Přejít na obsah

Zkusenosti s modemem Ubee EVM 3236


tomus

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
muzete nekdo potvrdit, ze pokud sviti zelene neda modem pres 100?

Minuly tyden mi vymenili motorolu za tento modem a sviti zelene a je fakt, ze pres 100 se nedostanu nikde v mereni apod...

Nerad bych tam volal jen tak :)

Zelena = 1 Gbit

Modra = 100 MBit

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Bottero

Tak jsem si pročetl celé téma a jsem poměrně zklamaný. 27.12.2014 mi byl vyměněn

modem cisco za tento nový wifi modem poroto že jsem si nechal navýšit rychlost na 240/20.

 

Ubee EVM 3230 ( http://www.ubeeinteractive.com/products/cable/evw3230 )

sice má webové rozhraní ale krom slušivého loga UPC snad na každé položce menu jsem

nenašel ani nejzákladnější funkci a to rezervaci vnitřní IP na určitou MAC adresu připojeného zařízení.

 

Ale co mé štve ještě víc je že v během 24 hodin ( zatím nevím v jaky čas k tomu dochází)

mu prostě hrábne a já když příjdu domu z práce, zapnu pc a dám měření rychlosti na stránkách

UPC, tak naměřím max 40 M namísto 240 M. Pomůže až tvrdý reset vytáhnutím

napájecího kabelu. Po opětovném přihlášeni modemu do sítě už naměřím správně 240 M.

 

Volal sem technickou info linku ti se mnou spustili nějaké testovací měření, výsledek stejný.

takže naplánovali výjezd technika a jsem zvědavý jak to dopadne.

Dnes už po čtvrté (čtvrtý den od výměny) musel resetovat zařízení

abych se dostal na svou rychlost co mám mít.

Upraveno uživatelem Bottero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Pro IP&MAC Binding, resp. DHCP/Address Reservation si pořídím modem od UPC a svůj router a ne jakýsi kombo modem s routerem. Už se kolem toho napsalo všude dost :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bottero

No jak jsem psal, je to něco co se dá oželet a pořešit i jiným způsobem.

(přepnutím režímu a napojení na klasický router) To ale neřeší základní problém.

A to že se mi modem (imyslně píšu moder režim router sem včera vypnul) pc mám nyní napřímo.

Ale stejně mezi půlnocí až 10 ráno dostane do jakého-si stavu

při kterém mam rychlost downloadu 30 M a upload 20M a na svou rychlost tedy 240/20

se dostanu až tvrdým restartem celého modemu je dost na palici.

 

Představ si že si půjčíš auto v půjčovně, dojedeš na nějakou destinaci a druhý den nenastartuješ.

A pomůže až výměna autobaterie protože ta s kterou jsis auto pujčil je vybitá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vyměnili mi ho nedávno místo cisca 3208, které se sekalo a pak že bridge modemy už nemaj :wink: S ubee jsem co se stability a rychlosti týče spokojen, ale neměřil jste někdo wattmetrem, kolik tento modem žere? V návodu se chvástají, že má o třetinu nižší spotřebu, podle trafa by to mělo být < 12V/1A, cisco sice taky dost hřálo, ale tento topí jak čert :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Bucky Kid

Měl jsem ho chvíli pověšenej na wattmetru a odebíral něco mezi 6-7W, ovšem mám model 3230 takže se to může lišit. Pak jsem změřil samostatně router a wattmetr se ani nechytil takže musí mít míň než 2W což je udávaná prahová hodnota toho wattmetru.

 

Odesláno z mého Xperia P pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...