Přejít na obsah

Jak správně změřit rychlost připojení


Návštěvník Lukys1989

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen

Jenze to je zase potreba ROZUMET tomu, co vlastne chci... coz je u bezneho Franty Uzivatele problem.

Zmeris uzasnou rychlost posledni mile a je ti to stejne k prdu, kdyz rychlost a/nebo ping dal (resp. k cilovemu serveru) bude stat za prd... a Franta Uzivatel bude pindat, ze "je to na hovno, protoze zmeril X a realita je Y"...
Zmeris rychlost jinym měřákem, kterej treba nemeri jen posledni mili, ale je "nekde dal na Internetu", takze ukazuje neco bliz realite... a Franta Uzivatel bude pindat, ze "je to na hovno, protoze podle papiru ma mit X a realita je Y"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak a letos bude zajímavý, jak BFU zahltí ČTÚ s tím, že mají rychlost nižší, než deklarovanou a nakonec se ukáže, že to buď "měří" přes WiFi nebo kdovínačem a kdovíkde. Navíc ani žádný referenční server, kde by šlo takové měření provést s tím, že výsledky budou závazné, neexistuje. Natož, aby pak šlo něco právně vymáhat.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Propustnost nebo rychlost WiFi je dost ošemetná věc 😉. Myslím, že mám doma dost spolehlivé zařízení, ale rychlost je vždycky to poslední, na co bych vsadil. Raději bych se bavil o stabilitě, to jo.

Ne že bych nenaměřil něco slušného, ale kabel mi vždycky dá téměř "plný kotel". (níže výsledek z WiFi)

 

speed.PNG

wifi.PNG

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš pravdu že to ovlivnuje spousta věcí, pokud máš ale sítovou kartu která je spolehlivá a zařízení je taky OK, tak je rozdíl minimální, v mým případě naprosto zanedbatelný rozdíl, měření je měření, já to moc nezkoumám tahám poměrně velký soubory, a jak přes kabel tak i přes wi-fi to tahá naprosto stejně mám 500 net takže logicky to musí jet 60mb. Pokud to takhle nejede tak je něco špatně, taky se to stává, potom restart a jede to jak má

 

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud víš co děláš, že router přes wi-fi a tvoje koncové zařízení tu rychlost zvládne, tak není problém maximální rychlost přes wi-fi měřit, já to tak také běžně dělám na mobilu,

ale když to takhle měří nějaký neznalý Franta, který vůbec nemá páru jak to celé vlastně funguje a jaké nástrahy ho při měření přes wi-fi čekají, tak ten musí provádět referenční měření přes kabel, kor když si chce pak někde oficiálně stěžovat na nízkou rychlost.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 1 hodinou, Honza333 napsal:

pokud máš ale sítovou kartu která je spolehlivá a zařízení je taky OK, tak je rozdíl minimální

I prd, velebnosti... jestli je neco spolehlivy nebo "OK", je zcela irelevantni. Podstatny jsou jen a pouze technicky parametry.

Franta Uzivatel vezme nejakej telefon a zacne merit pres WiFi... a nameri tak leda kulovy, protoze tam ma jenom jednu antenu, tj. 150 Mbit/s, tzn. jednim smerem pouze 75 Mbit/s... jenze von je to nejakej šunt, kterej ani to neutahne, takze nameri tak pulku z tech 75... a hned pindá, ze "ten Vodafone stoji za hovno"...
A to jsem vubec neuvazoval o vecech jako je ruseni WiFi, protoze pulka baraku nebo sidliste ma samozrejme WiFi na defaultnim kanale 1, zeano...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...