Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Návštěvník slahounek

Zdravim kolegove,

samozrejme z duvodu prechodu z 120>240 MBps, ktere mi soucasne Cisco neodroutuje - potrebuji od nekoho, kdo tento modem ma overit nekolik zasadnich veci, ktery byli receny v tomhle tematu:

 

- ma nastavitelny port forwarding? Dle mistnich prispevku nema, lec dle screenu zde to tak vypada (i kdyz buhvi, co to do ty cestiny prelozili? :)):

http://www.upczone.cz/gallery/image.php?album_id=25&image_id=320&view=no_count

 

- ma prenastavitenou vlastni mistni IP?.. Jde mi o nastaveni na 192.168.1.1/pri mascce 255.255.255.0, samozrejme - nechci tu mit 192.168.0.1 - opet tu zaznelo, ze to neumi, ale podle screenu to tak vypada...

http://www.upczone.cz/gallery/image.php?album_id=25&image_id=314&view=no_count

 

- posledni - co tu ale nezaznelo - ma nekde zkusenosti s VPNkou?... Funguje pres nej v poradku (staci mi Cisco klient)?

 

Diky moc za info!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- port forwarding je ok

- s vlastni IP jsem nemel uspech, nevim proc, proste mi to 192.168.1.1 nechtelo sezrat, ale nehlasilo co je konkretne spatne a nez abych se v tom dal hrabal, prenastavil jsem vsechno na rozsah 192.168.0.xxx (ted kdyz nad tim zpetne premyslim, myslim ze jsem mozna mel spatne vychozi hodnotu "Velikosti fondu DHCP")

- VPNku provozuji (na Synology DS) bez problemu, je jen treba mit spravne port forwarding

 

jinak plati co jsem psal o par prispevku vyse

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

- ma nastavitelny port forwarding?

Ano, má, ale za určitých nezjištěných okolností zahazuje až 60% packetů.

 

- ma prenastavitenou vlastni mistni IP?.. Jde mi o nastaveni na 192.168.1.1/pri mascce 255.255.255.0, samozrejme - nechci tu mit 192.168.0.1

Ne, ip adresu nemůžeš žádným způsobem změnit, řešil jsem to s techniky a i když je tam na to kolonka, tak změna není možná.

VPN jsem netestoval, protože tohoto modemu jsem se co nejrychleji zbavil a pořídil obyčerný Cisco modem. Další pro mne závažný problém je, že pokud administraci jen zavřeš (neodhlásíš se) již se do ni nikdy nedostaneš bez restartu modemu. Rozhodně jej nedoporučuji kupovat, v nejhorším případě jen pronajmout a počkat až UPC začne nabízet něco použitelného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než se vztekat s(e) (ne)schopnostmi toho wifiroutermodemu, doporučuju spíš jít do obyčejného modemu a bezdrát řešit až za ním, nějakým kvalitnějším routerem...

Za to vztekání s NATem, osekanou funkčností a nastavitelností to fakt nestojí.

Pokud tedy jste jen trochu náročnější, než "máňo pocem, máme ty internety s těmi fejsbůkami. A přines mi pifčo." (chápu, že někomu to stačí, záleží na vkusu a potřebách každého konkrétního soudruha)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkuste po restartu modemu ve WEB rozhrani nastavit rezim bridge mode (premostene pripojeni ), Modem nebude NATovat , pobezi v rezimu "obycejny modem" takze na zarizenich za modemem dostanete verejnou IP vc. zarizeni na wifi. Pozor vsak na limit povolenych IP at neprecerpate. Zpet na NAT rezim pres IP 192.168.100.1 a to pouze pres LAN ethernet (ne wifi) :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník

Zdravim prosim o radu , mam modem-wifi router technikolor, z nicoho nic mi nejde wifi a nefunguje ani vyp/zap cudliku teda nereaguje. prosim o radu. :santa:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Spider-x

Ahoj. Mám docela velký problém. Na každém zařízení ze kterého jsem se přihlásil na tento modem se můžu přihlásit jen jednou. Pak mi začne modem psát při pokusu o přihlášení: "Uživatel je již přihlášen." Zkoušel jsem vymazat cookies,session,cache,temp ale problém stále přetrvává. Nevíte co by se s tím dalo dělat? Kromě restartu zařízení. Nebo jak tomu předcházet. Nechápu jak si ten modem může myslet že jsem stále přihlášen, podle čeho to pozná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Rebkos

Jo je to pojebaný. Musíš se odhlásit. Protože, když to neuděláš, zavřeš třeba okno a chceš se pak lognout znova, tak to nejde :D

 

V rodičovská kontrola - základní nastavení, je doba trvání přístupu. Zkus to změnit na kratší dobu, ale nevím jestli to je ono. Nejspíš to ono není, ale něco podobného by mělo být v nastavení někde, dost možná to ale tenhle model nemá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...