Přejít na obsah

Návštěvník egawe774

Doporučené příspěvky

Návštěvník egawe774

Dobrý den,

Už několikrát se mi stalo, že mi rychlost internetu spadla na 60-100mbs a přitom si platím 300mbs. Jediné, co funguje jako oprava, je kompletní reset routeru. Koukal jsem na frekvence moji 2.4 sítě a jsem na ní většinou sám, takže to není zátěží v baráku.

Nechci každé tři týdny resetovat router a všude nastavovat nová hesla, tušíte někdo nějaké řešení?

 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je WiFi bezlicenční pásmo, na kterém si při dodržení norem může vysílat kdo chce a co chce. A sice máme u 2.4GHz "až 14 kanálů", ale ty se vzájemně překrývají, takže se vzájemně ruší. Modem po restartu, pokud je nastaven na automatiku, může změnit kanál a tím zvýšit propustnost, ale jediný směrodatný údaj je rychlost na kabelu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediná relevantní rychlost (rychlost přípojky) je měřená kabelem. Pokud máš problém jen s vlastní WiFi, doporučuji vypnout WiFi na modemu od VF a pořídit si vlastní kvalitní zařízení. Případně nastavit nějaký kanál na pevno a hlídat, jak se to chová 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník egawe774

Frekvence 2,4 ghz plnou rychlost podporuje, když stojím přímo u routeru. Rozhodně se ze 300mbs nestane 60mbs kvůli 2,4 frekvenci.

Na kabelu mi stále jede placených 280-290mbs, tam problém není. Problém je pouze ve Wifi. 

Mám tedy modem nastavit zpátky na automatiku? Přece není normální, že jsem na kanálu sám (když dám scan wifi kanálů) a jede mi stabilně od nějaké doby stále jen 60 mbs. 

Kanál mám nastavený napevno. Funguje bezproblému pár týdnů a pak to spadne na tuhle rychlost.

Je to opakující se problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pásmo 2,4 GHz se používá pro spoustu věcí (dětské chůvičky, bezdrátové kamery atd.), takže i když má člověk pocit, že je na kanálu sám, tak to vůbec nemusí být pravda. Další otázkou je, na jakém zařízení se ta rychlost přes WiFi měří (tedy nejenom router, ale i druhá strana) a jestli není zakopaný pes právě tam. V každém případě bych používání WiFi omezil na co nejnutnější případy, tj. kde lze propojit kabelem, tak ten kabel použít a WiFi jenom kde připojení přes LAN není dostupné (tím ovšem nemyslím např. lenost tahat kabel). Nastavení pak raději na automatiku, než fixní kanál.
S reklamací u VF se ale ohledně WiFi neuspěje, garance je výhradně přes připojení kabelem (u jiných ISP je tomu prakticky stejně).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co šířka pásma ta se ti nemění, pokud to automatika shodí na 20MHz, tak bude rychlost určitě nižší, 

doporučuji pokud možno používat pásmo 5 GHz, které bývá mnohem méně zarušené a rychlosti jsou mnohem vyšší, ale to předpokládám že víš.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...