Přejít na obsah

Download a upload


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Zdravim,

jsem tady uplnej zacatecnik a chtel bych se zeptat co se vsechno pocita do downloadu a uploadu??? Pocita se tam napr. internetova televize. Ptam se, protoze jsem si dnes poridil 2000 a kdyz jsem podival kolik uz mam stazeno(na karnevalackym ucte) tak mi to ukazalo 58 down / 8 upload , ale pritom jsem stahl na disk jenom 11MB a nikomu jsem nic neposilal.

A omlouvam se jestli uz se to tu resilo, ale hledal jsem to asi 1,5 hodky a nic :oops:

 

A jeste jedna otazecka- chtel bych si pripojit k netu jeste notebook a docetl jsem se tady ze se da poridit jenom nejakej kablik (nemusim kupovat router, switch,...)- jak se presne tan kabel jmenuje???

 

Dikas za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Většinou každákoliv věc jako je streaming tv, online radio, tahání stránek, souborů, atd. se započítává vždy do jednoho z určitých směrům, tjn. down/up. Resp. většinou, když využíváš P2P a někdo od tebe stahuje, započítává se ti to do uploadu, při downloadu samozdřejmě tehdy, když neco taháš v tvém směru, viz. víše.

 

Jinak k tomu notebooku a jeho spojení, můžeš použít bud překřížený kabel, který zapojíš do tvého PC a druhý konec do notebooku (čili se z tebe stane router, avšak jsou potřeba 2 síťové karty) nebo použiješ USB konektor, který je součástí Karnevalackého modemu. Nevím jak to máš zapojené, ale můžeš postupovat např. následně:

 

- první PC bude spojeno s modemem pomocí ethernetu

- druhý stroj (v tvém případe notebook) bude spojeno s modemem pomoci USB kabelu

 

Pak nastavíš na každou mašinu buď 1 neveřejnou ip (u T2000 získáš dvě) a nebo dáš na jeden PC koupenou veřejnou a na druhý jednu ze dvou neveřejných, je to na tobě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dikas za odpoved :D

jen jsem se chtel jeste zeptat primo na typ toho USB kabelu- dival jsem se na net shopy a nasel jsem jenom USB kabely typu AA a AB , ale nedokazu si predstavit ze bych timhle kabelem tahnul net :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oznaceni A a B znamena typ USB konektoru, A je klasicky plochy, ktery se zasunuje do PC, a B je ctveraty, ktery se zasunuje napr. do tiskaren.

Takze se musis podivat jaky mas vyvody na Notebooku a PC, ty budes potrebovat asi typ A-A.

Pak se jeste rozlisuje jestli je konektor samec - zastrcka, nebo samice - zasuvka, ty potrebujes na koncich samce.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

v modemu (SB5100) je Beckovej konektor, takze na pripojeni compu k netu pres usb je potreba A-B kabel !

Do compu se B pokud vim vubec nedava a na propojeni compu pomoci A-A kabelu je potreba spesialni kabel s ridici elektronikou uprostred, obyc A-A kabel to nezvladne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník ludek

Zdravim,

mam T 1000 (1000/200kbps) . Zkousel jsem merit na ruznych speedmetrech a vsude je rychlost downloadu vyssi nez garantovana - kolem 1,1Mbps. Ale upload je vzdy pod 200kbps (na Zive 178kbps , lupa 165kbps , karneval meter upload nemeri...)

Jak to je s tim uploadem , jake mate hodnoty vy ostatni?

Jestli me karneval nesidi :lol:

 

Diky za odpovedi a mozna i za vysvetleni kde je chyba

 

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj urcite te nesidi, skutecne rychlosti jsou nastavene o 10 % navic (i upload) , takze proto tech 1,1 Mb, zkus zkontrolovat jestli napr. nemas ztraty paketu - pres ping, ale myslim ze to bude OK.

Test rychlosti radeji zkus pres FTP odeslanim nejakeho vetsiho souboru - napr. na server karnevalu, kde mas ucet.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...