Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Wifi modem... UPC pro lidi s Wi-Fre navyšuje rychlost připojení o těch 10/2. Takže po prázdninách budu místo 40/4 mít 50/6...teda v případě, že nikdo nebude stahovat přes mou Wi-Free.

Ale zagregovat si to ještě s Wi-Free třeba od souseda, to podle mě není technicky možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

Jak to je s tím certifikátem? Pokud ho nenainstaluju, tak stejně je to pořád zabezpečené připojení a není to něco jako třeba WEP zabezpečení apod. UPC mi zatím nedokázalo objasnit, kromě toho, že pokud nebudu mít certifikát nainstalovaný, tak je to nebezpečné připojení nic víc říci.

 

Jaká tedy tam jsou rizika? Je možné přes Wi-Free bez certifikátu používat třeba internetové bankovnictví, přihlašování do Google účtu, mailu atd. bez obav, že bude něco odposlechnuto? A nebo to je čistě jen na prohlížení webu a nic víc by jste s tím nedělali.

 

Doporučujete certifikát instalovat nebo ne?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to pochopil správně, tak certifikát slouži proti připojení k podvržené Wi-Free síti. Tj. když si někdo sám udělá síť se stejnými parametry jako Wi-Free, na které by pak mohl odposlouchávat nešifrovanou komunikaci nebo ji upravovat (vkládání reklam, nabízet stažení virů apod.). S certifikátem by ses k takové síti neměl vůbec připojit.

 

Pokud jde o šifrovanou komunikaci (třeba stránky, ke kterým se připojuješ přes HTTPS - bankovnictví, gmail apod.), tak tady je to úplně jedno, certifikát UPC s tím nemá nic společného a klidně to může kdokoliv odposlechnout a je mu to k ničemu.

 

Já si ten certifikát nainstaloval, i když ho po mě mobil nechtěl - ale jestli opravdu k něčemu je a funguje to jak píšu, to vyzkoušeno nemám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

přesně, jak píše kakarel.

 

Certifikát je pro zabezpečení (to jsem zjistil po příhlášení, k čemu asi tak slouží...), na což mi nebyl schopen odpovědět technik na telefonu. A nebyl schopen ani odpovědět, jak ho nainstalovatl na Windows phone. Ten se zeptá, zda ho může stáhnout hned po přihlášení, nic se nikam nekopíruje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu to stále zprovoznit, zkouším to na telefonu pode návodu UPC (bez certifikátu), při připojení se přiřazuje IP adresa a pak se to po dlouhé době odpojí. Zkoušel jsem několikrát měnit heslo, ale ani po měsíci to nefunguje.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

Tak dle info od UPC je všechno jinak! Bez certifikátu není možné se připojit! A ti, co si myslí, že se připojili, tak se mýlí(taky jsem se domníval, že jsem se připojil bez certifikátu), ale technickou podporou ověřeno, že certifikát se alespoň v případě Androida stáhne a nainstaluje sám, pokud nemáte povolené zabezpečení Pinem nebo gestem.

 

Já to zatím zkoušel na starém Samsungu Galaxy Ace a nenašel jsem ani, kde ten nainstalovaný certifikát je, ale prý určitě tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavel22

Ahoj,

 

mám problém že můj mobil Android 5.0.2 po mě k přihlášení k té síti UPC Wi-Fre se ptá jenom na přihlašovací jméno, certifikát a metodu zabezpečení - ale ne na heslo(a bez hesla se nikdy nepřipojím, ani doma ani na ulici:( .

 

Co je špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...