Přejít na obsah

SD, HD, UHD


Tube

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Marek-26 napsal:

Uff vy mi dáváte.

1. Oddělím tu doskuzi z vlákna nové stanice.

2. SD vysílání zdarma stačí strašné spoustě lidí, např. moje přítelkyně ro má puštěné jako kulisu, např. Prátelé po stopadesáté. Skoro na to nekouká, má to jako rádio. Nebo pořady typu Mistři zástavárny apod. K tomu také HD rozhodně nepotřebuji. Vlastně ani u většiny filmů, pokud to není vyloženě pastva pro oči jako Avatar, mi stačí SD i když lehce mázlé. O co tam jde poznám, postavy od sebe rozeznám a že nevidím Spirit of Ecstasy na projíždějícím Bentley je mi fuk.

3. ČR je trošku unikát v tom, kolk FTA programů tady máme. Máme jich tady strašně moc a o kvalitách některých bychom mohli dlouze polemizovat.

4. Zatím je stále HD ještě nadstandard ať se nám to líbí nebo ne. 4K je zatím jen prezentací toho, co moderní vysílání umí, ale cesta k tomu, aby byl plnohodnotný naticní 4k obsah bude ještě dlouhá.

já s tím souhlasím ale měl bych k tomu bodu 4 . Vysílání 4K je a chtěl bych právě zkusit co to umí, že cesta  bude dlouhá je mi jasný ale jednou se musí začít a proto bych to třeba zkusil s tím Eurosportem ve 4K co na to říkáte a co na to říká VF ???

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

>>A že by to pouštěli jen těm co mají CA moduly o tom pochybuju<<
A proč by ne ? Byla by to obrovská reklama následovaná obrovským zájmem o odpovídající přijímače (STB)... 

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Honza333Co na to říkám já? Že tam má 4K rozhodně smysl a je škoda, že nebude Olympiáda, jelikož pak by mělo smysl zařadit Eurosport 4K do nabídky. Nyní sport ve většině světa stojí, takže teď není kam spěchat. A můj názor je takový, že než 4K programy typu Fashion apod., tak to raději více HD (z hlediska využití kapacity kabelu). Je třeba si uvědomit, že moc volného místa v kabelu nemáme. Co na to říká VF nevím, ale nejdříve by dle mě měli zprovoznit DVB-C na svých boxech (tedy jestli by Eurosport 4K šířili v DVB-C, umím si i představit, že to bude i jen formou OTT nebo IPTV).

@RetireeOtázkou je, nakolik společnost stojí o to, aby lidi ve velkém CA moduly využívali.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Retiree napsal:

>>A že by to pouštěli jen těm co mají CA moduly o tom pochybuju<<
A proč by ne ? Byla by to obrovská reklama následovaná obrovským zájmem o odpovídající přijímače (STB)... 

Ono to tak jednoduché nebude, pustit program pro CA moduly by jistě šlo, ale provider si za to nechá zaplatit a je mu jedno kolik lidí se kouká. Eurosport zatím nepřistupuje na "individuální" aktivaci ve zvláštním balíčku (třeba UHD). A aby VF platil za 50-100k klientů, kteří na to nekoukají není nejhospodárnější zavádění programů.
Až bude ten nový VF STB tak to bude o něčem jiném

Věřím, že se v brzké době něco objeví, ale ani teď ten Eurosport UHD moc "atraktivní aktuální" program nevysílá.

Příští rok by snad (😇) měla být Olympiáda, ME ve fotbale, tenis Australian open, Roland Garros a určitě i něco dalšího, takže bych spíše očekával nasazení 2021

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26Olympiáda bude příští rok, takže se dočkáme. Ale já bych spíše apeloval na Českou televizi, která by měla být průkopníkem 4K, tak jak to udělala italská Rai s kanálem Rai 4k se kterým slaví u diváků mimořádný úspěch. Ono to totiž není jen o sportu, ale ve 4k je i spoustu filmů, seriálů, dokumentů... 

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě přidám jednu zkušenost.

Když jsem si pořídil první DVB-T televizi (byl to teda spíš monitor s DVB-T tunerem) tak jsem bral i s podporou MPEG-4. A po pravdě řeknu že na ČT Sport v SD jsem při hokeji nikdy neviděl puk. A není vidět ani na 43" LG, pokud jede hokej v SD

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marek-81 Vy jste těmi Italy úplně posedlý 😄 Já bych rozhodně na Českou televizi neapeloval, je to veřejnoprávní služba, nemyslím si, že bychom za tučné koncesionářské poplatky měli sponzorovat přechod na 4K a nákupy 4K obsahu. Dokonce si ani nemyslím, že by ČT měla využívat koncesionářské poplatky k nákupu práv na zahraniční sportovní soutěže. 

@TubeAno u sportu má 4K velký význam, třeba ani ne tolik na běžné domácí využití (s rozměry většiny obývacích pokojů stačí HD), ale na veřejné projekce ve sportbarech třeba ano.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26posedlý nejsem, ale sleduji rád italské kanály, protože mají všeobecně kvalitní obsah (především Rai) a proto si ji beru za vzor. Nebo koho si mám brát za vzor? RTVS? 

Já si naopak myslím, že i veřejnoprávní televize by měla umět konkurovat a prodávat své pořady na trhu, ale aby ty pořady měly úspěch, musí být na světové úrovni. Ne provinční pořady které se sem tam objeví na kanálu Arte se sledovaností 0,5%. I Rai je přece veřejnoprávní, ale prostě to umí. Má na to samozřejmě peníze i lidi. Kromě Rai je typickým příkladem i britská BBC.

Upraveno uživatelem marek-81
  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...