Přejít na obsah

Vysoký ping při stahování


Návštěvník flww

Doporučené příspěvky

Návštěvník flww

Zdravím,

 

od ledna se nám automaticky změnila smlouva z akčních 300/20Mbs (což jsme měli na první 2 roky) na 150/10.

Když jsem předtím stahoval max. rychlostí (tj. cca 37MB/s), měl jsem zároveň vysoký ping (ověřeno ve hrách a na různých měřicích stránkách), lítalo to kolem 400ms, proto jsem si omezoval maximální rychlost pro stahování třeba na půlku a ping tím hned klesnul třeba na 60ms.


Ale teď, když máme poloviční rychlost a stahuju opět maximální rychlostí (tj. teď cca 17MB/s), mám ping i 500ms, všiml jsem si toho nedávno a až dnes mi došlo, že se nám změnila smlouva.
Jak je to možné, když předtím jsem stahoval sice s manuálně OMEZENOU rychlostí na těch přibližně 20MB/s (abych měl nižší ping) a měl jsem nižší ping než teď a to stahuju vlastně stejnou rychlostí.

Mám to chápat tak, že čím nižší mám smluvenou rychlost, tím mi omezujete traffic a já mám teda vyšší ping? Kdybych objednal 1Gb internet a stahoval bych maximální rychlostí 125MB/s, tak bych měl ping kolik? 15000ms? Nebo bych měl zase těch 400 a po snížení stahování třeba na 60MB/s by to bylo OK?

Díky za vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaká blbost, ping se určitě neodvíjí od dodané rychlosti připojení, 

Napiš co máš za modem a jak to máš celé zapojené, jestli to měříš přes kabel nebo wi-fi a jestli nepoužíváš třeba nějaký antivirový software apod.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník flww

Mám modem od UPC https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/datova-zarizeni/compal-ch7465lg/

Samozřejmě, že to měřím přes kabel, který vede přímo do modemu a z modemu vede koax do zdi někam do sklepa.

Toto naměřím, když zrovna nic nestahuju

A toto když stahuju, momentálně třeba hru na Steamu (Steam ukazuje rychlost stahování 18MB/s). Ten ping je někdy 300, někdy 500, prostě hrůza. Internet se skoro nedá používat a pomalu mi nic nenačítá.

 

Dělá to i na noťasu, telefonu, všude.

Upraveno uživatelem flww
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto normální. Když stahuješ maximální rychlostí co máš ve smlouvě, tak pak už není na další provoz místo => musí do fronty => bude to nějakou dobu trvat než se obslouží. Nejlepší řešení by bylo buď opět omezit rychlost pod maximální ve smlouvě, nebo ještě lépe bridge a za to router s QoS.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...