Přejít na obsah

Podpora Chromecast


Návštěvník Veseláci
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

V 22. 7. 2022 v 14:49, Jana_1414 napsal:

Mám Chromecast TV a Vodafone TV mi tam funguje. 

Nevýhodou je, že základní dálkové ovládání neumí čísla, takže programy lze přepínat pouze pomocí seznamu. 

 

Nakonec se mi problém s přepínáním programů podařilo vyřešit pomoci aplikace v mobilním telefonu Google Home, která umožňuje po spárovaní telefonu s Chromecast spustit v telefonu dálkové ovládání. 😀

 

Já bych ještě doplnil že Chromecast podporuje HDMI-CEC, takže pokud tuto funkci podporuje i televizor, tak je možné Chromecast ovládat přímo dálkovým ovladačem od televizoru, na kterém lze používat i číselník pro přepínání kanálů,

bohužel tu ale nefungují barevná tlačítka, například pro vstup do televizního programu, narozdíl od konkurenční aplikace Sledování TV, kde tohle funguje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji - mám jej také připíchnutý k TV Samsung a za pomoci přikoupeného tlačítkového ovladače se dá zadat program na přímo 🙂 mám to stejně jako doplněk když si zapomenu nahrát nějaký pořad z kabelového vysílání 🤔 

  • 150 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • 2 x CA modul 2 x Dreambox DM920
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký se dá koupit k chromecastu tlačítkový ovladač?  V balení je jen ovladač bez čísel. Nebo myslíte ovladač k tv? Ten se ale nemusí většinou kupovat. O chromecastu taky uvažuji, tak mě to zajímá. 

Lze u aplikace Vodafone tv regulovat hlasitost i přes boční tlačítka dodávaného chromecast ovladače? Jde takto regulovat hlasitost i třeba u youtube?  Chci to k monitoru a tam ovládat hlasitost jednoduše nejde, tak chci ať to jde přímo na chromecastu. 

Díky 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, boční tlačítka se dají použít pro ovládání regulace hlasitosti přímo Chromecastu, teď jsem to schválně vyzkoušel, ale jinak já tam mám nastaveno ovládání regulace hlasitosti přímo televizoru.

A jinak jsem měl na mysli dálkový ovladač přímo od televizoru pomocí kterého také můžu Chromecast ovládat prostřednictvím funkce hdmi-cec,

Jestli existuje nějaký ovladač s tlačítky kompatibilní s Chromecast ale nevím,

lze to nahradit mobilním telefonem a aplikaci Google home kterou stejně musíš mít nainstalovanou pro nastavení Chromecastu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Google Chromecast 4 ve starší TV a ovladač od Chromecast spárovaný i pro rozšířené funkce (nastavení / dálkové ovládání / nastavení vzdálených tlačítek a tam je hlasitost/napájení/vstup). 

Současně mi jde celý systém Google TV i včetně aplikace Vodafone TV ovládat ovladačem od televize. Ve Vodafone TV tak funguje z ovladače k TV tlačítko Program + nebo -, stejně tak konkrétní číslo na přímý program. 

 

Mám i další TV, jako hlavní a ta je Samsung Smart TV, ke které mám připojen Vodafone set top box vše ovládám pouze přes ten úzký smart ovladač bez čísel. Konkrétní program tam lze zadat prostřednictvím tlačítka 123, kdy pak na obrazovce vyjedou čísla, zvolím číslo a potvrdím. Ale chápu, že je to přes X kliků. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Rád bych poprosil znalejší o pomoc s rozchozením Vodafone TV na Chromecastu. Vlastním TV Samsung a Chromecast 3 (bez ovladače, napájen z TV) a za boha nejsem schopen se dostat přes základní obrazovku chromecastu - pokud teda ovšem můj Chromecast nepodporuje pouze zrcadlení a já nepotřebuji Chromecast s Google TV.

 

Děkuji za radu. 

  • Optical 1000 Mb/s
  • Super
  • Komfort
  • Compal + CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...