Přejít na obsah

Vzpomínky na internet před mnoha lety


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Stálo by za úvahu zde zřídit nějaký retro koutek, aby si pamětníci zavzpomínali na dřevní doby internetu a mladší ročníky jenom nevěřícně koukaly, jak to bylo kdysi těžký (a drahý) 😄

Vytáčené připojení na telefonní lince? To by bylo retro. Nebo dva modemy někde proti sobě s kamarádem, aby kolegové věděli, jaká byla situace 🙂

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom jsem v 96 začínal, byl to jakýsi start-pack od Telecomu s instalačkou IE 3. Cena připojení lidová, cca 60 Kč za hodinu ve špičce. O dva roky později už technický pokrok v podobě euroISDN2, kde ani nepadalo připojení a šlo využít 64+64 kbps, ovšem za cenu 2x 60 Kč. Bohužel s příchodem W2000 zdechl euroISDN2 telefon DeTeVe, takže už jenom čekání na ADSL a pak přechod ke kabelovce, jakmile to šlo...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Na tom jsem v 96 začínal, byl to jakýsi start-pack od Telecomu s instalačkou IE

K tomu pripojeni od Telecomu jsem mel cirou nahodou pristup jeste o kousek driv - jeden znamej delal v Telekomu a zamestnanci to meli v ramci nejakyho testovani jeste predtim, nez to slo verejnosti... no a tak se o to "tajny" dialup cislo podelil 😉. Tak jsem zhavil svuj tehdejsi OS/2 Warp a IBM WebExplorer...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šáhnul jsem do šuplíku a vytáhnul svou první smlouvu na internet. PVTNet Ostrava, z 10.6.1996. Rychlost 14,4 kbit/s za 1350 Kč (+ cca. 2000 Kč za telefon).

Ještě předtím jsem hojně využíval BBS po celé republice, tak to byla taky pálka. Dneska by z toho některé omyli, nám to muselo stačit na tu dobu. A když sis na modemu neuhlídal rychlost a omylem se připojil celých 28,8 kbit/s, tak přišlo vyúčtování v podstatě dvojnásobné. Ale některým bych opravdu přál, aby žili v té době, třeba by se drželi nohama na zemi, když čtu některé nářky.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...