Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník jk79

No dáš 2x ok u jakéhokoliv programu a v nabídce zvolíš zobrazit oblíbené programy a když použiješ tlačítko CH +-,tak budeš procházet jen oblíbené.....Problém je, že tento postup se musí opakovat při každém vypnutí STB a to mě rozčiluje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dira

Tak přidám své skromné zkušenosti.

 

Příjem TV, nahrávání, prostupnost internetu, WIFI jak 2,4 tak 5 gHz bez problémů. Základního uživatele nijak neurazí. Co se týče rychlosti přístroje, má svoje mezery. Plynulost bych si osobně u zařízení takovéto ceny představoval lepší, stejně tak reakce. a teď jdu k nedostatkům, které mě mno budu slušný a řeknu že z nich opravdu nejsem nadšený :)

 

Začnu chybami, které nejspíše rozhodí i běžného uživatele

1. Nemožnost řazení kanálů

2. Nelze nahradit ani oblíbenými kanály

3. Automatické vypínání které nelze deaktivovat

4. Automatické spojování nahrávek (při výběru více pořadů za sebou z EPG - mám ku*** 12 tunerů proč?)

 

a teď přejdu k techničtější části týkající se nastavení sítě :)

1. DHCP server nepodporuje nastavení fixní adresy (hlavně že mohu směrovat port na určitou IP adresu ale jaká bude? :D )

2. po deaktivaci DHCP a nahrazení jiným DHCP serverem konec internetu (COŽE?)

3. Při kliknutí v administraci na DHCP seznam klientů reboot modemu (COŽE?)

4. Myslel jsem že to vše obejdu vytvořením dvou subnetů - Nelze změnit masku sítě (pochopte neuloží se, chvíli se tak tváří ale fakticky zůstává vžy na FF.FF.FF.0

 

nechci toho tolik, všechno zařídí můj routerboard ale s tímhle mám napůl mrtvou síť a čekám na update.....tenhle paskvil na pomezí mezi switchem a routerem mě opravdu zklamal. Uvidíme co nám nabídne čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jk79

jo já mám také jeden problém.Používal jsem cisco 3208 a za ním wi-fi router a do něho pc a bluray .Teď k problému,blu-ray jsem měl po síťi propojen s pc a využíval přehrávaní filmů .V pc byl Nero - MediaHome 4 a na blu-ray jsem přehrával po síťi přes tento server.Cihla mě už nedovolí Nero - MediaHome 4 server a nevím proč,normální síťový datový proud přes domací sdílení windows funguje,ale to Nero ani omylem.Jenže nero dovolovalo přepínat audio a přetáčet stopu a to mě s Windows datovým proudem nejde....co s tím????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Já používám pro domácí sdílení multimedií (DLNA) Samsung Allshare, fungoval mi s původním Technicolorem TC7200U bez problémů a teď s HD DVR Mediaboxem funguje bez jakékoliv změny, kterou bych mohl pozorovat, na jakémkoliv zařízení, po kabelu nebo wi-fi, volba zvukové stopy, přetáčení, vše bez problému :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu dhcp: proc proste nenastavite na tech zarizenich co maji byt na pevne ip adrese pevnou ip adresu? to prece musi fungovat ne? ( a pak na ne nastavite v cihle forwarding)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dira

protože cihla odmítá jakoukoliv pevně nastavenou IP obsloužit, měl bych tedy funkční NAS a můj mini servřík v síti, ale nedostali by se na internet (mimo síť). Takže si můžu vybrat budou počítače na netu, nebo je budu moci ovládat bez zjištování IP adresy v síti (alespoň část :D )

 

jinak nezkoušejte klikat v administraci na DHCP list klientů :D spadne celá administrace a modemová část se restartuje :D grrrrr chvíli mi to fungovalo a teď zase shazuje...

 

Abych to opět shrnul:

Fixní adresy nejsou obsluhovány

Navíc jako bonus nejde dektivovat DHCP server (i kdyby šel, díky neobsluhování by to nejspíš stejně problém neřešilo)

Dva subnety neproroutuji, jelikož nemůžu upravit masku

Navíc se route table neukládá

Mezi další mrtvé funkce patří napŕíklad i změna DNS serveru :)

 

Nechápu vůbec nabídku připojení do sítě jako klient když přestane fungovat jako brána (to sem opravdu ještě neviděl :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...