Přejít na obsah

HD programy


Návštěvník Joel

Doporučené příspěvky

Návštěvník c12345

Když už jsme u "HD" programů připadá mi pouze jako marketingový tah přidávání těchto programů "v HD" mám na mysli např. (Prima Family HD, Prima Zone HD, Prima cool HD, nova cinema HD, ct2 hd,barandov HD) kolikpak asi obsahu u těchto stanic vysílá televizní program opravdu v HD. Myslím, že se jedná pouze o upscale, ano sice obraz je lepší , ale v žádném případě bych to nenazýval HD. Nebo máte jiný názor ? Podle mě by měli býti dána nějaká pravidla u HD programů myslím tím, že by se stanice mohla např. takhle jmenovat pouze kdyby např. vysílala 75 procent opravdu v HD. A dále zvuk převážně stereo ,dolby digital vyjímečně) Zkrátka mi to přijde jako kdybych si např. objednal stůl z masivu, ale místo z toho by přišell z dřevotřísky... zajímalo by mě jak se na to dívají ostatní uživatelé :?:

Upraveno uživatelem c12345
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to beru i ja.

Umele zvysovani poctu HD progrramu. Kdyz si vezmu jakykoliv externi zdroj (treba i VHS, DVD), prezenu to pres receiver, ktery to umi taky prepocitat napr. do 1080i, a muzu tvrdit ze mam v HD vse. I kdyz je to cypovina.

Jedine co tak je, ze u zvuku se tam zobrazi (myslim ze DD - akorat ze stejne 2 kanal)?

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Máte pánové samozřejmě oba pravdu, ale... Při takovém přístupu by se pokrok výrazně zpomalil nebo i zastavil. Proč jste si kupovali full HD televizor? Proč by UPC mělo vysílat programy v HD rozlišení, když pouze 10 % diváku (příklad) může programy v HD sledovat.

Proč vyrábět televizory s rozlišením 4K, když v takovém rozlišení téměř žádná stanice nevysílá... atd. atd...

Sám čekám, kdy nějaká tv stanice nebo i UPC začnou testovat programy v rozlišení 4K :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník c12345

No myslím, že při takovém přístupu by se právě pokrok vůbec nezastavil. Musíme si uvědomit, že ke každé verzy píšu to schválně do uvozovek "HD" existuje i verze SD. Takže i když píšeš, že 10 procent diváků (příklad) může programy sledovat v HD a ostatní ne... tak právě pro ty co nemůžou je ta alternativa verze SD a právě pro ty co mají televizor v HD by měli mít i tu možnost to také v HD sledovat ....A pokud si někdo koupí televizor s rozlišením 4K a žádná televize tak nevysílá tak předpokládám, že před koupí to ví a počít s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u "HD" programů připadá mi pouze jako marketingový tah přidávání těchto programů "v HD" mám na mysli např. (Prima Family HD, Prima Zone HD, Prima cool HD, nova cinema HD, ct2 hd,barandov HD) kolikpak asi obsahu u těchto stanic vysílá televizní program opravdu v HD. Myslím, že se jedná pouze o upscale, ano sice obraz je lepší , ale v žádném případě bych to nenazýval HD. Nebo máte jiný názor ? Podle mě by měli býti dána nějaká pravidla u HD programů myslím tím, že by se stanice mohla např. takhle jmenovat pouze kdyby např. vysílala 75 procent opravdu v HD. A dále zvuk převážně stereo ,dolby digital vyjímečně) Zkrátka mi to přijde jako kdybych si např. objednal stůl z masivu, ale místo z toho by přišell z dřevotřísky... zajímalo by mě jak se na to dívají ostatní uživatelé :?:

 

