Přejít na obsah

Rychlost internetu


Návštěvník Lifeisafun

Doporučené příspěvky

Můžete mě taky poradit pllls..ode dneška je akce pro všechny zvýšenína 100Mbit, ale mě se to nedaří dosáhnout. Modem jsem restartoval - mám Cisco a ntb Mac Air 2013, takže vše v pohodě, ale rychlost na Wifi jen kolem 12Mbit :( V routeru jsem koukal a nastavil 5GHz a jedu na 802.11n a stejne žádne zlepšení...dáky za rady či tipy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj mam malej dotaz, po tom navyseni rychosti na 120mb po pripojeni k wifi routru nedosahnu rychlosti jakou navysili. Zkousel jsem to bez routru primo do pc a rychlost byla 120mb v pohode, mam routr tp-link 741nb, ale co jsem si zde precetl, tak je mozne, ze kdyz na routru je kabel cat 5. a na modemu od upc je 5e. ze ta rychlost spadne o 30 mb? diky za kazdou odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník inko1

Zdravím, prosím o informaci: mám wi-fi router ASUS RT- N12.Zvládne využití max.rychlosti stahování ,které umožňuje Kombi komfort 120+,nebo je nedostatečný ? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Rychlost WAN i LAN ethernet portů je 100 Mbit/s

2. Wifi rozhraní má sice specifikováno 300 Mbit/s, ale reálně se dá dosáhnout tak 40 % této hodnoty, což je 120 Mbit/s, čili i ta wifi je na hraně.

 

Logicky sec uplatní menší hodnota, takže po odpočtení režie z toho reálně ve směru WAN -> Wifi protáhneš 90 - 95 Mbit/s, za předpokladu odpovídajícího adaptéru v PC, přiměřeně nezarušeného prostředí a pokud to routovací čip utáhne.

 

Čili na 100 % to nevyužiješ, přijdeš tak o 25 Mbit/s, ale jelikož nejnižší levnější rychlost je 40 tak bych to asi nechal tak. Nebo můžeš vyvalit několik tisíc za lepší router s gigovými porty a rychlejší wifinou a případně i za adaptér do PC.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...