Přejít na obsah

CH7465LG-LC z Německa


drew

Doporučené příspěvky

@Adolf.Shitler@paffkoPokuta padla, 50 000 Kč.

Citovat

...sdělujeme, že Úřadem bylo se společností Vodafone vedeno řízení ve věci přestupku podle § 118 odst. 12 písm. o) bod 1 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), za který byla společnosti Vodafone uložena pokuta ve výši 50.000 Kč, neboť v období od 1. 1. 2021 do 11. 12. 2022 tato umožňovala svým zákazníkům užívat jím poskytované služby elektronických komunikací výhradně prostřednictvím jím dodaného zařízení...

 

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČTÚ nezveřejňuje automaticky všechna rozhodnutí. Já o něj žádal, ale chtěl jsem toho moc, takže mi nedali nic (kromě té informace, že řízení proběhlo a padla pokuta). Poslal jsem jim lepší žádost, tak sem snad příští týden to rozhodnutí hodím.

  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • Haha 1
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 12 hodinami, Marek-26 napsal:

@drewA proč by to bylo nelegální? Prokazatelné náklady s tím operátor má a když to rozpočítá na desítky uživatelů namísto na statisíce, tak i ta odpovídající částka bude velká. Stejně tak se může rozhodnout i zpoplatnit každé volání, každou návštěvu technika atd. 

 

Podle mě by soud vyhodnotil, že zpoplatněním vlastního zařízení operátor nenaplňuje právo na vlastní zařízení. V zásadě by to myslím bylo obcházení toho zařízení. Operátor poskytuje připojení do předávacího rozhraní, a pokud by to zpoplatňoval v závislosti na tom, kdo má které zařízení, myslím, že by diskriminoval. Je to podobné, jako kdyby dráhy vybíraly poplatek za to, že vezou vozíčkáře, i když by jim zákon nařizoval, že musí přepravu vozíčkářů umožnit. Právně v pořádku naopak nejspíš je, pokud operátor zařízení zdarma dodá, ale pokud chce člověk vlastní, musí si ho zaplatit.

 

před 12 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Vlastní router si klidně pořídit můžeš, v tom ti nikdo nebrání neboli ztráta času někam psát.

Měl jsem na mysli vastní modem, pardon (tzn. jsem pak nemusel platit výpalné Vodafonu).

 

před 8 hodinami, quadra2030 napsal:

A to akoze teraz nejde? Ved AVM Fritzbox kupis bez problemov.. samozrejme jeho funkcnost vo VF CZ je druha vec.

Nevím, já už u VF přes rok nejsem, ale podařilo se mi tehdy koupit český modem který původně patřil jim, a zapojili mi ho.

 

před 5 hodinami, MekliCZ napsal:

@Adolf.Shitler@paffkoPokuta padla, 50 000 Kč.

 

To by mě zajímalo, zda to bylo na ten můj podnět, podnět Paffka nebo ještě nějaký jiný. Na ten můj taky zahájili řízení o přestupku, těžko si dokážu představit, že rozhodli nějak jinak.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@drewHele, v tomhle období resp. v létě 2022 jsem podnět k prošetření podal. Ale zda pokuta je na základě mého podnětu, neumím říct. Po mém podnětu proběhla u VF kontrola, ten argumentoval, ČTÚ vyhodnotil, že argumentuje nelogicky a podsekává si větev v jiné oblasti, a zahájil správní řízení. VF po celou dobu deklaroval ČTÚ plnou součinnost a spolupracoval. Možná proot z mého pohledu i symbolická pokuta 50K. Výsledkem byla povinnost VF zveřejnit nové technické specifikace pro vlastní modem, zveřejněné k 1. 2. 2023 na webových stránkách v podmínkách služeb. Tady se asi ČTÚ spokojil s formálním vyvěšením, ale už neověřil, jak to ne/funguje v praxi. Jak všichni víte, VF se stále nemá k zapojení mého modemu, takže znovu zasahuje ČTÚ. Tam, kde se VF nebaví se zákazníkem, musí se bavit s ČTÚ. Je to smutné, ale je to funkční.

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...