Přejít na obsah

Rychlost downloadu


Návštěvník cajky

Doporučené příspěvky

Návštěvník cajky

Tusim nekde kolem str 65 se tam pise hodne o nastaveni 5 GHz, tak predpokladm, ze to ma.

Novou wifi kvuli tomu urcite kupovat nebudu, tuhle jsem od UPC koupil pre necelym rokem. To vyresi nekdy az ten novy ntb, kdyz pritelkyni dneska zkusebne to stahovalo z webshare rychlosti 12MB/s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíte rozlišovat rychlosti. 12 MB/s = cca 96Mbits to je ta rychlost kterou si platíte. A jestli to bylo přes WiFi, tak to je uspěch.

Ano 5GHz to má, ale souběžně (dualband) s 2,4GHz to neumí.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

WiFi ac bych sem vůbec netahal, to je kombinace 2,4+5GHz - tobě se stačí orientovat na podporu WiFi v 5GHz, což je 802.11a (pomalejší) a 802.11a/n (rychlejší). Ale znovu opakuju, že jak to přepneš na 5GHz, tak se připojíš pouze se zařízením, který to 5GHz umí a všechno ostatní (tj. zařízení s podporou pouze 2,4GHz) budou mimo hru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wifi adaptéry a routery ve standardu N a AC mohou mít různou konfiguraci a podle toho i rychlost, u routerů se to uvádí jako Nxxx a ACxxx, kde xxx je nějaké číslo, u notebooků je často problém to dohledat.

 

Tvůj notebook je celkem lacinej model, takže bude mít jen úplný základ, takže ty rychlosti co popisuješ jsou normální, Macbook má výbavu lepší, taky stál nejspíš minimálně dvakrát tolik.

 

Mě základní wifi v notebooku dává 25 - 35 Mbit/s, lepší adaptér v USBčku 65 - 75 Mbit/s a ten samý na 5 GHz až 160 Mbit/s, mám Router Edimax BR-6675nD, který umí N300 na 2,4 GHz a N450 na 5 GHz. TC 7200 má N300 + N300, takže na 5 GHz by se ideálně mohlo dát dostat někam k 100 Mbit/s.

 

Natáhni si kabel, kup si lepší wifi adaptér do USB nebo lepší notebook.

 

Pokud jde o standardy a konfigurace wifi a možné rychlosti, nastuduj si tohle:

https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009

https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11ac

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že něco má 5 GHz rozhodně neznamená že má AC, nemusí mít ani N, první 5 GHz wifi byly jen G (54 Mbit papírových, 20 reálných).

 

AC není nutně kombinace 2,4+5, AC je o možnosti více spatial streams, spojení až 4 kanálů místo dvou u N a vyšším kódování 1024-QAM místo 64-QAM.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Však jasný, těch 12MB/s jsem se měl úsměv od ucha k uchu, ikdyž to nebyl můj ntb zrovna, protože jsem věděl, že jsem na maximu a přes wifi :)

Takže cokoli s wifi routerem pro mě asi nemá smysl řešit(vůbec se v tom nevyznám a telefony u nás doma taky určitě nebudou mít nějakých těch 5GHz) a pouze příští pořízení nového ntb, aby měl minimálně to, co má macbook přítelkyně, aby to stahovalo takhle rychle.

Protože je mi jedno, jestli to pojede při měření na 65Mb/s nebo 100Mb/s, na prohlížení webu to rozdíl není kromě načítání videí, ale stahovat to bude těch maximálních 12 nebo prostě kolem 10Mb/s řekněme.

Takže mi stačí jen něco, co má ten macbook, aby to jelo, jak to jede přítelkyni a budu spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...