Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník lada-vir

V nastavení sítě podrž chvilku UPC Wi-Free a pak dej Upravit síť a tam můžeš nastavit jak celtifikát tak i metoda PEAP a ověření fáze 2 MSCHAPV2.Tak i jméno a heslo.

Vše popsáno na stránkách UPC

http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajici-zakaznik/wifree/#co_potrebuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

To je stejně vtipný, jak na adnroidu, aby byl přístup přes upc wifree zabezpečen, se musí udělat nějakých 13 kroků a s Windows phone 8.1 či 10 stačí udělat jen 3 (podle návodu 4) kroky a zeptá se, jestli chcu certifikát nainstalovat, nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Tak dle info od UPC je všechno jinak! Bez certifikátu není možné se připojit! A ti, co si myslí, že se připojili, tak se mýlí(taky jsem se domníval, že jsem se připojil bez certifikátu), ale technickou podporou ověřeno, že certifikát se alespoň v případě Androida stáhne a nainstaluje sám, pokud nemáte povolené zabezpečení Pinem nebo gestem.

 

Já to zatím zkoušel na starém Samsungu Galaxy Ace a nenašel jsem ani, kde ten nainstalovaný certifikát je, ale prý určitě tam je.

Bez certifikátu se dá připojit úplně v pohodě, info UPC kecá. Ten certifikát je opravdu jenom k tomu, aby se aktivoval PIN na telefonu jako ochrana proti zneužití. A samo se neinstalovalo zcela jistě nic, takto Android nefunguje ani v případě UPC, že by něco sám tahal (když je nastavený stahování a instalace všeho pouze s výslovným souhlasem uživatele).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

V NB s W7 mně to zatím nešlo, ale nějak nebyl čas se tomu věnovat. Nebo jinak řečeno, když mobil s Androidem připojeným na Wi-Free propojím kabelem s NB, tak si udělám datový připojení taky, takže přímo v NB už jsem to pak nepotřeboval řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavel22
V nastavení sítě podrž chvilku UPC Wi-Free a pak dej Upravit síť a tam můžeš nastavit jak celtifikát tak i metoda PEAP a ověření fáze 2 MSCHAPV2.Tak i jméno a heslo.

Vše popsáno na stránkách UPC

http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajici-zakaznik/wifree/#co_potrebuji

Měl jsi pravdu: záhada vyřešena, já nepoznal že obrazovku můžu SCROLLOVAT(posunout) dolů(a pak je vidět i to polčíko s heslem!), hold Android mám jen 2měsíce(a předtím jsem byl na WindowsPhone). Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy
V NB s W7 mně to zatím nešlo, ale nějak nebyl čas se tomu věnovat. Nebo jinak řečeno, když mobil s Androidem připojeným na Wi-Free propojím kabelem s NB, tak si udělám datový připojení taky, takže přímo v NB už jsem to pak nepotřeboval řešit.

 

Ale tam už zřejmě dochází ke ztrátě rychlosti oproti tomu, když by jsi se připojil přímo na Wi-Free notebookem. Jinak to už můžeš rovnou z toho Androidu to připojení nasdílet přes Wifi a nemusíš ani připojovat kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen trochu rozumný telefon rozhodně na připojení 10/2 Mbit nebude příčinou nižší rychlosti. Pokud je telefon připojen na wifi a chci to sdílet, tak logicky musím jinak než přes wifi, protože wifi už je obsazeno, tedy musím použít kabel, eventuálně Bluetooth.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Wi-Free nemůžeš uživatelsky nijak ovládat, leda úplně zakázat. Jedinou výjimkou je stav, kdy máš ke svý WiFi připojeno 5 a více zařízení, pak by Wi-Free mělo každýmu, kdo se chce připojit, zahlásit omezený připojení. Ale to není regulace v pravým slova smyslu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...