Přejít na obsah

Nastavení wi-fi na modemu


Návštěvník mertajan

Doporučené příspěvky

Návštěvník mertajan

Zdravím,

Band steering vs split

jaký je rozdíl mezi výše uvedeným? Band steering tam přibyl asi nedávno... Přijde mi to jako totožná funkce.

Hledal jsem, ale nic rozumného jsem nevyčetl - snad jen, že band steerig "asiů mohu nějak více nastavovat - co 2,4 a co 5...

Díky za osvětu

jam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Nastavení wi-fi na modemu

Split znamená ručně oddělit obě pásma (2,4 a 5 GHz), mít každou WiFi jinak pojmenovanou a ručně určit, které zařízení kam pustíš.

Band steering znamená stejné SSID pro obě pásma, zařízení se připojí na tu kterou frekvenci po dohodě s WiFinou automaticky, kdy se WiFina snaží na 5Ghz pustit zařízení, která to umí/zvládají a 2,4GHz nechá těm, které se na frekvenci s vyšší rychlostí neumí připojit.

Aspoň tak to chápu já, kdyžtak mě opravte.

 

Vidím podstatný rozdíl.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já bych naopak band steering doporučil, v blízkosti AP s tím lze dosáhnout na vyšší rychlosti v pásmu 5GHz a širšími kanály a naopak pokud už nejste v dosahu 5GHz tak se klient připojí alespoň na 2,4GHz. 

Nadefinovat si do zařízení dvě SSID bude na náhodě, kam se klient připojí, takhle lze docílit užitečné preference.

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddelene nazvy 2,4 a 5 GHz jsou fsjn pro lidi co vi co delaji. Chteji zjistit na jake WiFi "visi". Vsem BFU davam nazvy stejne. A na Unifi, ktere ma lepsi prechody tam i zpet mam stejny nazev i ja, ackoliv na Asusu jsem mel nazvy zvlast

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě že není všude signál 5ghz jo, předpokládal jsem ale kvalitní pokrytí 5ghz síti po celém bytě za pomoci vhodných AP, které navíc můžou současně sloužit jako switch pro zařízení připojené kabelem. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik laiků má po bytě "několik vhodných AP"? 😄 Často se jedná o kombinaci laik + šetřílek (nejlevnější AP).

Preferoval bych pořídit kvalitnější AP, začít s band steeringem a nechat provoz na logice AP. Teprve v případě problémů bych hledal jiné řešení. Minimálně je to mé doporučení pro každého začátečníka.

Pokud technice někdo hoví a rozumí (nebo se chce něco naučit), pak ať si zkouší různá řešení a vracení se zpět dle libosti. Nejlepší je, když laik, kterému kamarád "co tomu přece rozumí" něco říkal, začne experimetovat. Výsledky bývají tristní.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy je bohužel oddělená WiFi (2,4 od 5 GHz) nutnost, protože jsou koncová zařízení, jenž si se spojenou WiFi neporadí. Třeba DAB+ netové rádio SilverCrest z Lídlu, které sice umí WiFi jak na 2,4 GHz, tak i na 5 GHz, ale jenom při oddělených sítích. Jak se udělá WiFi síť jedna spojená, tak se ten krám z Lídlu nepřipojí ani za nic :-(
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez nie je band steering ako band steering.. preto je rozdiel medzi UniFi Enterprise/Ruckus/Aruba/Cisco Meraki AP a AP lacnejsich SOHO znaciek. Na Asus ci Netgear WiFI AP/routeroch (drahsie modely AX-86U ci RAX80) mi nikdy poriadne nefungoval band steering (a pouzival som oddelene siete na 2,4 a 5 GHz), na Amplifi Alien (UniFi) bez problemov.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...