Přejít na obsah

Program na sledování přenesených dat


Návštěvník mill

Meli byste o takovej program zajem ?  

44 hlasů

  1. 1. Meli byste o takovej program zajem ?

    • Ano
      24
    • Zalezi na tom, co bude vsechno umet
      11
    • Jen kdyz bude podporovat HTTPS
      3
    • Ne
      6

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Návštěvník Big Muscle

sem kdysi udělal pro kámoše odbobný prográmek, kteýr mu v trayi ukazoval barevnýho smajlíka podle toho kolik dat už přenesl. NAkonec to ale ztroskotalo na tom, že se počitadlo Karnevalu (v tý době to byla ještě TES Media) aktualizovalo ze zpožděním, takže tam ty přenesený data nebylo vidět hned... tak třeba už je tomu teď jinak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Ukazatel počtu přenesených dat na home.karneval.cz není zcela aktuální, obnovuje se po několika minutách.

Upraveno uživatelem dmnc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mill

Tak davam ke stazeni prvni preverzi myho programu

 

stahujte tady: http://www.e-tipkonto.cz/mill/ktm/ktm.zip (cca 400 kb)

 

pro spusteni je potreba .NET Framework 2.0 (cca 22 MB)

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... b15c5e04f5

 

Screenshot:

snap2.png

 

minimalizuje se do traye - vypina dvojklikem pravym tlacitkem na tray ikone (je to humus, ale vymyslim neco lepsiho)

btw. je to naskinovany ve windowblinds !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mill
No, vypada to zajímave

A to mam v planu vic veci :)

 

jen bych nějak vyřešil ten potřebný .NET Framework

Jelikoz to je v C# 2005, tak je ten framework nutnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Cosby

Jo, je to docela vpohode :)

Fakci to tak jak ma, to je nejdulezitejsi. Jen bych navrhoval dodelat, aby byl prvni refresh po zapnuti KTM automaticky, bylo by to urcite lepsi. Vypnuti programu by taky chtelo aspon zalozku Exit na tray :)

Trochu se mi jeste nezda kolik zere KTM pameti, u me je to z nejakeho duvodu 34kB - 37kB (neresetoval jsem po instalaci .NET Framework 2.0 ... ) a to i po vypnuti/zapnuti programu. To je vazne hodne, pro srovnani ICQ 2003b zere nejakych 8,5kB.

 

Je to prvni alphaverze a toto jsou me postrehy z ni, takze zadam autora, aby to nebral jako nejakou kritiku jeho programu, to v zadnem pripade.

 

V dalsich verzich preji hodne zdaru! :)

 

Screenshot, jak KTM vypada bez WindowBlinds prikladam (OS Windows 2000).

KTM_0.2.0.0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mill
Trochu se mi jeste nezda kolik zere KTM pameti, u me je to z nejakeho duvodu 34kB - 37kB

 

Nemyslel si 34 - 37 MB?

 

to je feature toho frameworku - to, ze je alokovano treba 40 MB jeste neznamena, ze to tolik skutecne zabira ... dela si to neco jako "zasoby dobredu". Kdyz si zkusis pustit neco, co tu pamet opravdu potrebuje a uz ji nebude dost, tak se ta alokovana pamet z .NET aplikaci automaticky zmensi.

konkretne KTM se ted zmensi klidne na 2,5MB

 

koukam ze ta ikona na dvoulitrech nevypada nic moc ale to je detail

pripominky beru a zapracuju na tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Cosby

Jo, MB jsem myslel, jenom jsem to blbe napsal ;)

Tak to s tema zasobama je dobre, pak je to ok v tom pripade :)

Autorefresh by byl dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Satan

mill: jdu ti to tvrdě zkritizovat :)

 

začnu designem: jsem zastánce jednoduchého designu alias win98 (ve winxp okamžitě vypínám jakékoliv barevné motivy a podobný efekty, který akorát zabíraj megabajty na mých drahocených bufferech), takže když někde zaslechnu WindowBlinds, úplně se mi zvednou vlasy na hlavě, ale to je jen a jen můj osobní názor a řekl bych, že většině se tento design líbí. Budiž. Horší ale je ta velikost celýho formu. Nedá se nikam šoupnout, aby nepřekážel a není ani "stay on top", což je občas problém. Ovšem na druhou stranu je fakt, že ty hodnoty se neměněj zas tak často, takže proč by měli zůstávat pořád na očích, že jo? To taky ještě beru. Jinak si myslim, že v tomhle směru dobrý. Sí šárp má v tomhle ohledu dost možností, včetně nastavení opacity (průhlednost formu), která by se mohla taky celkem vyjímat...

 

přejdu k samotnému programu: Neříkal jsi něco o tom, že tvůj prográmek měří skutečně přenesená data? Podle mých povrchních odhadů bych řekl, že používáš dost podobnou metodu získávání dat jako já (oba kradem data od karnevalu :). Nebo se mýlím? Ale tak aspoň je to přesný. To je dobře... Největší problém ale vidim v tý spotřebě paměti a nutnosti mít nainstalován dotnetfix. Když se koukám do správce procesů ve winech, tak tvůj program se umístil na druhém místě v disciplíně "Zaber co nejvíc místa" a to tenhle prográmek dělá jen takovou prkotinu. 16,5 MB je vážně síla. Dřív, když sem měl ještě starý AMD na 600MHz a 128MB RAM tak sem takovýhle "nenažrance" (Azureus, ICQ a dalsí) okamžitě mazal, i když dneska bych si tenhle komfort plácání pamětí mohl klidně dovolit. Ovšem chápu, že to je chyba C# a ne toho programu. Ale stejně by to chtělo s tím něco udělat. Po instalaci mě trošku zaskočilo, že nemám na kompu nainstalovanou podporu .NET a tak jsem zdeptaně stáhl 22 MB soubor (kdybych už asi před týdnem nepřekročil karnevaláckej limit, tak mi to je celkem fuk, ale čekat 11 minut bylo nepříjemný).

 

Poslední věcí je ten soubor KTM.xml... je tam krásně vidět přístupové jméno i heslo (což teda je vidět i u mýho udaje.dat a opravdu se za to stydím, ale díky jedné dobrotivé duši jsem to už opravil a alespoň jednoduše zakódoval), ale to je jen prkotina.

 

Jinak jsem s tím programem celkem spokojenej. A ještě jsem si vzpoměl na jednu věc: k čemu tam vlastně je ta tray ikonka? Žádný popup menu, žádnej ukazatel dat v ToolTipu, jen schovat, ukázat a zavřít... a samozřejmě schovat tu potvoru na taskbaru... no budiž no....

 

Co víc dodat? Snad jen s chutí do další práce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...