Přejít na obsah

UPC VOIP


Návštěvník cudo81

Doporučené příspěvky

Návštěvník cudo81

Zdravím,

mám internet od UPC. PC pripojený k modemu Cisco EPC2203.

 

Chcel by som sprevádzkovať telefonovanie cez VOIP (nie však cez UPC služby pre VOIP ale iného poskytovateľa), pričom mám telefon Siemens Gigaset A580IP. Mám aj modem HUAWEI EchoLife HG520i (povodne od O2) a chcel by som ho využiť v sieti pre LAN pripojenie viacerých PC, resp. WIFI.

 

Otázkou je, či a ako je možné tieto tri zariadenia vzájomne prepojiť a nastaviť tak, aby to fungovalo.

Vie mi niekto poskynúť odpoveď a prípadne aj prehľadný návod, čo všetko je potrebné v jednotlivých zariadeniach nastaviť. Prípadne, aký iný WIFI modem by sa dal použiť. Uvažoval som o jednoduchom riešení - nový modem ponúkaný od UPC - CISCO EPC3925, ale už poplatok za výmenu modemu mi pripadá drahý nehovoriac o 70 Kč mesačne za prenájom, takže najradšej by som využil ten HUAWEI alebo iný lacnejší model.

 

* Stávající klienti služby UPC Fiber Power Internet zaplatí jednorázový poplatek 656 Kč za výměnu modemu.

 

Ďakujem za reakcie.

Upraveno uživatelem cudo81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem od O2 je ADSL modem, nepůjde funkčně propojit.

 

Doporučuji si koupit modem EPC 3925 od UPC. Nebudete platit poplatek za výměnu a ani platit pronájem = vcelku rychlá návratnost investované částky.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zasade by to s tim Huawei fungovat mohlo, ale jen za urcitych podminek:

Zasadni problem je v tom, ze ten HUAWEI EchoLife HG520 neni klasicky router, ale ADSL modem s integrovanym routerem

a proto nema vstupni WAN port, ale pouze telefonni konektor RJ-11.

Z tohoto duvodu ho lze pouzit jen jako switch a to znamena, ze k nemu pripojis pouze tolik zarizeni, kolik ti UPC podle tveho tarifu da IP adres, cili 1 - 3 IP, kabelovy modem si tedy zapamatuje 1 - 3 MAC adresy koncovych zarizeni, pokud tam pak projis nejake jine zarizeni, musis kabelovy modem od UPC vzdycky restartovat (chvilkovym odpojenim od el. napajeni).

 

Takze kabel od modemu, PC a od telefonu zapoj do routeru Huawei a uvidis jak to pojede, nastavovat by se tam pro LAN porty nic vpodstate nemelo, ale pro wifi uz se nastavit musi, viz nejaky navod zde:

http://pc.poradna.net/q/view/582262-jak ... 20i-switch

 

Pokud to fungovat nebude, tak doporucuju investovat 2000 Kc do nakupu zde jiz zminovaneho modemu Cisco EPC 3925 od UPC, tim se vyhnes jednorázovemu poplatku 656 Kč a nebudes jiz nadale platit zadny mesicni pronajem a modem je tvuj,

mozna to vypada jako drahe reseni, ale opak je pravdou.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...