Přejít na obsah

Zkusenosti s modemem Ubee EVM 3236


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník ambroz

Dneska koukám a na stránkách už je jenom k pronájmu?Co se děje?Vyprodáno nebo už se bude prodávat jen s WI-FI?WI-FI za 700 navíc nepotřebuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Není a dle dotazu ho můžou odkoupit pouze klienti s Business tarify. Tam to v případě závady na modemu funguje tak, že po dobu opravy dostává klient náhradní zařízení a vše proběhne do 24 hodin.

 

Mimochodem v uživatelském profilu chybí možnost volby Business 250, to jenom tak na okraj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

Myslím že prodej kabelových modemů ukončili definitivně, 5.11. vydali novej ceník a tam už je k odprodeji jenom WiFi modem. Asi si spočítali že se jim víc vyplatí ze starých modemů ještě vyždímat co se dá, nevím co s tím po vrácení dělají ale vzhledem k technologické zastaralosti bych řekl že je stejně vyhazují, takhle můžou ještě roky vydělávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Já ho dostal včera a zatím v pohodě. Od technik říkal, že musí dávat tyto modemy a nesmí dávat jiné, protože tento jediný umí nabízených 240Mbit.

Do WEB administrace jsem se dostal, dokud nebyl modem registrovaný v síti. Viděl jsem sílu signálu, a tak dále.

Bohužel po registraci modemu se mi tam už nepovedlo vlézt. Někdo psal, že se mu to povedlo po vypnutí modemu, před tím, než se přihlásí k síti, ale mně se to nepovedlo.

 

Pravděpodobně UPC Web GUI zakazuje, našel jsem toto:

http://www.ubeeinteractive.com/support/consumers/faq/how-do-i-log-modem%E2%80%99s-web-user-interface

 

IMPORTANT: If you are a customer in NYC, the Web UI has been disabled by your Service Provider for security reasons. Please contact your Service Provider for assistance.

Naprosto stejná zkušenost, po zapojení nového modemu jsem vyčetl parametry signálů u 8 down a 4 up kanálů, ale jak se modem zaregistroval a naskočil net, tak už nic a na config web rozhraní se nedá dostat :?

 

A ještě jedno nepříjemné zjištění, router TP-Link 4300 sice rychlost 250/25 zvládne, ale jenom do okamžiku, kdy se v něm aktivuje funkce QoS (Bandwidth Control). Pak rychlost spadne na max. 160 down. A to i v případě, že si pro sebe žádný limit rychlosti v pravidlech (Bandwidth Control Rules List) nenastavím nebo si dám jenom nejnižší možnou rychlost a tu nejvyšší nechám bez limitu. Prostě hardware routeru to zase nestíhá, stejně jako kdysi TP-Link 1043 nestíhal víc než 80Mbps :roll: Asi to bude chtít vyzkoušet TP-Link 4900 s CPU 800MHz, místo 560MHz u 4300 (nebo 3600)...

 

Napřímo je ovšem rychlost velmi solidní (i v reálu, nejenom na měřáku) :-)

 

3087275321.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...