Přejít na obsah

Rychlost downloadu


Návštěvník cajky

Doporučené příspěvky

Návštěvník cajky

A ten novy ntb by mel mit co u te wifi vsechno? Kdyz to pouzivam jen na ty filmy a web, tak se mi zda zase zbytecny, abych kvuli par mega kupoval o rekneme 10k drazsi ntb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže máte mobil s androidem, tak si stahnete WiFi analyzer a podívejte se, jaké kanály jsou ve Vašem okolí využívané. Projdete se po celém bytě a zkontroluje hlavně místa, kde jste nejčastěji s NTB. Podle nejméně využívaného kanálu u modemu poté změňte kanál na modelu. To samé zvládnete s NTB s programem inSSIDer. Další věcí co proveďte je kontrola všech zařízení, které se k WiFi připojují, zda podporují WiFi normu 802.11N. Pokud bude připojeno k WiFi jediné zařízení, které umí max. normu 802.11G, tak poté modem bude vysílat jen v tomto režimu maximálně. U normy G je teoretická max. rychlost 54 "mega". Váš NTB by měl zvládat " až 150Mbps" děleno dvěma (upload + download) - něco si sežerou win + ztráta kvůli zarušení. Když se tedy dostanete na stabilních 70Mbps na downloadu, bude se jednat o malý zázrak ;) jo a také záleží na poloze a pozici modemu, ale tam si nejsem jist, zda je to lepší na stojáka a nebo naležato.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Ono je u těch WiFi nejhorší, že i když to nějak nastavíš a chodí to, tak zítra už může být všechno úplně jinak, protože buď nějakej soused používá přepínání kanálů na WiFi, anebo to jednoduše mění ručně podle svý vlastní potřeby. A když je v baráku těch "dobráků" víc, tak nemá ani moc smysl se tím zabývat. Kabel je jasnej nebo pásmo 5GHz a ve 2,4GHz se prostě spokojit s tím co je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Cte se to vazne hezky, dekuji. Jen je skoda, ze tomu nerozumim :(

Zadne zarizeni u nas zrejme mit normu jen G nemuze, kdyz pritelkyni ten down leti kolem 65 a stahovani uz jelo tech zminenych 12Mb/s.

Ale to dulezite jsem se dnes dozvedel, ze muj ntb proste zrejme vic jak tech 45Mb/s nezvladne, takze v tuhle chvili nema smysl cokoli resit s tim, co doma mam, jak router, tak ntb.

 

Cili pri koupi noveho ntb mam hledat co tedy? Je taky otazka, jestli tech par mega downloadu za to stoji(za tech nekolik tisic navic).

Kdyz k tomu vezmu v potaz treba v budoucnu i novy router, co by ten ntb mel mit ohledne wifi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

NB koupit s podporou 5GHz, typicky označení bývá WiFi a/b/g/n, kde právě to "a" značí pásmo 5GHz. Další parametry a ochota do toho investovat X peněz už je jenom na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Jasny, to uz nejak vyresim, jestli ano nebo ne, diky.

A pro pochopeni- co muze mit v ntb pritelkyne narozdil ode me, ze ji to jede rychleji nez mne?

 

Protoze mne by stacilo neco, co ma ona, kdyz ji to stahovalo i tech 12Mb/s, takze prepinani na 5GHz je zbytecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mám to :) doplním:

 

Máte tam nějakou NON Intel WiFI 1x1 síťovku (jestli mte přesně ten NTB z odkazu). 1x1 znamená: 1TX a1RX tak maximalna rychlost pripojenia bude 75 Mb/s.

 

Synchronizační rychlost (20 MHz) - 75 Mb/s

Synchronizační rychlost (40 MHz) - 150Mb/s

 

Rychlost TCP (20 MHz) - 30Mb/s

Rychlost TCP (40 MHz) - 60Mb/s

 

Dle toho jaké rychlosti dosahujete, máte na modemu nastavenu šířku kanálu 40 MHz. Asi nejjednodušší a nejlevnější by bylo si vyměnit v NTB WiFi kartu.

 

Něco takového: https://www.alza.cz/pci-express-mini-karty/18854352.htm

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Zajímavé,

Mám doma NT připojený přes Gigabyt Ethernet, síťovku mám taktéž 1Gb, připojení od UPC 300 Mb/s a mám tyto výsledky na speed testu: http://www.speedtest.net/my-result/4673304175. Skype mi dokonce zaznamenává každou chvíli výpadek uploadu při hovoru... Co s tím?

 

Post edit: Dodatečně jsem si všiml v mé lokalitě na http://web.upc.cz/vypadky/

Nahlášeno od: 18.09.2015 23:00

Servisní práce na síti, možné výpadky služeb Horizon GO, HBO GO, My UPC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...