Přejít na obsah

Nové stanice ...


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Podobnou představu mám i já, coby, řekněme, zasvěcený laik. Nicméně, jisté malé procento uživatelů má minimálně podobné znalosti jako já, těm by určitě pomohlo, kdyby některé informace o sítích UPC netutlal a na svém oficiálním webu zveřejnil. Bývalý Karneval tak v éře analogu činil podle jednotlivých oblastí (HS). K jistému zlepšení oproti minulosti už na webu UPC došlo, ale stále to není ideální a toto fórum oficiální web supluje... To jen tak k zamyšlení, podle mnoha příznaků v UPC skutečně pravá ruka neví, co dělá levé. V žádném případě nemám na mysli techniky, těm naopak i za to málo patří dík (toť otázka, zda málo - jsou to jediné dostupné a relevantní informace).

 

Edit: Nejenom S11 až S16, ale třeba i K26 (HS Meziboří)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dinkylinky
Docela mne pobavilo, jak si z poslanců a jimi vyhlášených zákonů dělají někteří toaletní papír. Po vydání zákona o zákazu reklamy na ČT se prostě reklamní blok změní na upozornění na sponzory a jede se dál. Podle toho to v Česku vypadá. Zákony se vydávají jen pro bázlivé.

A ten zákon vznikl jak? Z požadavků lidí nebo lobbingem Novy, která skrytě hrozila, že ten, kdo se jí postaví, bude pak negativně vláčen v jejích zprávách, o nichž si můžem myslet cokoliv, ale prostě jsou nejsledovanější? Je to prostě jen zákon psanej na objednávku firmy, jak je ostatně v tomle státě zvykem a že ho ČT obchází, mě naprosto netrápí. Je to prostě parafráze na Zloděj křičí chyťte zloděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na sítí UPC byly všechny kanály v B/G rastru (7 MHz v pásmu 50-300 MHz a 8MHz v pásmu 300-500 MHz) v síti karnevalu byl rastr 8 MHz v celém pásmu.

Karneval vysílal analog 130 MHz - 230 MHz a 470 - 860 MHz (pásmo 230-450 MHz vyhraženo pro DVBC a DOCIS)

UPC vysílal analog v pásmu 140 MHz - 500 MHz) (DOCIS 110-140 MHz).

 

Proto jsem psal o přesunutí programů na kanály S11 - S16, které se v současné době využívají pro analog (zatím :-) )

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
A pak že jsou sítě jednotné. Nejsou!

 

Sítě se sjednocují z pohledu digitálního rastru.

Přelaďování analogových kanálů je další problém.

Pokud dříve na kanálech S11 - S16 (kde většinou na UPC vysílají analogové kanály) vysílalo DVB-C, tak nešlo tyto kanály přesunout. Vypadá to na postupné přesouvání analogových kanálů na S11 - S16 podle lokality a potřeby.

Pokud by se však přelaďoval celý rastr, tak vzniknou velké problémy s přelaďováním TV. U STB je to jednoduché a v 98% případů se STB sám přeladil nebo KC pomohlo udělat tovární nastavení a znovu naladit STB. U analogové TV to tak jednoduché není a proto se to nedělá plošně.

Otázkou je, kolik lidí ten analog ještě využívá do té míry, že by jim opětovné naladění činilo potíže a byl by to nějaký zásadní problém. Když se rušila nabídka Klasik, tak to bylo určitě horší. Jinak si ale myslím, že je lepší provést změnu naráz a u všeho, než pořád do něčeho "vrtat", protože to není týden, aby nebyla nějaká změna a toto člověka naštve víc, než když bude muset udělat přeladění jednorázově a pak zase nějakou dobu klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude ;) Nevím, v jakém pořadí se budou postupně spouštět, ale letos jich přibude ještě dost :)

 

EDIT: Ještě jedna informace. Mělo by dojít k navýšení rozlišení u HBO, HBO2 a HBO Comedy ze 640x576 na 720x576. Kdo nechytá HDčko, jistě to uvítá.

 

EDIT2: Programy HBO v SD mi přestaly fungovat, stejně jako Fanda SD. Všechny stanice ukazují 0% signál. Zřejmě se o zrovna přelaďuje?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...