Přejít na obsah

Rychlost downloadu


Návštěvník cajky

Doporučené příspěvky

Návštěvník cajky

YABAKA: na takovém notebooku honím takové rychlosti proto, že mám tu možnost to mít, když si to platím a proto, že stahuji. A je rozdíl, jestli stahuju rychlostí 4.5Mb/s nebo 12Mb/s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Nahoře čtu, že ti to dá 45Mb/s. Což je na stahování (ne na nějaký okamžitý testování kdesi na speedtest.net apod.) úplně v pohodě. Jinak samozřejmě ten kabel, jak tady už zaznělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo mě ještě napadlo, nechat si poslat technika UPC, zaplatit aby to udělal on, něco takového určitě v možnostech UPC je ne?

Tohle je na hlavu postavené. Promiň, ale to nemáš kamaráda, kterému dáš za to třeba pivo, aby se na to mrknul? Než vyhodit 400 Kč do povětří?

Kabelem to jde, tak proč volal technika.. Zkusil bych ještě tu frekvenci. (Ale stále si mi neodepsal, zda tam náhodou nemáš připojený tablet nebo mobil)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Samozrejme mi to do ted stacilo, ale kdyz uz mam takovy internet, tak bych ho rad vyuzil a stahoval dvakrat takovou rychlosti.

Telefony pripojeny byly k wifi, ale to snad neudela takovy rozdil, kdyz je to jen pripojeny a nic se na tom nedela. Vyzkouset klidne muzu zitra.

A s tim kamosem, netusim, jestli se najde nekdo, kdo by si na to troufnul. A kdyz dam tech 400, tak uz mam jistotu, ze kdyz s tim neco udela, tak to minimalne vrati na puvodni stav, kdyby nic nepomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Technik od UPC ti tam určitě nebude s WiFi nic dělat, ten ti leda řekne, že to máš zarušený nebo nestíhá síťový WiFi adaptér v NB a tím to zhasne. Jediná garance může být přes kabel. A jelikož to na macbooku šlape 70Mb/s a v tvým NB jenom 45Mb/s, tak je celkem jasný, že je zádrhel právě v NB. A ten je obyč. model, od kterýho bych zázraky nečekal. Toto fakt nemá smysl řešit, akorát ztrácíš čas a jak začneš objednávat techniky, tak ještě přijdeš o prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Prave proto jsem se ptal na zacatku, jestli ma ntb nejakou maximalni hranici rychlosti na wifi. To jsem treba vubec netusil. A pokud to tak je, tak to urcite zohlednim pri koupi noveho nekdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Všechno má nějaký hranice a u NB je to navíc daný výkonností celýho hardware. Takže pokud bych něco zohledňoval, tak snad jedině to pásmo, kdy se podpora 5GHz hodí, protože když nic, tak máš aspoň jistotu menšího zarušení. Je to ovšem s tou podmínkou, že pokud v modemu/routeru navolíš právě těch 5GHz, tak zhasne standardní frekvence 2,4GHz neboli pak musíš všechna zařízení provozovat právě na 5GHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Ja ntb prave kupuji jen na internet a na filmy, to je cele me vyuziti. Vzdycky napisu na nejake forum, aby mi pomohli s vyberem, ale nikdy jsem se nedoslechl, ze bych mel u ntb davat pozor na neco takoveho, jako wifi.

Predpokladam, ze to je to 802.11ac, co by ntb mel mit?

Ted jsem si o tom neco precetl, ze treba to nevysi rychlost v tom standardnim pasmu 2.4GHz az o 210%, takze by to mohlo i stacit na tech 2.4GHz.

Ale pokud by se to preplo, tak co treba telefony? Ty by se na tu wifi pripojili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefony pripojeny byly k wifi, ale to snad neudela takovy rozdil, kdyz je to jen pripojeny a nic se na tom nedela. Vyzkouset klidne muzu zitra.

 

-->

Když připojíte starou rachotinu do WiFi, která bude mít mód a rovnou tam připojíte novou mašinku, která bude mít ac, tak Wifi poběží na tom starém módu (tj a) a může to zbrzdovat i smartphone (pochopitelně).

Doplním, že to stačí mít jenom připojené a nemusí to nic dělat a i tak to bude běžet na tom modu a, které zvládnou všechny Vaše zařízení.

 

Wifi AC neumí bohužel Váš zakoupený modem - Technicolor bude to umět až nový modem, který má UPC uvést v nejblížšich dnech/týdnech.

Jak říkám je lepší vyzkoušet 5GHz a vyzkoušet to s tím ntb jenom připojeným bez telefonů a zjistit jaká je rychlost, zda tam pak něco někde se nezpomaluje (což telefony to můžou zpamlovat. Myslím si, že 30Mb je opravdu málo na WiFi, ale takhle na dálku Vám opravdu nedokážu říct přesně, co tam je špatně)

 

Záleží jaké máte telefony. Některé umí 5GHz a některé ne. Chce to vyzkoušet a uvidíte.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...