Přejít na obsah

Výměna zásuvky


Návštěvník jirxu

Doporučené příspěvky

Návštěvník jirxu
před 17 minutami, sodekcz napsal:

V tom případě to ale možná nezjistí ani technik od VF/UPC (možná něco umí proměřit nevím). Tak maximálně najde vstup do bytu, podle kabelu možná pozná, zda vede naprosto stejný kabel od vstupu do bytu až k současné zásuvce. Možná pozná, zda tam třeba někdo svépomocí nezbastlil nějaký rozbočovač a nezapojil jinou značku kabelu.

Zkus pohledat nejprve sám. V podstatě potřebuješ co tady z diskuze vyplývá - mít pokud možno jeden spojitý koaxiální kabel od začátku bytu, pokud možno bez rozbočovačů, až na místo, kde chceš mít router. Jestli ti někdo z UPC/VF udělal rozbočení sám hned někdy při prvotní instalaci těžko říct.

 

Ono je taky klidně možné, že zásuvky v ostatních pokojích nejsou s tou tvou UPC/VF třeba vůbec propojeny.

 

Nakonec rada nad zlato - máš-li v druhém pokoji požadovanou zásuvku, klidně k ní modem přenes zapoj, nech naběhnout (cca až 25 minut) a uvidíš, jestli ti tam net pojede. A hodně přemýšlej, jak natáhnout ten LAN kabel do jiného (ch) pokoje.

Až budu doma zkusím modem v jiné zásuvce...

Problém je, že prostě nemám žádný plánek jak jsou kabely vedeny jestli všechny z jednoho místa paralelně a nebo průběžně...

LAN kabel ze současného místa prostě nenatáhnu...to bych musel přes koupelnu a záchod a to dělat nebudu...To bude jednodušší přestěhovat modem, pokud to půjde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LAN kabel se dá často jen zaškrábnout pod omítku, když je nejhůř, nebo nalepit mamutem bez lišty někam do rohu. Navíc má v rámci bytu relativně neomezenou délku k použití, nemusíš hledat nejkratší cestu. Na celoobložených stěnách je to horší a v koupelně bych viditelný drát určitě nechtěl.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se s dovolením chytil toho, že nějaká zásuvka je v každém pokoji, tedy bych předpokládal, že je v bytě nějaký koaxiální rozvod. Pak by bylo dobré vědět, jakým způsobem jsou ty zásuvky propojené a mohlo by stačit namísto té jedné zásuvky se SAT (propouští jiné frekvence, pro internet od Vodafone nepoužitelné) dát zásuvku UPC resp. Vodafone. Každopádně by to chtělo zjistit, proměřit atd, takže bych volil objednání technika od Vodafone, který může proměřit a realizovat.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirxu

Tak situace je taková, že mi do bytu vede kabel (od Vodafone asi ...) A ten je ve zdi v krabici rozdělen viz. obrázek do pěti dalších směrů a každý ten z pěti koaxialů vede do jedné zásuvky...

Samozřejmě to je udělané tak, že jsou tam husí krky jen tak na oko a koncové zásuvky jsou na hulváta zalepené omítkou...

Takže jiný kabel tam neprotáhnu, což je škoda – stačilo by jeden vysunout a nahradit UTP kabelem a bylo by hotovo.

Nicméně, tak jak to chápu, by bylo možné jakoukoli jinou zásuvku TV-R-cokoliv předělat na tu Vodafone zásuvku a připojit tam modem...chápu to dobře?179418532_843417502909879_9007354922810953529_n.jpg.8bc3d3e685d7095cd55ef9437c14b283.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to takto zapojil přímo technik Vodafone.  Mám teda jen tři zásuvky v bytě, tak jednu jsem dostal zadarmo a dvě si zaplatil. Vstupní kabel mi jde rovnou do rozbočovače.

Bohužel jsem si to nepohlídal,  tak to nemám do hvězdy, ale jednu zásuvku mám průběžnou. A modem mám momentálně zapojen přímo do rozbočovače v komoře. Ale technik to tenkrát zkoušel zapojovat i do jednotlivých zásuvek. A bez problémů.

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně v nouzi bys mohl odpojit rozbočovač a použít spojku z přívodu jen na jeden kabel do požadované místnosti. Propojený kabel potom zakončit tou jednou zásuvkou, co máš doma. Pak bys mohl řešit rozbočovač zpět s dostatečným počtem správných koncových zásuvek.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jirxu No, legální je možná silný výraz, ale spíše ne. Člověk by neměl do rozvodu před zásuvkou zasahovat. Je to hlavně z toho důvodu, aby různí domácí bastlíři nerušili zpět do sítě. Každopádně v té SAT zásuvce bude něco podobného jako na obrázku, takže když odšroubujete ten přívodní koax a našroubujete ho na jinou tu "zásuvku", neměl byste nic zkazit.

Teoreticky by tedy šlo i vzájemně ty zásuvky prohodit. A pak už jen doufat, že ten koax co vede do druhé zásuvky bude v dobré kondici a gigabit tam poběží.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Marek-26 napsal:

 zásuvky se SAT (propouští jiné frekvence, pro internet od Vodafone nepoužitelné) dát zásuvku Vodafone resp. Vodafone. 

Vim s urcitosti, blizici se 100%, ze moje koncova zasuvka od Vodafone/VF je od ABB, TV R SAT koncova a internet mi, zatim zaplatpanbuh beha... 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...