Přejít na obsah

Smart TV v domácí síti


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

tomus> přesně tak to mám, při těch dnešních experimentech jsem ověřil, že rozhraní tv reaguje, nicméně disk a pc nevidí...

cvancara> pokud v routeru nejsi nastaveny statické IP, pok po každém přihlášení dostanou náhodnou (volnou) IP. Pkud potřebuješ a nastavíš statické IP, je to jednou provždy

host> prošel jsem sekci o sítích, našel jsem téma o připojení Samsungu (datované někdy v létě), bez konkrétního řešení po několika příspěvcích uzamčeno. Takže bez iluzí, tady si alespoň (možná) ujasním některé pojmy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

" pok po každém přihlášení dostanou náhodnou (volnou) IP. Pkud potřebuješ a nastavíš statické IP, je to jednou provždy"

To je mi jasne, ze po kazdem zapnuti to zarizeni dostane volnou IP adresu. A prave proto se ptam, jak nastavujes ty staticke?

Protoze jak koukam do originalniho manualu toho routeru, tak na strane 29 je popis, jak nastavit ty IP adresy jednotlivych zarizeni

na zaklade te MAC adresy (DPHC reservation).

viz.

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-501/document ... 110809.pdf

Nahore pises: "moc routerů jsem neviděl, první byl bez problémů, ve druhém bloudím, takže nerozumím "IP jako rezervace podle MAC adres ".

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

cvancara> Přesně tak, zadám MAC, IP dle uvážení nebo právě přidělenou a název zařízení a zaškrtnu, uložím, router se resetuje (dlouho). IP, MAC a název si přečtu třeba ve W7 při zobrazení mapy sítě. "Zařízení" je termín, který ve svém menu používá Samsung.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Retiree: Pokud v routeru vypneš DHCP (neboli automatické přidělování IP adres ve vnitřní síti), tak si potom na každém připojeném zařízení nastavíš libovolnou IP (samozřejmě v rozsahu, který je routerem podporován). Jinak DHCP nijak nesouvisí s vnější IP, kterou ti přiděluje ISP, DHCP je pouze na vnitřní síť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník son
Trochu upřesním problém:

Router D-Link DIR-501, 1xWAN,4xLAN, WIFI. Wifi v routeru zakázáno, DHCP v LAN povoleno, pro všechna 4 zařízení v LAN nastaveny statické IP. Oba PC i TV se k internetu připojí vždy. Problém je mezi nějakým nastavením v routeru a smart tv...

Na pc-help jsem při zběžném nahlédnutí nic neobjevil.

Co firewall-máš povoleno dlna?A v routeru je zapnut protokol UPnP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

UpNP byl a je zapnutý, firewall v routeru není nastaven, většině zkratek nerozumím - jak s tím souvisí DLNA.

Router jsem resetoval a znovu nastavil, zatím bez statických IP. Zařízení (Menu-síť-allshare-zařízení) se aktualizovala, IP zůstala stejná (tedy nyní chybná), po restartu tv IP odpovídá přidělení, nicméně stále nevidí sousedy. Mate mě, že Z 0 až Z2 se aktualizovala a IP nikoli - bohužel mě v tomto stadiu nenapadlo odzkoušet přístup na net.

Pak se vyskytly jiné problémy, které jsem musel vyřešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...