Přejít na obsah

HD DVR Mediabox nebo HD Mediabox (co zvolit?)


Michal Pelikán

Doporučené příspěvky

Mám v tuhle chvíli do TV Samsung koupený CA modul plus jeden CA modul v pronájmu v druhé TV. Nicméně vzhledem k přidaným funkcím v STB (MYPRIME, zpětné shlédnutí) bych byl ochotný zkusit, jestli by nám doma nevadilo třeba používat set-top-box. Sice se mi ta představa nelíbí, ale UPC prý žádné aplikace pro Smart TV Samsung/LG ani neplánuje.

 

Který z nich bych měl vyzkoušet? Co vám u kterého vadí a jaké mají vady? Nikde na netu není žádná pořádná recenze a dokonce ani videorecenze. Nějaké porovnání už pak vůbec ne. Po netu a FB vidím, jen více méně nadávky na to, že něco nefunguje jak má nebo vůbec, že se to seká apod. Je to tak? Jsou to jen zasekané a nefunkční krabičky?

 

Pokud je to vážně tak hrozné, nebude lepší pořídit si kvůli těm funkcím spíš TV s Androidem a zprovoznit si MYPRIME, zpětné shlédnutí (případně i samotné sledování TV) přes androidí Horizon aplikaci? Používá to tak někdo? Funguje na televizi dobře i když není pro TV určená?

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník king555

Pouzivam vsetky uvedene varianty:

1. CAM - to mas aj ty, takze nemusim komentovat....

2. Horizon HD Media (Kaon 900) - pre fungovanie my prime a tv archivu vyzaduje pripojenie k internetu, vypadky a poruchy archivu su hlavne v dosledku poruch na strane upc a nie STB, start je pomerne zdlhavy (podporuje dva rezimy - rychly a pomaly start ECO/QUICK START), inak u mna bezproblemove zariadenie. DVR (nahravanie) mi vobec nechyba ked je k dispozicii zpatne zhliadnutie (archiv) vacainy zaujimavych tv stanic...

3. Android TV box (mam dva Beelink GT1 a Nexbox A95X 2/16GB) - jeden ako nahradu za STB k 3. TV a druhy ako doplnok k TV s CA modulom (okrem ineho mi tam bezi Horizon Go, Youtube, Kodi,...). Tymto boxom sa nahradil Chromecast, ktorymsom pouzival predtym na zrkladlenie s ta letu/mobilu na TV). Urcite lepsie riesenie ako novy TV prijimac s androidom (uz len z fin. dovodov - oba boxy dohromady cca.100€).

 

Zaver: STB Horizon HD je vhodny pre menej technicky zdatnych clenov rodiny a do miestnosti kde neprekaza manipulacia s ovladacmi (mys, externa klavesnica) - android boxy sa bez mysi ci klavesnice velmi komplikovane ovladaju. Ak potrebujes iba archiv ci prime doplnil by som android box k CA modulu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyhnul bych se tomu obloukem a vyřešil to buď streamem nějakým Chromecastem případně Apple TV (dle preferencí) zařízením přes Horizon GO

u některých TV se dle infolinky prý lze přihlásit přímo z webového prohlížeče, mě se to sice u Samsungu nepodařilo a to ani po upgradu FW, kde už lze zadat přístupové údaje ale pak to spadne kvůli silverlightu

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sealex

Za mne je aktuálně nejjednodušším řešením pro zpětné shlédnutí případně Myprime právě Kaon 700/900. Cihla to zatím nepodporuje. Zpětné zhlédnutí dává konečně dívání na TV jiný rozměr a pro mne je to konečně použitelné. Na dva kliky si pustíš program od začátku či dříve dávaný program pomocí EPG či vyhledání. Minus pro Kaon 700/900: je pomalejší, ale dá se na to zvyknout ;-), Myprime mi přijde nepřehledný a vadí mi nepodpora HBBTV.

Castování z jiných zařízení či přehrávání z jiných stolních zařízení už není tak uživatelsky příjemné a rychlé, ale záleží na tobě a hlavně na tvé rodině, zda si pokaždé budou brát do ruky mobil/tablet pro castování či myš pro ovládání aplikace na externím boxu.

Upraveno uživatelem sealex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník king555

Iba pre upresnenie:

1. Chromecast (Google) a ine "cast" produkty - funguju tak. ze na danom zariadeni (tablet/mobil) bezi aplikacia Horizon go a nasledne sa cez siet (wifi) prenasa obraz z mobilu do TV s chromcast zariadenim (t.j. dvojnasobny prenos dat po wifi z internetu do mobilu a z mobilu do TV...

2. Smart TV box (android, windows platforma) - aplikacia Horizon go bezi na boxe a obraz je do TV odosielany cez HDMI a nezatazuje siet. Box moze byt pripojeny aj ethernet LAN kablom,bez wifi.... Boxy je mozne ovladat aj dodavanym dialkovym ovladanim, ale externa bezdratova klavesnica alebo mys je ovela pohodlnejsia a pre Hoirizon go prakticky nutna...

Inak Horizon na boxe funguje na 100%....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sealex

king555: Díky za doplňující info. Jinak já sám vlastním box Nvidia Shield Android TV, který navíc podporuje i google cast. Ale dokud neudělají nativní Android TV aplikaci pro Horizon Go, tak to ovládání není ono. Castování z několika různých android zařízení má chybné fragmenty ve videu, korektně mi to funguje jen z iPhonu.

Navíc pokud chci koukat na televizi, tak je ideální mít vše na jednom místě, ne se na chvíli přepnout sem a pak zase tam .... resp. vysvětli to mé manželce případně dětem :-)

V mém případě jednoduchému ovládání/přepínání ještě vydatně napomáhá ovladač od Logitech Harmony s jeho aktivitami.

Upraveno uživatelem sealex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník king555

Sealex: "vysvětli to mé manželce případně dětem :-)" = "STB Horizon HD je vhodny pre menej technicky zdatnych clenov rodiny".

To iste u mňa...

Snáď sme autorovi príspevku Michalovi pomohli aspoň trochu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Iba pre upresnenie:

1. Chromecast (Google) a ine "cast" produkty - funguju tak. ze na danom zariadeni (tablet/mobil) bezi aplikacia Horizon go a nasledne sa cez siet (wifi) prenasa obraz z mobilu do TV s chromcast zariadenim (t.j. dvojnasobny prenos dat po wifi z internetu do mobilu a z mobilu do TV...

 

To je mylná informace, Chromecast si bere signál přímo z netu, přes mobil se jen ovládá.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...