Jump to content

Michal Pelikán

User
 • Posts

  199
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Michal Pelikán

 1. Vypadá to, že s updatem FW zmizela možnost nastavit si ve Vodafone Station vlastní DNS server (👎👎👎) a zároveň má Vodafone pro zákazníky defaultně nový DNS server, který konečně podporuje alespoň DNSSEC (👍)?
 2. Cool, díky za link na tu zmínku o nefunkčním CI+ od tomuse. Jinak já tu kartu třeba používal chvíli i na Linuxu a tam by ovladače měli zůstat předpokládám funkční. Posílal jsem si IP stream vysílání do VLC na Windowsech. Každopádně i tak už půjde do koše. Díky oběma za příspěvky.
 3. Myslím, že jsem tu četl k té kartě fakt všechno. Nikdo tohle neřešil, ale zkusím ještě napsat lidem, co psali, že ji mají soukromé zprávy. Díky za tip. 🙂
 4. Já bych asi hlavně potřeboval vědět o tom CI+, protože zbytek si umím představit, že se i tak najde člověk, pro kterého by to bylo zajímavé. Podporovaná byla i jinými SW než oficiálními. Takže hledám spíš někoho, kdo ji ještě provozuje a je schopen říct víc. Specifikace si umím totiž přečíst taky. 😉 Hlavně mi je nějak líto to vyhodit, takže i kdyby si to vzal někdo za 200,- tak budu rád, že se to vyloženě nevyhazuje...
 5. Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda se současně dodávanými CI+ moduly (a ideálně pod Windows 10) někomu funguje DVB-C televizní karta pro PC TechniSat CableStar HD2. Před lety jsem ji používal s CI modulem (bylo super třeba nahrávat videa z vysílání do normálně spustitelných formátů), ale když jsem se zbavil stolního PC, tak šla do šuplete a už roky tam leží ladem. Bohužel nemám jak ji otestovat, protože mám pro příjem DVB-C stále CI (nikoliv v CI+ modul) a nepracuji už na stolním PC. Uvažoval bych o prodeji, ale chci vědět, zda prodávám něco, co může kupujícímu ještě reálně posloužit... Proto ocením, zda by mi jiný majitel této TV karty mohl potvrdit její funkčnost 🙂
 6. Prechazel jsem v tehle akci take na gigabit a mam ho a jsem stale v UPC systemech. Tak to asi tak zadouci neni 🙂
 7. Dal bych 6500 Kc hned za 10 gbps pripojku s cenou 460 Kc.
 8. DNS servery UPC bych nepoužíval. Jsou technologicky dost zastaralé, nepodporují ani DNSSEC a s něčím jako DNS over HTTPS nebo DNS over TLS taky zatím nemusíme počítat. Snad se to pod Vodafone zlepší...
 9. No ono ve VOP UPC také bylo, že je zákazník povinen neprodleně informovat poskytovatele služeb o výpadku a že má právo na reklamaci služby pouze od okamžiku, kdy výpadek ohlásil. Takže je nejspíš v pořádku, že vám to dal vědět i přes výpadek (i když je z Brna).
 10. Takže asi ideální pro všechny, co chtějí Gigabit za pěknou cenu, ale zároveň nechtějí Vodafone Station, protože zatím neumí bridge-mode, na který se bude taky čekat.
 11. Výsledky na SEO se budou vylepšovat tím, že fórum bude sloužit pro účely diskuzi o službách Vodafonu. Stane se to úplně přirozeně. Tohle je tak hloupej nápad, že to ani nestálo za test. Navíc vůči SEO byl ten test úplně k ničemu.
 12. Měnit zpětně příspěvky nedává smysl. Vodafone tím nic nezíská.
 13. Běží mi na SynologyNASu, takže si můžu nakonfigurovat OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP. Půjde něco z toho? A DDNS mi bude v režimu IPv4 normálně fungovat? Připojím se z venku na NAS (Webdav třeba)? Jinak PPTP bych se ale chtěl vyhnout a OpenVPN sám neumí myslím nativně třeba Android. Jako když začne fungovat bridge, tak snad nic z toho nebudu muset řešit... A přinejhorším zkusím pak asi přejít na nižší rychlost a Compal. Tam mi snad vše půjde.
 14. Jinými slovy mi nepůjde žádné VPN? Já to trochu nechápu, včera mi technik tvrdil, že jsou všechny porty otevřené. IPv6 konektivitu jsem ochotný oželet kompletně, ale příležitostně se připojovat na VPN do domácí sítě asi ne. Kdyby se jim alespoň dalo věřit, že ten Bridge mode bude... 😕
 15. Mě vůbec nenapadá jaké jiné protokoly bych mohl potřebovat. Dáte nějaký příklad?
 16. Tam není veřejná IP adresa? Tzn, ze mi s Vodafone Station nepojede DDNS pripojeni z internetu na NAS?
 17. Firmware s Bridge mode pry ma termín na 1.4.2021 a stále ho takhle mají interně uvedený. Tak asi nic.
 18. A to jste uzavřel rovnou i novou smlouvu? I když na odběrném místě je ještě přípojka blokovaná původní smlouvou?
 19. Tímhle si připneš libovolné okno přes ostatní: https://efotinis.neocities.org/deskpins/
 20. Mě se Mi Box S ani jednou nesekl. Té krabičce se dá vytknout fakt jen (řešitelná) absence Ethernetu (ale v pohodě jede i na Wifi) a pak to, že to je externí zařízení. 4K videa z NASu zvládá levou zadní. Jinak na správu videotéky na NAS naprosto doporučuji aplikaci NOVA video.
 21. Naprosto souhlasím a stejná zkušenost. Mi Box S funguje s NAS i Netflixem naprosto skvěle. Pokud se někomu seká nebo nejde, tak může hledat problém spíš v tom, jak u něj vypadá wifi pásmo (nebo má prostě hodně smůlu a má vadný kus). A pokud někomu chybí Ethernet, tak dokoupit ho do USB je záležitost snad stokoruny.
 22. Já to mám úplně stejně - jeden ovladač na TV je strop. Proto pro mě má smysl IPTV jen s aplikací na Android TV (v tom systému - alespoň na mé TV - mají aplikace stejnou váhu, jako "aplikace" pro sledování DVB TV), takže mi je jedno, jestli kliknu na appku pro DVB-C nebo na appku pro IPTV. Ta pro IPTV bude mít navíc alespoň ZZ a nebudu muset řešit změny v nabídce programů... Vodafone tímhle směrem naštěstí směřuje, takže mi vůbec nebude vadit, až bude CA modul nepotřebná věc...
 23. @quadra2030 tu mluvil o především o signálu od operátora k zákazníkovi a o řešení last-mile, takže mi přijdeš trošku mimo s argumentama o posílání z přenosáku do studia... To může být divákovi u zádele i kdyby si to do od kameramana do televize posílali na disketách nebo poštovníma holubama.
 24. Důvodů, proč to může v prohlížeči běžet hůře nebo naiopak lépe (zkrátka "jinak") je celá řada. Netflix také neběží na všech prohlížečích zcela stejně a se stejnými kodeky nebo ve stejné kvalitě (a to bez pluginů). I proto má Netflix samostatné aplikace. Dobrý nástřel do problematiky najdete třeba zde: What’s The Best Browser For Netflix? (Clue: It’s Not Google Chrome) (forbes.com)
×
×
 • Create New...