Přejít na obsah

ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD v UPC


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník hupkydupky

Zákon o ČT to stanovuje jasně. Jak si s tím ČT poradí, je na nich. Musí předávat informace. Kdyby jsme hypoteticky začali válčit s Jižní Karolínou, ponesete si do první lajny HD televizi a budete nadávat, že nemáte adekvátní příjem, ale jen SD 480p?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
No, pokud ČT SD verze vypne, tak asi nic jiného než HD ji ani nezbývá, že...

ČT vypne SD verze akorát u satu, a to ještě pouze na Astře, jinak pojedou samozřejmě dál. A v pozemáku dokonce až do roku 2021.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice ano, ale vše se ubírá směrem k vypínání SD stanic a ponechání pouze HD verzí. Kanály ČT jsou podle mě ty poslední, kterých by se to mělo týkat, protože stále ne všichni HD naladí a k vysílání ČT by měl mít přístup kdokoliv. Tím, že se SD na satu prakticky vypne, část diváků která HD přijímače stále nemá o ČT (a Primu a Novu) přijde. UPC předpokládám SD verze v nabídce ještě nějakou dobu ponechá, stejně tak O2, a furt je tu DVBT. Ale trend je jasný. Asi tím chci říct, že naladit SD bylo/je snazší než ladit a sledovat křehčejší HD, které není pro všechny a všechny lokality a podmínky nejlepší. No a k HD od ČT a UPC bych jen dodal, že podle mě bude muset UPC trochu čarovat a že se mi nelíbí v případě mandatorních programů ČT spoléhání na nějakou další stranu když je možnost to brát (podle mě v lepší kvalitě a se stabilnějším příjmem) přímo od ČT. Ale počkáme si a uvidíme.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na UPC mě vadí dost věcí, ale že bych jim zazlíval přidání těchto kanálů o pár týdnů později než konkurence, tak to teda ne.

 

Z ČT24 se za tu dobu co vysílá stala tak jednostranná propagandistická sračka (s prominutím, ale slušněji to vyjádřit nelze), že je úplně jedno jestli to bude v SD, HD nebo UHD. Staré české televizní pohádky budou na :D HD beztak s černými pruhy na bocích a těch pár slušných filmů co je možné sem tam shlédnout na artu, mě zajímají kvůli scénáři a ne kvůli obrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T...... No a k HD od ČT a UPC bych jen dodal, že podle mě bude muset UPC trochu čarovat a že se mi nelíbí v případě mandatorních programů ČT spoléhání na nějakou další stranu když je možnost to brát (podle mě v lepší kvalitě a se stabilnějším příjmem) přímo od ČT. ......

 

Jen pro info, ČT si pronajímá kapacitu (jak v DVB-T jak v DVB-S2), takže mají vlastní encodery a všechny programy si řídí a spravují samy.

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To moc ale nemění na tom, že mají určitou kapacitu, s kterou musí pracovat a tomu kvalitu stanic přizpůsobit. V pozemáku i na orbitě je určitě menší prostor pro kvalitu než na optice, kde se nemusí tolik slevovat a může to jet na max. Navíc je optika, opravte mě jestli se pletu, odolnější vůči vnějším vlivům typu počasí a rušení. To, že si spravuje ČT svůj pronajmutý vesmírný talíř sama je hezké, ale furt je tu prostředník v podobě M7 kdežto u optiky to jde snad přeci k nám do zásuvek přímo z Kavek...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
u optiky to jde snad přeci k nám do zásuvek přímo z Kavek...
Mám, sice velmi mlhavou, ale přece jen jakousi představu a tak jednoduše to nevidím. Signál ze studia z Kavek, tedy z nějakého odbavovacího centra, může jít po optice (i když to asi není to podstatné) na jakési pracoviště UPC, kde se sestavuje multiplex z několika stanic, nastavují se konstantní nebo variabilní datové toky s ohledem na použité kódování QAM (nebo datovou kapacitu přenosového kanálu) a mnoho dalších parametrů. Teprve z tohoto pracoviště UPC to míří k nám zákazníkům do zásuvek. Zase není nejpodstatnější, zda po optice nebo po koaxiálu....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to, že to musí ještě jít přes UPC jako všechny ostatní stanice, je snad jasné. Možná jsem to trochu špatně formuloval. Ale jde to de facto přímo a ne přes ještě nějakou další stranu jako to teď nově bude. Čím míň křižovatek a překážek na trase tím líp.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to přesně jak napsal Retiree,

žádná další strana tam nebude.

ČT předá na KH stejný signál M7 i UPC (a dalším operátorům). UPC si ho přes svou optiku dopraví na vstup svých zařízení na hlavní stanici.

Satelitní příjem může sloužit jako záloha při výpadku na optické trase

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...