Přejít na obsah

UPC zdvojnásobuje rychlost internetu na 240 Mbit/s


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník sokratesvice

Zdravím všechny dobré lidi,

také mi přišel email, že mi zvyšujou ze 120Mb -> 240Mb, restartoval jsem modem CISCO EPC 3208 (ze zásuvky na několik minut jak píšou)

A rychlost je pouze 116MB - Ale zdá se mi, že upload je zvýšen na skoro 20Mb. Původní upload jsem měl kolem 10Mb.

 

Prosím nemá někdo nějakou radu ? Právě dnes jsem chtěl koupit Router TP-Link TL-WR1043ND a vidím, že to zvláda.

Jen nevím ten modem. Díky za rady zde je rychlost, kterou jsem naměřil se zapnutým Avastem

3004155943.png

 

Zkoušel jsem vypnout antivirus Avast a rychlost se o trošku zvýšila na 150Mb a UP 19Mb, ale není to těch 240Mb

3004183876.png

 

Jestli to nebude v nastavení modemu CISCO EPC 3208 ani nevím jak se k němu dostat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sokratesvice
když ti takhle snižuje rychlost, proč ještě neni odinstalovanej?

Nevím zvykl jsem si na něho. Myslím si, že to blokuje jen nějaké štíty zrovna při Speedtestu. Samozřejmě všechno je aktualizováno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

I já jsem si objednal zvýšení 60Mb-120Mb. Mám od UPC modem Motorola SBV6120E - a nestíhá. Přímo zapojený do PC, rychlost kolísá od 40-80Mb, i měření technikem prokázalo rychlost okolo 70 Mb. Objednaná výměna u UPC (abych nemusel kupovat nový router, starý Airlive zvládá max. 100Mb, objednal jsem UPC modem s WiFi) + aby výměna byla zdarma, potvrdil jsem samoinstalaci. Ta předpokládám spočívá jen v zapojení kabelů, uložení hesla a nastavení WiFi - nevím, za co si účtují skoro 700.- :-) Určitě se vyplatí podle mě modem do pronájmu - za poslední čtyři roky budu mít čtvrtý modem. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Neutronek
Ano, ještě to tedy uvedu pro ostatní. Pokud máte router TP-Link TL-WR1043ND, je možno za použití alternativního firmwaru dosáhnout rychlosti downloadu 240 Mb/s. S původním firmwarem této rychlosti nedosáhnete.

 

Co je třeba udělat:

 

1) Stáhněte si firmware z tohoto ftp: ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSl ... -wr1043nd/

Pokud máte originální firmware, flashněte souborem factory-to-ddwrt.bin. Pokud již máte nainstalovaný nějaký starší DD-WRT firmware, flashněte souborem tl-wr1043nd-webflash.bin

 

2) Je nutno vypnout a zapnout modem - jinak pojede rychlost pouze na 100Mbit.

 

Toť vše. Úspěšně jsem to vyzkoušel - mám modem Cisco EPC 3208 a rychlost je následující:

3001609986.png

 

P.S. Dík patří uživateli radikcz, který mi ušetřil peníze za nákup nového routeru :-))

 

Díky moc! Taky se mi díky tomuhle návodu rozjel internet naplno, ale co je nemilé, zvedl se mi dost razantně ping. Z cca 5ms na 36 ms :( Neporadí někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Neutronek

Popravdě se v tom DD prostředí ztrácím. Oproti originál TPLinku je to až moc podrobný, tak bůhví jestli jsem tam nenastavil něco špatně a proto mám tak vysoký ping.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...