Přejít na obsah

AB CRYPTOBOX 650 HDC


Návštěvník Milav

Doporučené příspěvky

Návštěvník Milav

On flashdisk není na nahrávky zrovna ideální (mně sekal i Sandisk 64 Ultra), teď používám většinou

https://www.mironet.cz/samsung-d3-station-2tb-5400-rpm-35quot-usb-30-cerny+dp199405/

(absolutně bez problémů, sám vypíná s STB) nebo občas

https://www.mironet.cz/wd-my-passport-ultra-500gb-pouzdro-externi-disk-25quot-usb-30-klasicka-cerna+dp241203/

(ten nestíhá jen HBO a Filmbox, taky vypíná s STB). Chce to zkoušet (přes net jde do 14 dnů vrátit). Ono v STB Ti ukáže max 19-20 MB/s, ale i 16 MB/s stačí na full HD. Pouze to nezvládají flešky, chce to externí HDD. Doporučuji naformátovat na FAT ne NTFS, pár MB to přidá, box stejně nahrávky seká po 4 Gb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky za radu. Myslel jsem, že usb flash disk bude stačit (na nahrávání HD v TV Samsung to stačilo a bylo to v pohodě), ale asi si tedy koupím ten druhý (ten první je pro mě moc drahý). Snad to pak bude v pohodě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Také bych spíš doporučil Samsunga - já ho mám rozdělený, 500 Gb je pro Cryptobox a na zbytku mám filmy (které STB přehrává) a zálohy. Navíc má vlastní napájení, takže je to lepší i pro nahrávky, ten Western nestačí na datový tok přes 10 Mb, právě kvůli napájení z USB - USB už to neutáhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád přemýšlím a nevím, jaký tedy vybrat. Těch 2 TB je pro mě docela zbytečné, jeden starší externí HDD mám (ten Cryptobox nenačte, má asi 250 GB) a pak mám ještě domácí síťové úložiště (2 TB), takže místo na ukládání filmů a zálohy mám. Takže se ptám je opravdu tento HDD nutný pro nahrávání HD pořadů? Koukal jsem na jednu nahrávku z Prima Zoom HD a ta má jen 8 Mb/s, tzn. přes 10 to není a HBO stejně v nabídce od UPC nemám, Filmbox sice jo, ale nemyslím si, že z toho budu vůbec nahrávat.

Takže, stačil by ten WD na většinu HD nahrávek nebo je opravdu potřeba ten Samsung? Nebo víte o nějakém jiné HDD, který není tak drahý? Opravdu je to rozdíl 1000 Kč, takže si to potřebuji opravdu dobře vědět, co je nejlepší. Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále jsme u toho, že

500GB/1500Kč = 3Kč/1GB

2000GB/2000Kč = 1Kč/1GB s tím, že Samsung D3 má záruku 3 roky oproti WD My Passport Ultra, které má jen 24 měsíců

 

Vždy je lepší kupovat HDD v poměru 1Kč/1Gb. Maximálně 2Kč za 1Gb, ale to musí být záruka 5let (alespoň u výrobce)

Když se podíváme na nejlevnější 1TB externí disk tak ten začíná od 1650 a nejlevnější 500GB externí disk od 1250

Takže je doopravdy na Vás, co je pro Vás výhodnější.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil ten Samsung a nahrává v pohodě, takže spokojenost :)

Jen mám dotaz, měl by se ten samsung hdd vypnout s vypnutim stb? Protože me sviti pořád, takže pořád bezi, což asi není dobře... a nevím, jestli v tomto stavu můžu odpojit usb a orepojit třeba do pc.

Předem diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...