Přejít na obsah

UPC má nový ceník služeb platný od 2.9.2013


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník warman
40/4 musí frčet i na starým modemu.

40/4 frčet na starém modemu nebude, neboť ten se 64QAM má maximálku 42mbits a jistě chápeš, že to je teoretická rychlost :)

Proč by to měla bejt teoretická rychlost? Je to prostě maximální rychlost a nevím co by tu hranici 42,88 Mbit/s sráželo níž.

Bo máš především rušení, procesor, který reálně tu rychlost nebude stíhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že to, co je na papapíře není v reálu pravda? :) WiFi modem přes G také protlačí 54Mb/s :) a jaká je realita. Tenkrát mi někdo říkal, že úplně nejvyšší tarif co by na UPC síti s ED2 technologií šel by bylo 35/2 :) vyší rychlost už by to nedávalo (stabilně).

 

40/4 je potřeba ED3 modem hlavně kvůli uploadu.

 

Mám starou Motorolu a rychlost na http://www.speedtest.net je 36,97/4,09Mbps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Tak to chci vidět, jak by ti upc dalo 40/4 se starým modemem, to možná nějakým nedopatřením ;) jinak 5100 má 38/30 maximálku, takže tam je možné naměřit něco okolo 36mbits :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Že to, co je na papapíře není v reálu pravda? :) WiFi modem přes G také protlačí 54Mb/s :) a jaká je realita. Tenkrát mi někdo říkal, že úplně nejvyšší tarif co by na UPC síti s ED2 technologií šel by bylo 35/2 :) vyší rychlost už by to nedávalo (stabilně).

 

40/4 je potřeba ED3 modem hlavně kvůli uploadu.

WiFi modem nebo router je něco úplně jinýho, tam může rychlost klesat díky zarušeným kanálům nebo slabšímu signálu, když to přijímáš dál od zařízení. Ale u kabelovýho modemu nic takový není a není pak ani důvod, aby Docsis 2 nevyužil maxima co umí, tj. 42,88 down a 30,72 up.

 

Bo máš především rušení, procesor, který reálně tu rychlost nebude stíhat.

Když někdo vyrobí zařízení pro Docsis 2, tak ho vyrobí s tím, že tuto specifikaci splňuje. A pokud ne, tak je to krám a pochybuju, že to UPC kupuje. A rušení jaký? Pokud někde na trase, tak to nemá nic společnýho s verzí Docsis, to můžeš mít nejnovějšího Technicolora 3.0 a taky bude rychlost stát za starou bačkoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu tady "oživím" diskuzi. Chci se zeptat, jestli někdo nejste v podobné situaci jako já (nebo o takové situaci nevíte) - mám už nějakou dobu (po přechodu z nižších rychlostí) internet 30/1. Před 2 roky už jsem nebyl ochotný za to dávat standardní cenu, tak jsem cenu "uhádal" na 250 Kč/měsíc (cena na rok). Loni se to změnilo na 310 Kč (260 Kč internet, 50 Kč pronájem modemu). Teď opět vyprší rok a teoreticky by mi měli cenu zvýšit na tu standardní. Ale ten tarif už neexistuje (už je "nejbližší" 40/4... Kdybych se neozval, co myslíte, že udělají? Kdyby mě chtěli automaticky převést na 40/4, tak by mi museli "vnutit" i nový modem (3.0)... Když se neozvu, tak mi nemůžou dát standardní cenu něčeho, co už neexistuje... Nebo to prostě vezmou jako "historickou" cenu tarifu před zrušením? Tzn. nějakých 500 Kč/měsíc?

Jak uz bylo receno, budto prechod na jiny tarif, nebo opet uhadat nizsi cenu, jinak vam UPC da standartni cenikovou cenu, tedy 520 Kc.

 

A diskuze ohledne toho kolik zvladnou stary ED 2.0 modemy je zbytecna, protoze na tarif 40/4 Mbit se proste u UPC nepouzivaji.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Pak mu ale zachovají těch 30/1. Dost pochybuju, že mu vnutí novej tarif 40/4 a ještě s tím, že má zacálovat 650 kaček za výměnu modemu. Teda ne, že by někoho nezlomili s takovou "skvělou" nabídkou, ale nejspíš je každej pošle někam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník donye

Tak jak jsem nakonec dopadl - bylo mi řečeno, že tarif Fiber 30 už za tu sníženou cenu (260 Kč za net) nabízet nemůžou - prý to ani nezadají do systému (co je na tom pravdy, ví jen oni). Takže bych platil 520 Kč. Tak jsem řekl, že bych teda přešel na ten nižší - ten 5 MB, resp. 10 MB (kterej dávaj novejm zákazníkům). A slečna jakože teda jo - že jelikož jsem dlouholetej klient, tak mi daj ten 10 MB (za 200 Kč/měsíc na rok). Koupil jsem si i ten wifi modem - časem se to vrátí, nebudu muset mít 2 krabice (modem+router) a člověk ušetří nějakou kačku na spotřebě (a jako "běžnej spotřebitel" neřeším některý "neduhy" toho TC7200). Taky kdybych chtěl přejít na rychlejší tarif, tak bych nemusel platit těch 650 Kč...

Vím, že si někdo z vás bude klepat na čelo, že jsem vzal 10/1, ale mě to stačí - na to brouzdání a občasný stáhnutí čehokoli, proč ne. Navíc jsem domluvenej, že pokud by se mi během 14ti dní to připojení nezamlouvalo, tak mi dají ten 40/4 za 300 Kč/měsíc. Takže to beru tak, že buď bude stačit 10/1 (a já ušetřím 100 Kč měsíčně), nebo přejdu na ten 40/4 za +- akceptovatelnou cenu...

Jinak kdyby někdo řešil podobnou situaci, tak když si modem koupíte, technik si přijede pro starej a odveze si novej (zadarmo). Ale to v případě, že si u toho novýho zvolíte samoinstalaci. Pokud ne, tak vás pak UPC zkásne o poplatek za instalaci novýho modemu (dle ceníku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník donye

iguka: Nejsem si 100% jistý, ale většinou ty ceny kopírují akční nabídky. Ty na oficiálních stránkách jsou teď trochu zvláštní (300 Kč na 3 různé tarify), ale mohlo by to odpovídat cenám na http://stabilniinternet.cz - tzn. 449 Kč/měsíc (+ pronájem modemu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iguka

mám 30 Mbit za 310,- , ale dal jsem výpověď, tak uvidím, co mi nabídnou. CHtěl bych ten 120 mbit, doma máme dva noťasy a dva PC + tablet, telefony, ten 30 Mbit už je na to málo, když se připojíme všichni dohromady. Jak je to s výměnou modemu? Někde jsem četl, že někdo výměnu strého za nový ED3 modem ukecal i na 300,- Kč, protože kupovat se mi ho za 2 tis. nechce. Co ta wifi na tom ED3, bude to použitelné pro byt?

 

Jinak jsem ještě někde četl, že upc má mít nový ceník od 23.3.2014, znáte někdo už ceny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...