Přejít na obsah

Výměna zásuvky


Návštěvník jirxu

Doporučené příspěvky

Návštěvník jirxu

Ahoj,

řeším takový „problém“. Využil jsem nabídku Vodafonu a zřídil jsem si 1Gbps internet – vše v pořádku rychlost je skutečně taková, jakou inzerují včetně uploadu. Problém je, že mám v bytě (4+kk) připojený modem v obýváku do TV-R-SAT zásuvky (kterou mám v každém pokoji, ale nevím jak je to zapojené a nemám od toho žádnou dokumentaci), kterou mi před lety UPC technik opatřil jejich koncovkou a je to tedy „vstupní“ bod do modemu. Problém je, že bych tento internet rád dostal do pokoje, kde mám stolní PC. Momentálně to vedu přes PowerLine krabičky, které však dosahují max. cca 450Mbps (vím, je to dost, ale jde mi o princip, když mám na modemu 980...). 

Nenapadá někoho nějaký způsob, jak dostat internet z modemu do toho PC „nedestruktivně“– sekat zdi nebudu ani natažení kabelu nejde, protože v cestě je koupelna a záchod. 

Je možné nechat si od UPC/Vodafonu změnit zásuvku na tu v daném pokoji s tím, že bych měl modem tam u stolního PC?

 

Díky za názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník drake127

Nevím, zda to dobře chápu, ale UPC koncovka je standardního typu F a dají se normálně koupit všechny možné redukce. Stejně tak vedení je normální koaxiál.

Jediný problém v zapojení mohou dělat UPC roztrojky (schované v plastové krabičce/zásuvce, kterou dodal technik od UPC). Tyto rozdvojky/roztrojky mají na svých výstupech filtry pro TV a telefon. Osobně jsem tuto zásuvku při rekonstrukci nahradil za kvalitní rozbočovač 5-1000 MHz a funguje to spíš lépe (potřeboval jsem více TV).

 

Co se tím snažím říct - zkuste zapojit modem do jakékoliv TV/SAT zásuvky. Pokud to nepojede, viník bude v tom filtračním rozbočovači od UPC, ale pak stačí, když ty dráty přehodíte, abyste měl DATA na tom správném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirxu
před 8 minutami, tomus napsal:

Dvě zásuvky nejsou problém, ale dva modemy ani náhodou.

Jinak ta zásuvka UPC není TV-R-SAT, ale TV-R-DATA, v tom je docela velký rozdíl.

To je mi jasné, že ta UPC zásuvka je jiná, proto ji při původní instalaci měnil...mě jde jen o to, zdali lze jen jednoduše ji vyměnit do jiného pokoje kde je rozveden TV-R-Sat kabel...Ale předpokládám, že to asi musí udělat někdo od UPC...nebo to jde svépomocí?

A jestli to dobře chápu, jak jste psal, že dvě zásuvky nejsou problém, tak by bylo možné řešení, že bych měl ve dvou různých pokojích dvě UPC zásuvky TV-R-DATA a mohl bych libovolně přemisťovat modem mezi nimi?

před 7 minutami, drake127 napsal:

Nevím, zda to dobře chápu, ale UPC koncovka je standardního typu F a dají se normálně koupit všechny možné redukce. Stejně tak vedení je normální koaxiál.

Jediný problém v zapojení mohou dělat UPC roztrojky (schované v plastové krabičce/zásuvce, kterou dodal technik od UPC). Tyto rozdvojky/roztrojky mají na svých výstupech filtry pro TV a telefon. Osobně jsem tuto zásuvku při rekonstrukci nahradil za kvalitní rozbočovač 5-1000 MHz a funguje to spíš lépe (potřeboval jsem více TV).

 

Co se tím snažím říct - zkuste zapojit modem do jakékoliv TV/SAT zásuvky. Pokud to nepojede, viník bude v tom filtračním rozbočovači od UPC, ale pak stačí, když ty dráty přehodíte, abyste měl DATA na tom správném.

Úplně nechápu ten konec...jaké dráty bych měl přehodit nebo myslíte celý ten filtrační rozbočovač do jiné zásuvky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic bych nepřehazoval ani do toho nijak nevrtal a všechno nechal na technikovi, co dorazí. On sám to odborně posoudí a nějaké řešení pak určitě najde. Jediné, co bych začal řešit je, jak dostat UTP mezi místnostmi, protože jestli bude modem v místnosti jedné, pak logicky nebude v té druhé a naopak, takže přemístění modemu jinam skoro nic neřeší. Leda ho strčit někam na chodbu a od něho vést pak UTP extra pro každou místnost. Ale taková věc se musí vidět, těžko radit na dálku.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Jestli je ten stavajici koaxial vedeny rozumne, to znamena v trubce a ne hovadsky zasekany primo do zdi (kokota, kterej tohle vymyslel, by patrilo vyvrhnout zaziva 😞 ), tak by nemel byt problem tou trubkou protahnout Ethernetovej kabel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirxu
před 11 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Nic bych nepřehazoval ani do toho nijak nevrtal a všechno nechal na technikovi, co dorazí. On sám to odborně posoudí a nějaké řešení pak určitě najde. Jediné, co bych začal řešit je, jak dostat UTP mezi místnostmi, protože jestli bude modem v místnosti jedné, pak logicky nebude v té druhé a naopak, takže přemístění modemu jinam skoro nic neřeší. Leda ho strčit někam na chodbu a od něho vést pak UTP extra pro každou místnost. Ale taková věc se musí vidět, těžko radit na dálku.

Stačí mi modem v místnosti, kde mám stolní PC, a tam potřebuju lan kabel z modemu/routeru, abych měl 1000Mbps. Zbytek bude wifina a nebo mám power line, kterým to dotáhnu do zbytku bytu...

Problém je, že sám nevím, jak a jaké kabely jsou kde vedeny...

Zkusím doma prozkoumat jak je to vedený a popř. jestli v husím krku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Výměna zásuvky

V tom případě to ale možná nezjistí ani technik od VF/UPC (možná něco umí proměřit nevím). Tak maximálně najde vstup do bytu, podle kabelu možná pozná, zda vede naprosto stejný kabel od vstupu do bytu až k současné zásuvce. Možná pozná, zda tam třeba někdo svépomocí nezbastlil nějaký rozbočovač a nezapojil jinou značku kabelu.

Zkus pohledat nejprve sám. V podstatě potřebuješ co tady z diskuze vyplývá - mít pokud možno jeden spojitý koaxiální kabel od začátku bytu, pokud možno bez rozbočovačů, až na místo, kde chceš mít router. Jestli ti někdo z UPC/VF udělal rozbočení sám hned někdy při prvotní instalaci těžko říct.

 

Ono je taky klidně možné, že zásuvky v ostatních pokojích nejsou s tou tvou UPC/VF třeba vůbec propojeny.

 

Nakonec rada nad zlato - máš-li v druhém pokoji požadovanou zásuvku, klidně k ní modem přenes zapoj, nech naběhnout (cca až 25 minut) a uvidíš, jestli ti tam net pojede. A hodně přemýšlej, jak natáhnout ten LAN kabel do jiného (ch) pokoje.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...