Je i není. Musíme rozlišovat. Co se týče programů Novy (Nova, Nova Sport, Nova Cinema, Fanda), tak ty jsou v nativním HD všechny. Brzy k nim přibude ještě jeden, rovněž v nativu. Z kanálů rodiny Prima, na druhou stranu, není v HD ani jeden a jedná se pouze o (poměrně kvalitní) upscale. V tom je docela rozdíl, protože na těchto programech (Prima) není v nativním HD de facto nic, jelikož to jede od nich pouze z kvalitního SD zdroje a do HD se to "jen" přepočítává. U ČT2 HD (zatím) to samé. V těchto případech lze namítnout, že se jedná o umělé navyšování počtu stanic v HD, ale na druhou stranu bude kvalita těchto stanic i přes tento (médii často opomíjený) fakt mnohonásobně vyšší, než u "klasické" SD verze. Majiteli s HD televizorem to dopřeje o trochu lepší obraz, rozuměj kvalitní SD kvalitu, a UPC se může navenek lépe prezentovat. V tomto případě se může i chlubit exkluzivitou, jelikož některé z těchto programů u jiného poskytovatele s takovou dostupností (natož v DVB-T) v dohledné době nebudou. Ale abych byl fér, tyhle pseudo-HD programy, u kterých jde o upscale, jsou přecijen k něčemu dobré. Nutí provozovatele těchto stanic, aby investovali do technologií a časem (o něco dříve) na nativní HD přešli. Až bude Prima schopna poskytnout Family, Cool a Zoom v nativním HD, UPC už pouze vymění přebíraný signál. ČT2 to samé. Do té doby se provozovatel a UPC snaží nabídnout "nedočkavým" divákům alespoň něco. Ber to jako určitý závazek, reservé chceš-li. Čili pokud je v síti místo, nevidím důvod ho nevyužít. Já jsem za to celkem rád a není to zas tak neobvyklé - podobné praktiky fungují i na západě. Jinak, jestli programy Primy a ČT2 na nativní HD nepřejdou ještě letos, tak příští rok už určitě.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peno

Někde jsem četl, že Prima se u dokumentů pro Zoom rozhodovala, jestli je koupit v HD nebo raději koupit práva pro internet a rozhodla se pro to druhé. Pokud je to pravda, tak Prima ani v podstatě nemá co na Zoomu vysílat v HD. A bohužel je to i logické, že se takto rozhodli. Na HD se vydělat nedá, právě naopak, jeho zavedení něco stojí. Oproti tomu, když dokument hodí na internet, pokud možno v nízké kvalitě, aby to nechtělo moc síťové kapacity, tak vydělá na reklamách na tom portále. A dokud budou naše televize uvažovat takto pragmaticky, tak se bohužel v HD příliš neposuneme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jestli to bude opravdu všechny nutit přejít na nativ. Možná, že u upscale skončí, přece je to "také HD". Vzpomínám na začátky digitálního SD vysílání na satelitu . Jaké to byly sliby ! Oproti analogovému satelitu to bude naprosto nevídaná kvalita ! A výsledek ? Leckteří provozovatelé TV, /ano "nízkonákladoví"/, předvádějí doslova mazanice. Neexistuje žádná norma stanovující minimální technické parametry, které by se směly vysílat - aby to bylo důstojné pojmu digitální televize.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PESFILIPES

začátky digitálního SD vysílání na satelitu - prave ze to byl skok proti analogu - pred 15 roky kdy ct vysilala na satelitu kopernikus to byla spi** - a kvalita byla jak fotografie - to akorat dnes je vse zmrseno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peno: To jsem možná psal já, ale už nevím kde. A jinak souhlasím.

 

HaWe: Ony nějaké ty normy jsou, ale jsou IMHO až moc obecné. Celkově je ta kvalita oproti analogu samozřejmě lepší, ale některé stanice zkrátka šetří, jak to jen jde. ČT2 bude v nativu určitě a u kanálů Primy to je rovněž velice pravděpodobné. Jen jim to trvá. Grafika i část obsahu v nativu už jsou a postupně se to procento bude zvyšovat. Je to jen otázka času. Zoom je mimochodem na tom, co se produkční kvality týče, ze všech primáckých stanic nejlépe. Škoda, že se Prima o hlavní kanál nestará tolik, jako o ty tematické.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...