Přejít na obsah

HD programy


Návštěvník Joel

Doporučené příspěvky

Tak teda nevim jak to popsat, ale obraz na Nova Cinema je takovy nestabilni, jakoby se trasl.

Ma jeste nekdo divny pocit z obrazu na Nova Cinema HD? :salut:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u "HD" programů připadá mi pouze jako marketingový tah přidávání těchto programů "v HD" mám na mysli např. (Prima Family HD, Prima Zone HD, Prima cool HD, nova cinema HD, ct2 hd,barandov HD) kolikpak asi obsahu u těchto stanic vysílá televizní program opravdu v HD. Myslím, že se jedná pouze o upscale, ano sice obraz je lepší , ale v žádném případě bych to nenazýval HD. Nebo máte jiný názor ? Podle mě by měli býti dána nějaká pravidla u HD programů myslím tím, že by se stanice mohla např. takhle jmenovat pouze kdyby např. vysílala 75 procent opravdu v HD. A dále zvuk převážně stereo ,dolby digital vyjímečně) Zkrátka mi to přijde jako kdybych si např. objednal stůl z masivu, ale místo z toho by přišell z dřevotřísky... zajímalo by mě jak se na to dívají ostatní uživatelé :?:

Některé kanály co píšete takto vysílají už provozovatelé. Ano, asi to od nich je marketingový tah, ale řekněme si to upřímně. Která z HD stanic mají drtivou většinou HD obsahu? Eurosport? Vždyť i ty dokumentární kanály vysílají kolikrát jen upscale (a ještě k tomu 4:3) nebo třeba nova. Holt výroba v HD je dražší a není toho vytvořeno zatím tolik. Já osobně oceňuji i ten kvalitní upscale. Přeci jen to na té TV vypadá mnohem lépe. Bohužel ty normy jsou moc obecné. Vždyť ani SD programy nemají všechny stejný datový tok a rozlišení. A když je v ČR schopno příjmat HD jen 10% diváků a ještě jsou tací co si HD PVR připojí k TV Scartem ... :( Jen víc a houšť :P Veřím, že až tyto kanály budou dostupné od vysílatele v HD, tak v UPC vymění zdroj signálu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludeko

Také bych raději uvítal HD v nativu a ještě více stanic (za ty peníze co to stojí). Ale pravda je, že pouze cca 12% diváků má HD televizi a navíc bohužel odhaduji, že možná ještě třetina z toho vůbec neví co to je HD a jak to používat (tzn. odkud ten signál brát, v DVB T toho je minimum, jak HD naladit, resp. propojit s TV pokud používají settop boxy atd.). Z toho je jasné, že skutečných uživatelů je málo (viz např zdejší anketa: na HD TV odpovědělo přes 600 lidí, ale zda poslouchají HD programy už podstatně méně ??). Takže tlak jak na UPC tak i na provozovatele (ČT, NOVA, Prima, Barrandov- ty mi dluží na dotaz o HD vysílání a DD zvuku odpověď). Co mne dále mrzí, že už prakticky zanedbatelný počet lidí využívá domácí kino a tak si prakticky nikdo v žádném fóru neztěžuje, že Nova a Prima mají stáje zvukový kanál 5.1, ale naprostá většina je pouze stereo nebo velmi špatná prostorová ambience.

Dotaz včera mi večer cca okolo 22 hod mi kromě třesení přeskakoval obraz i zvuk u Nova Cinema HD do kostiček (černobílá šachovnice a zvukové "písknutí" asi sinus signálem), doufám, že to jen výjimečná situace ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník andy

prosba, třeba na technika

bude se něco dít s "novými" hd programy v přidaném muxu

v příbrami totálně nekoukatelné, snad jen zvuk je v poho

dík za info

 

andy

příbram

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961

No, jejich informování veřejnosti je opravdu tragické. Na webových stránkách UPC není ani zmínky o tom, že mají Novu Cinemu,Cool,Zoom a Golf channel v HD, ani v programové nabídce nefigurují. Jak to tedy vlastně je ? Je to stále jen zkušební vysílání ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...