to nemůže sloužit jako ONT pro optiku, tak jako třeba optický modem který dává TMobile, ten má vespod SC-UPC konektor.

Pak ale nechápu, proč na webu píšou

"Pro využití Pevného internetu přes optické sítě potřebujete router, který podporuje tuto technologii."

Když podporuje jen ethernet.

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26 To vím, jen jak dlouho trvalo než k nám kdysi vytáhli kabel 😄 Jen mne mrzí ta nabídka tarifů na optice. Ale nevím jak to je s pronájmem optiky od Cetimu, takže jen takový povzdech. A hlavně info na ten splátkový prodej .

 

@Ivo2003 Ano to byla jedna z věcí kterou jsem myslel, je to vlastně obyčejný WiFi router s 2mi porty 😞 v mém případě TV, NAS, PC jsem na hraně 🙂  PS: máš krásný avatar Erik T28 ? Už je to dlouho 🙂 Jeden z prvních mobilů s LiPol baterkou.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v případě, že se jedná o "kabely" pro koncáky, tak si nikdy nesdílejí 100% pokrytí. Nikdo nemá moc zájem poskytovat na cizí konektivitě, když tam mají vlastní. Samozřejmě něco jiného je Cetin, který jede oficiálně jen velkoobchodní nabídku. Při objednání B2B služby je běžné, že se nakoupí klidně i 100% všeho od někoho jiného (od infrastruktury, konektivity, B2B služeb), ale pro fyzické osoby to nebývá až tak časté. Vodafone přednostně bude nabízet svou konektivitu před ostatními a není to jen z ekonomických důvodů, ale i technických, např. možnost dohledu nad sítí. Ale když si objednám služby od Vodafone neznamená, že 100% všeho bude přímo jejich. Mohou si pronajímat část optické trasy, peering... V dobách, kdy jsem internet potřeboval více jak BFU a viselo mi na tom část rozpočtu, jsem měl doma (a platil si) 3 různé poskytovatele. Při jednom "fajbr katu" se ukázalo, že dva ze tří mají část infrastruktury stejnou a po delším pátrání jsem zjistil, že můžu s ledovým klidem jednoho vypovědět. A to bylo ještě v dobách, kdy mít jako zálohu mobilní data bylo vzhledem k ceně a FUP nereálné. Dnes by mi stačilo mít jednoho poskytovatele (dle nej poměru cena/stabilita/výkon) a mobilní back up. 

OT: Vždy mě pobaví právnické osoby a OSVČ, které si objednají home/SoHo (Small office/Home office) internet a pak brečí při výpadku, že jsou na internetu závislí. Když dělám business, který je závislý na internetu, tak si udělám business case a cca 1x za rok ho reviduji. V tom je třeba fajn Vodafone, že v případě výpadku internetu od nich, si můžu aktivovat neomezená data na mobilu a během chvíle za minimální náklad v omezeném režimu jedu dál (omezený co do rychlostí). Kdyby to Vodafone nenabízel, asi už bych měl v routeru datovou předplacenku od konkurence či jiného dostupného poskytovatele.

OT2: Jsem zvědav, jak se Cetin postaví k EuroDOCSIS (Dále "ED") sítím převážně od RIO média, které koupil Nej.CZ 🙂 Třeba se nám v některých oblastech vyrojí spousta poskytovatelů ED internetu. Ale potencionálních adres není dle mě tolik, aby se tu začaly prodávat modemy. Vlastně mě bude zajímat i postoj k WiMax a WiFi sítím atd. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také si myslím, že si vezmou max. páteř a dál budou poskytovat xDSL nebo optiku. I když aktuálně by kromě Vodafone mohl mít o DOCSIS zájem i T-Mobile. A co si budem, kde je EuroDOCSIS 3.0 se může Cetin s xDSL i s bondingem jít bodnout (poměr cena/výkon). Po předělání oblasti na FTTH nebo FTTB s ethernetovým rozvodem, to může být jiná píseň. Uvidíme, co přijde. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...