Přejít na obsah

Rychlost internetu


Návštěvník Lifeisafun

Doporučené příspěvky

Návštěvník Lifeisafun

Dobrý den,

 

chtěla bych se zeptat, jak dosáhnout deklarované rychlosti internetu.

Jsem připojena přes wifi, modem Cisco zobrazený na upc webu. Zakoupila jsem rychlost 120mb/s a dle speedtestu mám kolem 40mb/s. Vím, ze pres wifi je to pomalejší nez pres kabel, potřebovala bych tedy doporučit kvalitni kabel, modem by snad rychlost zvládat měl.. ?

 

Děkuji všem za odpovědi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nezjistil jsem, zda má onen nb ethernetové rozhraní 1 Mbit/s nebo 1 Gbit/s. Pokud má kartu pouze megabitovou, je ta rychlost Wi-Fi celkem uspokojivá.

Pro využití zakoupeného tarifu 120 Mbit/s doporučuju používat kabel (propojení nb s modemem). Patch kabel (síťový kabel s konektory RJ45) vhodné délky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lifeisafun

Mám jen cisco ed3 epc 3925 od UPC, nevím zda to je modem nebo router, nic jiného doma nemám. Pokud jsem to správně pochopila, stačí mi propojit onu krabičku Cisco s ntb kabelem a rychlost bude vyšší? Děkuji za trpělivost pánové :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

Je to tak. Na Wi-Fi taky mivam rychlost kolem 40mbit, maximum co se mi podařilo bylo 75mbit ale se vzdáleností od routeru rychlost klesá.

A ještě k tomu Lenovu, bude mít asi 100mb sitovku, takže těch zakoupenych 120mbit ani kabelem dosáhnout nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lifeisafun

Kdyby byla 100mb síťová karta, kabelem lze dosáhnout alespoň tech 100mb/s a nebo to pak vyjde nastejno s wifi, kde mi to bezi kolem 40mb/s?

Jde mi o to, zda mam vubec kupovat kabel a mit rychlost vyšší nez ted, tedy 40-100 Mb/s a nebo se na to vykašlat a dal jet na wifi s 30-40mbs.

Jeste, ze nabídka 120mb/s byla jakási věrnostní a tak platím mesicne jen o 6kč navíc oproti memu minulému 60mb/s připojeni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...