Přejít na obsah

EPG


Návštěvník mipo

Doporučené příspěvky

25 minutes ago, technik napsal:

Není problém, jestli to načte a zobrazí. Ty data musí prostě přijít. A když čas, za který se data vysílají je 3-5 minut, tak nemohu očekávat, že tam budou po 2 minutách.

Ta dlouhá časová prodleva platí jak při příjmu EPG v DVB-T tak i při příjmu EPG DVB-C ? Pro příjem EPG používám program DVBViewer Recording Service na počítači a je zajímavé, že v DVB-C to EPG načetl kompletně (možná je to ale dáno pouze tím, že v DVB-C prochází tím 30 sekundovým intervalem, jak píše Retiree, více muxů a nakonec se mu vždy podaří do databáze pořadů přidat vše, na rozdíl od DVB-T kde je těch muxů méně  - to je ale pouze moje hypotéza).

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já bych řekl, že technik nemluví o intervalu mezi vysíláním EPG, ale o době (trvání jednoho cyklu) jeho vysílání, která logicky závisí na objemu dat (velikosti EPG). Interval mezi vysíláním každého balíku EPG dat jsem nikdy nezjistil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ono kdyby sem nekdo dal kompletni a poradne informaco o tom, jak presne se EPG vysila (podobne jako to - asi nejakym omylem ;-) - udelal David 4. ledna na strane 5 tohoto threadu), tak by si lidi nemuseli tvorit miliony vlastnich hypotez a/nebo delat nespravne zavery postavene na nespravnych predpodkladech.

Starost o to, jestli nebude chudacek uzivatel zahlcen prilisnym mnozstvim prilis technickych informaci, necht korporatni manazeri nechaji na uzivateli samotnem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 minutes ago, Retiree napsal:

Já bych řekl, že technik nemluví o intervalu mezi vysíláním EPG, ale o době (trvání jednoho cyklu) jeho vysílání, která logicky závisí na objemu dat (velikosti EPG). Interval mezi vysíláním každého balíku EPG dat jsem nikdy nezjistil

Ano, tomu rozumím. Ale jde mi o to jestli v DVB-C se v jednotlivých muxech vysílá kompletní EPG pro všechny kanály v DVB-C nebo pouze pro ty v daném muxu. Možná už to tady někde někdo psal.

V DVB-T se, zřejmě tedy, vysílá v každém muxu kompletní EPG pro všechny kanály v DVB-T.

 

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Předpokládám, že máš i TransEdit.... Spusť Analyze kteréhokoli kanálu (kanálu ve smyslu multiplex) a porovnávej klíče EIT PID 18, případně i Descriptory u každé stanice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

44 minutes ago, mirij napsal:

Ano, tomu rozumím. Ale jde mi o to jestli v DVB-C se v jednotlivých muxech vysílá kompletní EPG pro všechny kanály v DVB-C nebo pouze pro ty v daném muxu. Možná už to tady někde někdo psal.

V DVB-T se, zřejmě tedy, vysílá v každém muxu kompletní EPG pro všechny kanály v DVB-T.

 

Ano i v DVBC se ve všech muxech vysílají informace pro všechny kanály

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před hodinou, technik napsal:

Ano i v DVBC se ve všech muxech vysílají informace pro všechny kanály

Tak podle programu TransEdit - TS Analyzer (od tvůrců programu DVBViewer), který zobrazuje vše co je v daném muxu vysíláno (zobrazí všechny PID proudy a podrobné informace k nim) to vypadá, že v každém muxu jak v DVB-T tak i v DVB-C je vysíláno EPG i ke všem ostatním kanálům (buď v DVB-T nebo v DVB-C; v nastavení programu je potřeba zapnout zobrazování EPG i ostatních kanálů). EPG pro kanály v daném muxu je zobrazováno ve složce "EIT PID 18 Actual TS, Schedule" a EPG pro ostatní kanály ve složce "EIT PID 18 Other TS, Schedule".

Možná by mne ještě zajímalo zda pro příjem EPG  pouze pro kanály v naladěném muxu je potřeba čekat těch 5-6 minut. Zda je to v transport streamu nějak oddělené od toho velkého souboru s EPG pro ostatní kanály. Zdá se ale, že tomu tak není, minimálně po zkušenosti s DVB-T, a také podle toho, že obojí má PID s číslem 18 (jak Actual TS tak Other TS).

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

TransEdit je sice výborný nástroj, ale obávám se, že všechny vysílané informace neumí...

Pokud jsem správně pochopil technika, pak ony 3 až pět minut trvá vysílání celého souboru dat EPG. Nic to neříká o intervalu nebo periodě vysílání celého balíku, dle mých zkušeností není interval pravidelný,.

@mirij zkus si ještě rozpitvat stream 170,5 MHz, 64QAM, 5000 kS

@technik Ke studiu norem mně chybí potřebné základy. Ani provideři tyto normy příliš nectí, alespoň tak hovoří má (doložitelná) zkušenost z dob Karnevalu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 minutes ago, technik napsal:

Doporučuji se podívat do norem a nevytvářet zde "pochybné" teorie

Jsem si myslel, že na ten dotaz rovnou odpovíte když se tady prezentujete jako technik (UPC předpokládám). Jinak bych tady nad tím nijak nespekuloval a nevytvářel podle Vás "pochybné" teorie.  Mimo to popis protokolu transport streamu není zase až tak jednoduchá věc a to zejména pro někoho kdo se tím denně nezabývá/nemusí zabývat. Stále jsem přece jen koncový uživatel.

Pro ty koho by to zajímalo, lepší způsob aktualizace EPG v DVBViewer Recording Service (na počítači) než ten pomocí nabízené organizační úlohy "Spustit EPG aktualizaci":

- V programu "Recording Service Tweaker" zapnout "Clear the EPG list before an EPG update".
- Poté vytvořit časovače spouštěné např. pravidelně každý den po sobě:
    - Nejpve organizační úlohu "Spustit EPG aktualizaci".
    - Poté za 1 minutu, aby se spustila organizační úloha "Zastavit EPG aktualizaci" - obě úlohy pouze pro to, aby se kompletně vymazalo staré EPG a případně neinterferovalo s novým pozměněným EPG.
    - Poté za další minutu, aby se spustilo pouze naladění nějakého kanálu z DVB-T na dejme tomu 7 minut (tím se načte komplet EPG pro všechny DVB-T kanály).
    - Poté po těch 7 minutách, aby se spustilo opět pouze naladění nějakého kanálu z DVB-C opět třeba na 7 minut (tím se načte komplet EPG pro všechny DVB-C kanály).

    
   

A na konci může samozřejmě ještě následovat spuštění procesní úlohy "Automatický časovač".

Upraveno uživatelem mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...