Přejít na obsah

ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD v UPC


Pavel m

Doporučené příspěvky

že ČT překlopí tyto programy do HD avizovala minimálně už půl roku, resp. původně už to mělo být od září, tak myslím, že UPC na mělo dost času se na to připravit. a ano podle mě to má vyšší prioritu zvlášť u programu "art" než nějaké travel channely a recyklační kanály apod. s minimalní sledovaností

Tuhle zprávu jsem dostal od známého technika z UPC:

 

"Zároveň nám ČT avizovala, že nám nepředá signál na SDI HD, ale jako hotový stream. Ten bude bohužel k dispozici pravděpodobně v použitelném stavu až v pondělí"

 

edit

Při "CTRL+C a CTRL+V" jsem byl moc rychlý a nedal zdroj informací

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lucemburská mediální skupina M7 Group zvítězila v tendru České televize (ČT) na zajištění satelitní kapacity a příslušných služeb pro stávající programy ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD a rovněž i nové HD stanice ČT24 HD, ČT:D HD a ČT art HD.

Všech pět, resp. šest HD programů ČT se objeví na nové transpondéru M7 Group na níže uvedených parametrech:

satelit: Astra 3B (23,5°E)

kmitočet: 12,344 Ghz

polarizace: horizontální

SR: 29900 ksymb/s

FEC: 2/3

norma: DVB-S2

modulace: 8PSK

Nová distribuce HD programů ČT by neoficiálně měla začít již 8.11.2016. To znamená, že již za týden naladí zákazníci Skylinku HD programy veřejnoprávního vysílatele na nových parametrech plus nové HD stanice ČT:D HD / ČT art HD a rovněž ČT24 HD.

ČT z nové kapacity na kmitočtu 12,344 GHz si ukrojí celkem 38 Mbit/s. To znamená, že na jeden HD program ČT v průměru vychází 7,6 Mbit/s.

Stávající SD distribuce ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT:D a ČT art by měla skončit k 15.11.2016. Ve stejný den skončí i ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD na stávajících parametrech. Termíny se ještě mohou změnit s ohledem na bezproblémový přechod diváků na nové parametry.

  • Premium
  • -
  • Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station, CA modul
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
YABAKA

 

technik druhou zásuvku nedoporučuju ,v důsledku slabého signálu by na druhé zásuvce nebyl pomálu žádný signál. Protože další zásuvka rovná se další utlum .

 

Doporučil to udělat, takhle přes rozbočovač .1 rozvod 9 metru,2 rozvod 15 metru. Kabely a ten rozbočovač dělal technik .

Když to dělal technik od UPC, tak máš k tomu nepochybně doklad a můžeš to normálně reklamovat. Jinak další zásuvka se rovná útlum menší, než nějaký harakiri s rozbočovačema, takže to vysvětlení je dost podivný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky
ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD od úterý v O2 TV

od Pavel m » pon, 31.10.2016, 15:23

Internetová televize O2 TV rozšiřuje svoji programovou nabídku o další stanice České televize (ČT) ve vysokém rozlišení (HDTV). Od 1.11.2016 bude zákazníkům poskytovat zpravodajský kanál ČT24 HD, dětský ČT:D HD a kulturní ČT art HD.

Nové HD programy se v nabídce O2 TV objeví během zítřka a to všem zákazníkům. Stanice budou součástí nejnižšího tarifu O2 TV M.

V případě, že by se nové televizní stanice nenačtou, doporučujeme se zákazníkům restartovat jejich set-top box.

http://www.parabola.cz/zpravicky/26909/ ... y-v-o2-tv/

A co UPC ???

 

Byl jsem na tomto světě jeden den, když 20.7.1969 přistáli lidé na Měsíci. V dubnu 1997 jsem po pár večerů na obloze sledoval Halle - Boppovu kometu. 11.8.1999 vzpomínám na úžasnou podívanou "skoro" úplného zatmění slunce nad ČR a 8.6.2004 na přechod Venuše přes Slunce. Rád bych viděl ještě explozi Betelgeuse ze souhvězdí Oriona v supernovu, přistání lidí na Marsu, nebo náš první kontakt s jinou ET civilizací. Jestli začne UPC distribuovat ČT D/ČT art / ČT24 v HD už 2. nebo až 15.11. je mi vážně fuk...

..., i když se na to samozřejmě taky těším.

:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem 38 Mbit/s neboli 7,6 Mbit/s na kanál - to se mi úplně nelíbí. Zvlášť při současném stavu, kdy ČT Sport HD má 12, ČT1 HD má 9 a těch 7,6 má ČT2 HD. Mohlo by to takhle zůstat jen za předpokladu, že by se ubral tok u 24 HD a D/Art HD, kde by se snížil u obou ze 7,6 třeba na 4-5 a těch 7 "navíc" by se využilo na ČT Sport HD a 1 HD. Jinak mi to nevychází. A to nemluvím o titulcích/teletextu, hbbtv a zvuku. Navíc, nebude to po satelitu oproti optice náchylnější k vnějším vlivům? Programy ČT jsou prostě úplný základ, který by měl běžet i kdyby trakaře padaly. Promiňte pane technik, ale jsem prostě v tomto případě skeptický. Možná byste si měli udělat anketu kolik zákazníků UPC třeba takové HbbTV reálně využivá...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky
Programy ČT jsou prostě úplný základ, který by měl běžet i kdyby trakaře padaly.

Ale ony běhají, jen není nikde v zákoně psáno, že musí běhat v HD...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...