Přejít na obsah

Modem CH7465VF - nelze uložit kanál WiFi


Návštěvník dpochazka

Doporučené příspěvky

Návštěvník dpochazka

Zdravím Vás, od posledního upgrade firmware modemu CH7465VF (bílý se SW z novějšího černého) a po nahrání nového SW, jsem prvně řešil jak se do toho vůbec přihlásit, což jsem nakonec přes podporu VF vyřešil - ALE - nyní mám problém:

Máme zarušené Wifi prostředí v bytě okolními byty a potřebuji si tedy nastait kanál, abych se nepotkával s ostatními - na 2,4 Ghz si to pamatuje, na 5 GHz mi třeba po 24 hodinách vrátí kanál na 40, což je nevyhovující, protože se tam biju s jinou sítí.

 

Řešil jste něco podobného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@dpochazka Hezký den, ptal jsem se u kolegů z technické podpory a plošně takové potíže nezaznamenáváme. Teoreticky by to mohlo souviset s opatřeními proti rušení meteo radarů (funkce DFS), ale je to je jen jedna z možných příčin. Další věc je, že u 5GHz Wi-Fi by i v tomto případě k faktickému rušení s další sítí ani docházet nemuselo...

Nejdřív bych doporučil zkusit provést reset (obnovení továrního nastavení) - bude pak potřeba znovu nastavit Wi-Fi a případné další parametry. A kdyby ani to nepomohlo, tak se můžete na kolegy obrátit na 800770077 (operátoři mohou vaši zprávu technikům předat), případně nám podrobný popis situace s odkazem na toto vlákno pošlete přes https://tam.je/forum a my vše předáme dál.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fixní nastavení kanálů nemá prakticky žádný význam, protože okolní WiFi takřka vždy používají kanály variabilní, tj. i když si u sebe něco nastavíš, tak zítra už to bude k ničemu. Jediné řešení je mít svoje přístupové body na více místech, aby z nich byl použitelný signál a rušení okolními sítěmi se tak nijak výrazně neprojevovalo.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První co mě napadlo byl ten uvedený meteorologický radar, v minulosti už se to tady několikrát řešilo, můžeš zkusit modem přesunout třeba na jiné místo, pokud ho máš někde u okna a mohl by jej ovlivňovat radar

 a šířku pásma nastav klidně na 20/40 MHz, na 150 Mbit internet 40 MHz v pohodě stačí, také to tak mám.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...